Haberler

TÜSİAD''dan ''Sürdürülebilir Su Yönetimi'' konferansı

Tarih: 9 Eylül 2008 Kaynak: Dünya
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), ''Türkiye''de Su Yönetiminin Durumu: Sorunlar ve Öneriler'' ile ''Şebeke Suyu Hizmetlerinde Özel Sektör Katılımı: Dünya Uygulamaları Işığında Türkiye İçin Model Tartışması'' başlıklı raporlarını yarın İstanbul''da kamuoyuna açıklayacak.

TÜSİAD''dan yapılan açıklamaya göre, söz konusu iki rapor, TÜSİAD''ın düzenleyeceği "Sürdürülebilir Su Yönetimi" başlıklı konferans kapsamında kamuoyuna sunulacak. Konferansın açılış konuşmasını Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu''nun yapması bekleniyor. Açılışında TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ''ın da bir konuşma yapacağı konferansta, ana tema konuşmacısı Dünya Su Konseyi Başkanı Loic Fauchon da konu ile ilgili bir sunum yapacak. Konferansın ilk oturumunda ''Türkiye''de Su Yönetiminin Durumu: Sorunlar ve Öneriler'' başlıklı raporun özet bulguları yazarlar tarafından değerlendirilecek. TÜSİAD Çevre Çalışma Grubu Başkanı Musa Galip Eroğlu''nun başkanlığını yapacağı "Su Krizlerine Çözüm Arayışları: Finansman, Teknoloji ve Know-How" başlıklı ikinci oturumda ise "Şebeke Suyu Hizmetlerinde Özel Sektör Katılımı: Dünya Uygulamaları Işığında Türkiye için Model Tartışması" başlıklı rapor tanıtılacak. Son oturumda ise "Kuraklık ve Su Yönetimi" konusu ele alınacak.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.