Haberler

Bir Eylül''e çarşı

Tarih: 29 Mart 2011 Kaynak: Yeni Şafak
Uşak Üniversitesi, Bir Eylül Yerleşkesi''ne çarşı projesi inşa edilecek. Çarşı projesinin üniversiteye prestij kazandıracağını belirten Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, "Temeli bu ay içerisinde atılacak. Aklın ve bilimin ışığında saygın bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz." dedi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, Bir Eylül Yerleşkesi içinde inşa edecekleri çarşı projesinin üniversiteye prestij kazandıracağını söyledi. Çarşı projesinin temelini bu ay içerisinde atacaklarını da belirten Rektör Şişman, "Aklın ve bilimin ışığında saygın bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Fiziki yapılaşmalarımız ve bu tür sosyal projelerimiz üniversitemizin prestijini arttıracak" dedi. Uşak Üniversite Rektörü Prof. Dr. Adnan Şişman, yaklaşık iki yıldır çalışmaları devam eden çarşı projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Proje ile ilgili gazetecilere bilgi veren Rektör Adnan Şişman, "Fziki yeterlilik projeleri hazırlanan stratejik plana uygun olarak sürdürülüyor. Ancak önceliğimiz öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını gidermek için hazırlanan projelerdir" diye konuştu. Bir Eylül Yerleşkesi''nde inşa edilecek çarşı projesini bir yıl içinde tamamlayacaklarını ve projesinin kentle üniversiteyi bütünleştireceğini bildiren Adnan Şişman, "Uşak Üniversitesi tercih edilen bir üniversite olma yolunda hızla gelişiyor. Fiziki ve akademik başarılarımız önümüzdeki dönemde daha da artacak. Biz üniversiteyi Uşak halkı ile bütünleştirmek istiyoruz. Bu amaçla Bir Eylül Yerleşkesi içerisinde inşa ettiğimiz tüm sosyal yaşam alanlarını halka açıyoruz. Sosyal Tesisimizi bunun en güzel örneğidir. İnşaatına bu ay başlayacağımız çarşı projesi ile yapımı süren olimpik yüzme havuzu projesini de bu açıdan önemsiyoruz. "dedi.

İŞYERLERİNİ ESNAF İŞLETECEK

Çarşı projesindeki iş yerlerini kentte yaşayan esnafın işleteceğini belirten Rektör Şişman,"Üniversite işletme işine girmeyecek. Öğrencilerimiz bu çarşıda eğitim zamanlarının dışında faydalanacak. Aynı zamanda vatandaşlarımız da bu çarşıdan faydalanacak. Proje, kentle üniversitenin bütünleştirilmesine ciddi katkı sağlayacak. 5 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulacak çarşı projemiz 2012 yılı sonuna kadar hayata geçecek. Alanda; lokantalar, alış veriş merkezleri, PTT, internet cafe, çamaşırhane ve müzik market, gibi dükkanlar olacak. Projenin yaklaşık bin 444 metre karesi kapalı alan olarak inşa edilecek. Yaklaşık 3 milyon 200 bin TL''ye mal çarşı projesi üniversitemizin prestijini arttıracaktır. Bizim hedefimiz Türkiye''nin en prestijli en güzel kampüsünü oluşturmaktır"şeklinde konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.