Haberler

Tahrir''de ikinci devrimi yaptık!

Tarih: 31 Mart 2011 Kaynak: Haber Türk Yazan: Ünsal Ereke
Artık güvenlik sorununun kalmadığını söyleyen Mısır Turizm Otoritesi Başkanı Alazabi, Türk turizmcilere adeta açık çek verdi.

Halk isyanları nedeniyle sarsılan ve en önemli gelir kaynağı olan turizmde büyük yara alan Mısır''a kalabalık bir ekiple destek ziyaretine giden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyesi şirketler, Türk turisti gözleyen ülkenin turizm otoritesinin verdiği sübvansiyon müjdeleriyle sevindi. Mısır Turizm Otoritesi Başkanı Amr Elazabi, Kahire''de Bakanlığa ait durumda bulunan merkez binada TÜRSAB heyetini kabulünde ülkenin Şarm El Şeyh ve Hurgada gibi turizm bölgelerine yapılacak charter operasyonlarında boş koltukların paralarını ödeyeceklerini, yayınlardaki ilan ücretlerini karşılayacaklarını ve vize konusunda ‘acentelere özel'' adım atacaklarını açıkladı.

DEVRİMİN SAHNESİ TAHRİR''DE BULUŞTULAR
Mısır Turizm Otoritesi tarafından dile getirilen söz konusu uygulamaların tur maliyetlerini ciddi oranda düşüreceğini kaydeden seyahat acentesi yetkilileri ise toplantıdan sonra henüz geçen ay milyonlarca kişinin Hüsnü Mübarek rejimine karşı başkaldırdığı Tahrir Meydanı''nda incelemelerde bulunup halkla fotoğraf çektirdiler. Birçok ülkede meydana gelen karışıklıklar nedeniyle bu yaz Antalya''nın yabancı turistlerin akınına uğrayacağını ve bölgedeki otellerde yer kalmayacağını öngören yetkililer, "Mısır turizm otoritesi tarafından verilen bu desteklerle Türk turistini Antalya yerine Mısır''daki turizm bölgelerine yığarız" yorumunu yaptılar.

ANTALYA YERİNE MISIR!
Mısır ziyaretinde heyete liderlik eden TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ise yaptığı konuşmada "Birbirlerine rakip olan acenteler Mısır için el ele verdi. Ülkenin içinde bulunduğu durumdan fırsatçılık yapmak istemiyoruz. Bir turizm ülkesi olan Mısır''a akıl vermeye değil krizi fırsata çevirme konusundaki deneyimlerimizi aktarmaya geldik" diye konuştu.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.