Haberler

Kent Haberleri

Toplam 24980 haber 1249 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 321. haberden 340. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Badanayı kazıdılar sanat ışığa kavuştu (17 Mayıs 2011)Damat İbrahim Paşa Külliyesi''nin restorasyonunda uzmanları şaşırtan büyük sürpriz. Sıva raspalarının altında eşi görülmemiş süsleme sanatı örnekleri çıktı.
Vahdettin''in Köşkü dünyaya açılıyor (17 Mayıs 2011)Osmanlı''nın son padişahı Vahdettin''in Çengelköy sırtlarındaki Boğaz manzaralı köşkü devlet konukevi oluyor. 60 bin metrekarelik alandaki köşkün restorasyon çalışmaları için iki yıl önce Başbakan Erdoğan talimat verdi, hazırlıklara başlandı.
Çılgın projeye çılgın tahmin (17 Mayıs 2011)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, ''çılgın proje''nin işsizliği sıfıra indireceğini öngördü.
Konya sağlık merkezi oluyor (17 Mayıs 2011)Mevlana''nın kenti Konya, sağlık merkezi olmaya hazırlanıyor.
İhaleler "Meydan"a Çıktı (17 Mayıs 2011)Kentin her tarafının beton yığınına döndüğü bu zamanlarda insan, nefes alabileceği, yol üzerinden geçerken oturup, dinlenebileceği ya da çocuklarının oyun oynayabileceği mahalle arası meydanlara ve yeşil alanlara ihtiyaç duyuyor. Etrafımıza şöyle bir baktığımızda bu boşlukların aslında ne kadar az olduğunu görüyoruz. Olanlar da maalesef parsel ölçeğindeki plan tadilatları ile imara açılarak dolduruluyor. İstanbul''da bu yolla kazanılan yeni yapılaşmalar o kadar çok ki... Her biri hakkında uzun yıllar süren bir yazı dizisi çıkabilir.
Gezdim, gördüm, kıskandım! (17 Mayıs 2011)Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belek Turizm Yatırımcıları Birliği''nin (BETUYAP)tanıtım toplantısı için Antalya Belek''te iki gün ayak basmadık tesis bırakmadık.
Kültürel çeşitliliğimize saygıyı yeniden tesis etmeliyiz (17 Mayıs 2011)Geçen cumartesi günü, bir grup gazeteci meslektaşla birlikte, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından yaptırılan restorasyon çalışmalarından bazılarını, Tanıtımevi tarafından düzenlenen bir programla, gezdik.
Taksim''in en büyük harabesi "Park Otel" için sonunda çalışmalar başladı (17 Mayıs 2011)Park Otel inşaatının yıkık harabesi yıllar sonra bitiyor mu? İstanbul''un en önemli otellerinin başında gelen ve bir dönemin simgeleri arasında yerini alan Park Otel Bedrettin Dalan''ın belediye başkanlığı döneminde başlayan yeniden yapım sürecinde yıllar sonra bir aşama kaydetti.
İstanbul''dan Selanik''e ulaşım ve atık yönetimi desteği... (18 Mayıs 2011)Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris''i makamında ağırlayan Başkan Kadir Topbaş, "Selanik Aziz Atatürk''ün de doğduğu, büyüdüğü şehir olması münasebetiyle milletimiz için çok önem arz ediyor.
''Kuzeyden güneye inmek hayal olmayacak'' (18 Mayıs 2011)Bakan Soluk, İstanbul''dan Artvin''e kadar kuzeyden güneye kadar 18 adet güzergah bulunduğunu belirterek, ''''Bunların toplam uzunluğu da 11 bin 785 kilometre, bunun yaklaşık 8 bin kilometresini yaptık. Bunu da tamamladığımız zaman kuzeyden güneye inmek hayal olmaktan, şehirden şehre gitmek uzak yol olmaktan kurtarmış oluyoruz'''' dedi.
