Haberler

"Kentsel Gelişim ve Toplu Konut"

Tarih: 6 Kasım 2009 Kaynak: Ankara Büyükşehir Belediyesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Viyana Belediyesi''nin işbirliği ile düzenlenen "Sürdürülebilir Kentsel Gelişim ve Toplu Konut" konulu sergi açıldı.

Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi''nde düzenlenen serginin açılışını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Viyana Belediyesi Konut İnşaatı ve Kentsel Yenileme Başkanı, Şehir Meclisi Başkanı, Genel Sekreter Michael Ludwig birlikte yaptılar.

Avusturya''nın Ankara Büyükelçisi Heidemana Gürer''in de yer aldığı açılış töreninde konuşan Aluç, Ankara Büyükşehir Belediyesi''nin bugüne kadar aldığı ödülleri hatırlatarak, "Özellikle Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi''nden 2001 yılında Avrupa Şeref Bayrağı, 2003 yılında Avrupa Şeref Plaketi ve son olarak da 2009 Avrupa Ödülü''nü alan kentimize hoş geldiniz diyorum" dedi.

Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç, Ankara''nın özellikle büyük çaplı kentsel dönüşüm projeleriyle gelişmekte olan tüm şehirlere örnek olduğunu ve ağabeylik görevi üstlendiğini söyledi.

Konuk heyetin, Türkiye''de bulunduğu süre içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi''nin projelerin bir kısmını görme fırsatı bulacağını belirten Yunus Aluç, "Umarım biz de bu sergiyle sizin kendi ülkenizde yapmış olduğunuz projeleri tanıma fırsatını elde edeceğiz. Bu vesileyle karşılıklı teknik alanda birtakım iş imkanlarının yaratılacağına inanıyorum" diye konuştu.

Michael Ludwig de Ankara''da bulunmanın kendileri için çok önemli olduğunu kaydederek, "Konut yapımı ile ilgili bilgilerin aktarımı gerçekten bizi memnun ediyor" dedi.

Michael Ludwig, Ankara Büyükşehir Belediyesi''ni almış olduğu ödüllerden dolayı kutladığını bildirdi.

Sergi, 20 Kasım Cuma gününe kadar açık olacak.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.