Haberler

Güllük Körfezi''ndeki dolgu kaldırıldı

Tarih: 16 Haziran 2009 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Osman Akça, Erkan Güvenç
Muğla''nın Güllük Körfezi''ne İzmirli emlakçı İlyas Ergül tarafından yapılan kaçak bar ve iskele yıkılırken, kalan kaçak dolgunun da kaldırılmasına başlandı. Ergül, hazine arazisine, tapusuz, ruhsatsız, turistik tesis inşa ettiğini, ecrimisil ödediğini ve bugüne kadar kimsenin kendisine "dur" demediğini iddia etti, "Otelimi de yıkarlarsa kendimi vururum" diyerek tehditte bulundu.

Milas''ın Güllük beldesinde çamur banyosuyla ünlü Sıcak Su Koyu''nda, 70 dönümlük denize sıfır hazine arazisine 40 yıl önce otel, apart villa, restoran yaptırıp işleten İlyas Ergül''ün, bir süre önce de aynı yere bar, ve kaçak dolgu yaptığı ortaya çıkınca kendisine bunları kaldırması için süre verildi.

İş Makineleriyle
Tanınan sürede işletmecinin herhangi bir girişimi olmayınca, Kıyıkışlacık Köyü''nde 115 ada 25 parselde bulunan, mülkiyeti Hazine''ye ait arazide iş makineleri ile kaçak olduğu tespit edilen barın, ardından da beton iskelenin yıkımını gerçekleştirdi. Kaçak dolgunun da kaldırılmasına başlandı. Yıkım sırasında jandarma geniş güvenlik önlemleri aldı.

İşletmeci İlyas Ergül, alınan kararların yanlış olduğunu savundu. Ergül, "49 yıldır burada ikamet ediyorum. Yerli ve yabancı tekneleri korumak için mendirek yaptım. Birçok arıza yapan yabancı botu kurtardım. Mendireği kaldırmam söylendi, kaldırdım. Denize dolgu yapmadım. Sadece mevcut yollarda bakım ve onarım yaptım" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.