Türkiye''nin ilk fotoğraf müzesi açılıyor! (18 Mayıs 2011)Tarihi Yarımada''da bulunan Kadırga semtinde "İstanbul Fotoğraf Müzesi" açılacak. Fatih Belediyesi ve Fotoğraf Dostları Derneğince, fotoğraf sanatının gelişimine destek olmak ve bir fotoğraf arşivi oluşturmak için yürütülen çalışmalar kapsamında, Tarihi Yarımada''da bulunan Kadırga semtinde "İstanbul Fotoğraf Müzesi" açılacak.
Güzelbey, Tarihi Kentler Birliği Başkanı oldu (18 Mayıs 2011)Türkiye''de birçok yerel yönetimin üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği''nin Samsun Buluşması''nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Güzelbey, üyelerin oybirliği ile başkan seçildi. Başkan Güzelbey, "Artık birikimlerimizi Tarihi Kentler Birliği''nde değerlendireceğiz" dedi.
"İstanbul''un İmarı''na ilişkin notlar (18 Mayıs 2011)Zaman''dan Hilmi Yavuz, çok yakın zamanda hakkında çok söz edilen ama yerini hızla sıradakilere bırakan (ne hızlı bir tazelenmedir bu böyle, haber saatini bir gün bile kaçırmaya gelmiyor!) İstanbul''da oluşturulacak iki yeni şehir konusunu değerlendirdiği yazısını şu paragraf ile bitirmiş
Bayrampaşa''nın başı göğe erecek (18 Mayıs 2011)Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 1999 depreminde zarar görmüş binaları ''Toplulaştırma Projesi''yle bir araya getirerek depreme dayanıklı plaza konutlar üreteceklerini söyledi.
Menderes''in evi müze olabilir (18 Mayıs 2011)Anayasa Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya''nın "Adnan Menderes''in Ankara''daki evini ''Demokrasi Müzesi'' yapalım" önerisi kabul gördü. Şu anda başka şahısların mülkiyetinde olan ev için girişim başlatıldığı belirtildi.
EXPO 2020 tehlikede (18 Mayıs 2011)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ısrarlara rağmen başvuru mektubunu götürmedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Cadde, Sokaklardaki Otopark Uygulamasına Yeni Düzenleme Getirdi (18 Mayıs 2011)Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, cadde, sokaklardaki otopark uygulamasına yeni düzenleme getirdi.
Osmangazi''den iki yılda 36 park (18 Mayıs 2011)İki yıl içinde 36 parkı hizmete açan Osmangazi Belediyesi, Ovaakça''da üç park birden açtı.
Dünya Müzeler Günü (18 Mayıs 2011)Uluslararası Müzeler Konseyi tarafından oluşturulan ve 1977 yılından bu yana her yıl 18 Mayıs''da dünya çapında kutlanan Müzeler Günü ile, müzelerin, toplumun gelişmesi üzerindeki rolünün topluma duyurulması ve bu yönde kamusal bilincin yaratılması amaçlanıyor. Türkiye''de ise 1982 yılından bu yana her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 30.''su kutlanacak Uluslararası Müzeler Günü''nün 2011 yılı teması "Müzeler ve Bellek" olarak belirlendi. Müzeler ve Bellek: Her Nesne Bir Hikaye Anlatır Müzeler Günü''nün 2011 yılı teması olarak belirlenen Müzeler ve Bellek, toplumların hafızasını tazelemeyi amaçlıyor. Her müzedeki nesnenin, toplumların geçmişini gösterdiğine vurgu yapılarak bunların doğal ve kültürel mirasımızın kanıtları olduğunun üzerinde duruluyor. Müzeler Günü''nün 2011 yılı teması, ziyaretçilerin, ortak belleği keşfetmeleri için bir fırsat olarak görülüyor.
Şehir Metaforları: Cetvel ve Labirent (18 Mayıs 2011)İstanbul''da, biri Avrupa öteki Asya yakasında iki yeni şehir nasıl inşa edilecek? Pazar günkü yazımda bu soruyu sormuş, nasıl bir anlam rejimi ile kurulacaklarını öğrenmek istemiştim.
Toplam 24980 haber 1249 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 321. haberden 340. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.