Söyleşi

2010 Yılı Söyleşileri

Toplam 32 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 32. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
P. Khazdeli ParsaP. Khazdeli ParsaMayıs 2010
Dünyadaki çağdaş mimarlığın sonu gelmek üzere. Sürekli kendini tekrar ediyor. Genelde mimari moda, para, popülerlik, müşteri tatmini çevresinde gelişiyor ve "ben büyük bir mimarım" diyebilmek adına yapılıyor.
Eugene KohnEugene KohnNisan 2010
Uluslararası mimarlık firması Kohn Pedersen Fox'ın kurucu ortaklarından Eugene Kohn ile söyleşi gerçekleştirdik. Ofisin başta New York olmak üzere, Şangay ve Londra'da ofisleri bulunuyor.
Aysim TürkmenAysim TürkmenNisan 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Kent Antropologu Aysim Türkmen ile belgeselleri ve İstanbul üzerine bir söyleşi yaptık.
Reinhard KropfReinhard KropfMart 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak 9 Mart'ta İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde açılan "New Trends of Architecture in Europe and Asia-Pacific" Sergisi'ne katılan Norveçli mimar Reinhard Kropf ile sergi ve mimarlık hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.
Wong Mun SummWong Mun SummMart 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak 9 Mart'ta İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde açılan "New Trends of Architecture in Europe and Asia-Pacific" Sergisi'ne katılan mimarlardan Singapurlu mimar Wong Mun Summ ile sergi ve mimarlık hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.
Bernardo RodriguesBernardo RodriguesMart 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak 9 Mart'ta İstanbul Milli Reasürans Sanat Galerisi'nde açılan "New Trends of Architecture in Europe and Asia-Pacific" Sergisi'ne katılan Portekizli mimar Bernardo Rodrigues ile sergi ve mimarlık hakkında kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.
Enis ÖncüoğluEnis ÖncüoğluMart 2010
Hasan Öncüoğlu tarafından kurulan Öncüoğlu Mimarlık şu an yoluna 4 ortak ile devam ediyor. Ofisin ortaklarından Enis Öncüoğlu ile kurumsal yapıları, çalışmaları ve gelecek planları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
Sasa BegovicSasa BegovicMart 2010
3LHD Mimarlık'ın kurucu ortaklarından Sasa Begovic 9 Şubat 2010'da ARKIMEET'in konuğu olarak İstanbul'daydı. Konferans öncesinde kendisiyle bir söyleşi gerçekleştirdik.
BD, AKİ, NKBD, AKİ, NKŞubat 2010
Londra-İstanbul değişim programının İstanbullu ortakları olan Boğaçhan Dündaralp, Aslı Kıyak İngin ve Nilüfer Kozikoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdik.
Sinan OmacanSinan OmacanŞubat 2010
Atölye Mimarlık'ın kurucularından Sinan Omacan ile Küçükyalı Arkeoloji Parkı projesi başta olmak üzere diğer çalışmaları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.
April GreimanApril GreimanOcak 2010
April Greiman, ışıktan, renklerden, doğadan ve mimariden ilham alan çok yönlü bir tasarımcı. Eğer tasarımcı olmasaydı, en sevdiği şeyleri birlikte yapabileceği meslek olarak peyzaj mimarığını seçeceğini belirten Greiman'la Arkitera Mimarlık Merkezi olarak bir söyleşi gerçekleştirdik.
Erhan DemirdizenErhan DemirdizenOcak 2010
Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Şehir Plancıları Odası İstanbul Başkanı Erhan Demirdizen'le İstanbul'un Çevre Düzeni Planı hakkında konuştuk.

Toplam 32 söyleşi 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. söyleşiden 32. söyleşiye kadar olanlar gösterilmektedir.
Söyleşi Arşivi
Dönem içinde gerçekleştirilen söyleşilerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz söyleşiyi listeden seçiniz.