Haberler

Haberler

Toplam 48679 haber 2434 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
''Ucube''yi parçalayanlar iş bıraktı (10 Haziran 2011)Kars''taki İnsanlık Anıtı''nın parçalayan işçiler, paralarını alamadıkları gerekçesiyle iş bıraktı.
Seçimde Engele Takılanlar El Kaldırsın! (10 Haziran 2011)Özürlüler Vakfı, bu seçimlerde özürlüler ve yaşlıların nasıl oy kullan(ama)dıklarını izliyor. 12 Haziran 2011 seçimlerinde "engele takılanları" kendilerine bildirmelerini istiyorlar.
Bosna''yı keşif vakti (10 Haziran 2011)Haftada beş gün uçak seferi, vizesiz giriş, parıldayan nehirler, tarih kokan sokaklar... Havalar ısındı, tatil sezonu açıldı. Bosna-Hersek''le tanışmanın tam zamanı.
Bakan Günay''ın Zeugma gözyaşları (10 Haziran 2011)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye''den yurtdışına taşınan tarihi eserlerin geri getirilmesinden bahsettiği sırada Zeugma örneğini verirken ağladı.
Bir kanal da antik Efes''e (10 Haziran 2011)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Efes Antik Kenti’ne bir kanal açılacağını söyledi. Beş kilometre ötedeki denizi, kentin antik limanıyla buluşturacak projenin iki yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Antik liman tamamen ortaya çıkarılacak ve ‘antik gemiler’ buraya yanaşacak. Efes’i Dünya Mirası Listesi’ne sokmak için çalıştıklarını anlatan Bakan Günay antik dönemin teknelerine benzeyen teknelerle ulaşım sağlamanın Efes’e bir çekicilik kazandıracağını söyledi.
Tarih: 10 Haziran 2011 Kaynak: Radikal
İstanbul''un kentsel dönüşümüne vatandaş katılıyor (10 Haziran 2011)Yılların birikimiyle büyük sorun haline gelen kamu arazilerinin işgali vatandaşların katılımıyla tarih oluyor.
Antik kentte 1600 yıllık kumaş parçaları bulundu (10 Haziran 2011)Laodikya Antik kentinde, MS 4-5''inci yüzyıla ait olduğu belirlenen yaklaşık 1600 yıllık kumaş parçalarına ulaşıldı. Denizli''nin 6 kilometre kuzeyinde yer alan, Romalılar için vazgeçilmez bir öneme sahip antik Laodikya kentinde bugüne kadar boya üretim atölyesi, dokuma tezgahı parçası, tekstil boya kalıntılarını ortaya çıkardıklarını belirtti.
İstanbul''da atık sorunu (10 Haziran 2011)Uzman Ekolog ve Sanatçı Ediz Hun, ''''İstanbul''da, banyo, tuvalet, çamaşır makineleri, bulaşık makineleri ve yemeklerde kullanılan yağlarla birlikte toplam 100 milyon litre atığın'''' her gün Marmara denizine deşarj olduğunu bildirdi.
CHP''nin iklim raporu açıklandı (10 Haziran 2011)CHP''nin dün açıklanan ''''Küresel İklim Değişikliği Raporu''''nda CHP''nin iklim değişikliği ile mücadele ve sera gazlarının azaltımı konusundaki politikalarının, düşük karbonlu ''''çevre-dostu'''', ''''yeşil ekonomi'''' vizyonuyla şekilleneceği vurgulanıyor.
"Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" Sergilerinin Dördüncüsü Açıldı (9 Haziran 2011)Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya’nın uzun soluklu ortak çalışması "Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin dördüncüsü CAG AW Mimarlık Bürosu mimari proje sergisi 8 Haziran 2011 tarihinde Koleksiyon Ankara Merkezinde açıldı.
TUPOB Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması 2011 (9 Haziran 2011)Türkiye Planlama Okulları Birliği (TUPOB) ve Şehir Plancıları Odası işbirliği ile düzenlenen "Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğrencileri Bitirme Projesi Yarışması" bu yıl Ankara Şubesi sekreteryasında ve TUPOB 7. Dönem Başkanı Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilecek.
