Haberler

Çılgın proje için dört güzergâh var

Tarih: 2 Mayıs 2011 Kaynak: Sabah
Eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, kanal güzergâhı için dört ayrı seçeneğin bulunduğunu belirterek "spekülasyona gelmeyin" dedi

Türkiye Salı gününden bu yana Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın açıkladığı Kanalistanbul projesini tartışıyor. En fazla merak edilen konuların başında ise Kanalistanbul''un güzergahı geliyor. Hatta bu nedenle emlak sektöründe alım-satımlar dahi durma noktasına geldi. Merak edilen sorulara yanıt projenin de mimarlarından olan eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım''dan geldi. Yıldırım, kanalın güzergâhı için 3- 4 seçeneğin bulunduğunu söyledi. AHaber''de Özlem Doğaner''e konuk olan Yıldırım, "Vatandaşlarımız boş yere emlakçılara akın edip sonra hayal kırıklığına uğramasınlar" dedi.

GÜZERGÂH NETLEŞMEDİ
Proje açıklandığı anda gözler Silivri ve Çatalca''ya çevrildi. Emlak piyasası bir anda hareketlendi. Yıldırım "Zemin etütleri ve sondajları yapılacak ve oradaki zemin yapısına göre güzergâh belirlenecek. Bu bakımdan oralarda yaşayan vatandaşlarımıza hangi noktalar arasından geçeceğini söyleyemiyorum. O yüzden de hiç kimse böyle söylentilere spekülasyonlara kulak asmasınlar sonunda hayal kırıklığı yaşarlar" diye konuştu. Yıldırım, İzmir için çılgın projeyi ise 2 Mayıs''ta açıklayacak. Binali Yıldırım, projeyi sır gibi saklasa da İzmir''in çılgın projesinin bir asma köprü ya da tüp geçit olabileceği belirtiliyor.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.