Haberler

Seçim öncesi kaçak yapı yıkımlarında olaylar çıktı

Tarih: 14 Nisan 2011 Kaynak: Türkiye


Bursa''nın merkez Yıldırım ilçesinde 7 mahallede gerçekleştirilen yıkımlarda kaçak yapı sahipleri ile güvenlik güçleri arasında olaylar yaşandı. Belediye ekiplerine karşı koyan bazı vatandaşlar, polis tarafından engellendi. Evleri yıkılan kişiler baygınlık geçirdi.

Bursa''nın merkez Yıldırım ilçesinde 7 mahallede gerçekleştirilen yıkımlarda kaçak yapı sahipleri ile güvenlik güçleri arasında olaylar yaşandı.

Yıldırım Belediyesi ekipleri, Çınarönü, Arabayatağı, Millet, Kazım Karabekir, Mimar Sinan, Mevlana ve Ulus mahallelerinde kaçak yapıların yıkımını gerçekleştirdi.

Belediye ekiplerine karşı koyan bazı vatandaşlar, polis tarafından engellendi. Evleri yıkılan kişiler baygınlık geçirdi. Bu kişilere olay yerinde bekleyen sağlık ekipleri müdahale etti. Daha sonra devam edilen çalışmalarda, 3 ilave, 3 zemin ve 4 temel kat olmak üzere toplam 10 kaçak yapının yıkımı tamamlandı.

Kaçak yapılaşmayla mücadeleye devam edeceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, "İlçemizdeki kaçak yapıları her geçen gün daha azaltıyoruz. Göreve geldiğimizden beri en önem verdiğimiz konu bu oldu. Bu nedenle kimsenin gözünün yaşına bakmaksızın yüzlerce kaçak yapıy ı yerle bir ettik, yıkımlarımıza bundan öncesinde olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğiz. Bu konuda sürekli vatandaşlarımızı uyarıyoruz" dedi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.