Hız ve Hareket, Siyah ve Beyaz: Karşınızda Trump Towers (9 Haziran 2011)8 Haziran 2011 Çarşamba günü Kalebodur sponsorluğunda düzenlenen ARKİV Buluşmaları''nın 13. toplantısı Mecidiyeköy''de yer alan Trump Towers''da gerçekleşti. Projenin mimarı Brigitte Weber''in önderliğinde proje tartışıldı ve gezildi. ARKİV Buluşmaları''na katılanlar arasında Ömer Kanıpak, Tekeli - Sisa Mimarlık''tan Mehmet Emin Çakırkaya ve Dilgün Saklar, Swanke Hayden Connell Mimarlık''tan Burcu Şenparlak, Özge Saka ve Duydu Gülaydın, D-Yapı''dan İlder Tokcan, Kalebodur''dan Asiye Bodur ve Pelin Özgen, Arkitera Mimarlık Merkezi''nden Ömer Yılmaz, Emine Merdim Yılmaz, Pınar Koyuncu ve Özlem Duygu Çil ve basın mensupları da vardı.
Osmanbey''de Reklam Tabelaları Ve Klimalar Kalkıyor! (9 Haziran 2011)Osmanbey, Şişli Belediyesi''nin kentsel dönüşüm projesi ile çehresini değiştiriyor.
Körfez''i sıcak hava kokutuyor (9 Haziran 2011)Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Avni Benli, İzmir Körfezi''ndeki kokunun hava sıcaklığının tetiklediği bakteriyolojik faaliyetlerden ileri geldiğini söyledi.
Geçmişten günümüze Bergama''da ticaret (9 Haziran 2011)Bergama Krallığı(M.Ö.283-133), hellenistik dönemde varlığını, Batı Anadolu''da duyurmuş bir devlettir. Bergama, ticaret ve endüstriye dayalı merkantil bir devlettir. Tarımsal ürün bolluğu, derin bir hinterlanda malik oluşu, Ortadoğu''dan gelen ticaret yollarının düğüm noktasında yer alması nedeniyle doğal olarak seçeneği, merkantilizm olmuştur.
Bakan Günay: Mardin beni İzmir''den daha çok zorladı (9 Haziran 2011)Egeli sanayicilerle buluşan Ertuğrul Günay, kendisine İzmir''de proje talebiyle gelinmediğini belirterek, "Benden bir şey isteyene yardım ettik" dedi.
Yüksel''den İzmir''i tanımıyorlar iddiası (9 Haziran 2011)CHP Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel, AK Parti''nin 35 projesi içinde kendilerine ait çalışmaların olduğunu öne sürdü.
Steve Jobs Kaliforniya''da Dev Bir Uzay Mekiği İnşa Ediyor (9 Haziran 2011)Steve Jobs, Cupertine Kent Meclisi''ni, yeni Apple kampüsünü inşa edebilmek için ikna etmeye çalışıyor.
Hayalet Havaalanı''na sanat uçuşu başlıyor (9 Haziran 2011)1968''de bölgenin en görkemli havaalanları arasında yer alan Kıbrıs''taki Lefkoşa Uluslararası Havaalanı, aradan geçen 37 yılda harabeye döndü. 1974''ten beri ulaşıma ve sivillere kapalı olan liman, bilim kurgu filmlerinin setlerini andırıyordu. Hayalet mekân, şimdi sanatçılar için bir hareket alanı haline gelecek. Havaalanı belleğine dayanarak hazırlanan sergi 23 Eylül''de arabölgede açılacak.
İklim bilmecesi çözülecek mi? (9 Haziran 2011)Bonn''daki uluslararası iklim görüşmelerinin yeni turunda hedef aralık ayında Güney Afrika''nın Durban kentinde düzenlenecek İklim Zirvesi''ne uluslararası bir iklim protokolü sunmak.
Toplam 48679 haber 2434 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.