Haberler

9 Ekim 2008, Perşembe

Arkitera Mimarlık Merkezi 8 Yaşında!Arkitera Mimarlık Merkezi 8 Yaşında!Türkiye’de mimarlık alanında birçok ilki gerçekleştirerek, mimarlık kültürünün geliştirilmesi ve çağdaş ülkeler seviyesine ulaşması için sayısız etkinlik ve proje düzenleyen Arkitera Mimarlık Merkezi 8. yaşını kutluyor. Türkiye’de mimarlığın nitelikli bir şekilde uygulanmasını amaç edinen Merkez, 9 Ekim 2000’de yayına açılan ilk yayın organı Arkitera.com ile faaliyetlerine başladı. Dünyadaki benzerlerinin aksine hiçbir kuruma bağlı olmayan Arkitera Mimarlık Merkezi, bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin tek mimarlık merkezi konumundaki kurum, isminin de getirdiği sorumluklukla attığı her adımda, mimarlık sektörü için yeni açılımlar yaratıyor. Haberin Devamı
Sobessos ve Ovaören''de kazılara ara verildiSobessos ve Ovaören''de kazılara ara verildiNevşehir''deki tarihi mekanlardan SobessosAntik Kenti ile Ovaören Höyüğü''ndeki kazı çalışmalarına ara verildi.
Merinos Parkı Bursa''nın yeni oksijen deposu olduMerinos Parkı Bursa''nın yeni oksijen deposu olduCumhuriyet döneminin ilk sanayi yapılarından Merinos Fabrikası, Bursa Büyükşehir Belediyesi''nin 2 yıl önce başlattığı Kentsel Dönüşüm Projesi ile Türkiye''ye yeniden kazandırılıyor.
Boğaziçi Köprüsü''nde güçlendirme yapılacakBoğaziçi Köprüsü''nde güçlendirme yapılacakBoğaziçi Köprüsü yaklaşım viyadüklerinde bugünden başlayarak 30 Aralık''a kadar depreme karşı güçlendirme çalışmaları yapılacak.
Göller Bölgesi de kuruyor Göller Bölgesi de kuruyor Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından Göller Bölgesi''ne yönelik yapılan ''''Meteorolojik Kuraklık Analiz Projesi'''' sonuçlarının, Göller Bölgesi''nde kuraklık tehlikesinin her geçen gün arttığını ortaya koydu.
Cityscape 2008 Ödülleri Sahiplerini BulduCityscape 2008 Ödülleri Sahiplerini BulduBu yıl yedinci kez düzenlenen Cityscape Dubai 2008, dünyanın en önemli gayrimenkul yatırım ve geliştirme etkinliklerinden biri olarak kabul ediliyor. Etkinlik kapsamında ticaret/karma kullanım, kamusal yapılar, rekreasyon, konut ile turizm ve ulaşım yapısı alanlarında verilen Cityscape Ödülleri, mimarlık ve gayrimenkul camiası için önem taşıyor.
Şehrin çekim merkezi Bomonti''ye akın var Şehrin çekim merkezi Bomonti''ye akın var Bomonti bölgesi, İstanbul''un finansal merkezi iş alanı (MİA) olarak bilinen ve Şişli Sarıyer aksı üzerindeki Büyükdere Caddesi''nin kıyısında, yani şehrin en merkezi noktalarındna birinde bulunuyor.
İran da kule yarışında varİran da kule yarışında varİran, dün başkent Tahran’da dünyanın en yüksek dördüncü telekomünikasyon kulesinin açılışını yaptı. 435 metrelik Milad Kulesi yeni ulusal sembollerden biri olacak. İslam mimarisinden esinlenilerek 11 yılda tamamlanan kule 194 milyon dolara maloldu. Tepesinde 12 katlı 60 metre çapında cam ve metalde yapılma komplekste dönen restoran, televizyon ve haberleşme alanı, sanat galerisi ve açık teras var. Milad, Toronto’nun CN Tower’ı, Moskova’daki Ostankino Tower ile Şanghay’daki Oriental Tower’ı gölgede bırakıyor. İnşaatın uzun sürmesi yaptırımlara ve teknolojik sorunlara bağlanıyor.
Tarih: 9 Ekim 2008 Kaynak: Radikal
Zorlu Center Projesi, Dünyanın En Prestijli Mimarlık Ödülünü KazandıZorlu Center Projesi, Dünyanın En Prestijli Mimarlık Ödülünü KazandıZorlu Gayrimenkul’ün Karayolları arazisine yapacağı Zorlu Center projesi, dünyanın en prestijli mimarlık ödülleri arasında sayılan 2008 Cityscape Dubai Architectural Awards yarışmasında, 350 proje arasında birinci oldu. Proje, "karma kullanım" kategorisinde jüri özel ödüllerinden "master planning" (en iyi planlanmış proje) almaya hak kazandı.
Ulaşımda çözüm için Japonya ile teknik işbirliği Ulaşımda çözüm için Japonya ile teknik işbirliği İstanbul''un ulaşım sorunlarını 2023''e kadar çözmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi''nin Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı''yla ortak yürüttüğü çalışmalarda sona gelindi.
DMC Ankara, Loft ve Zorlu Center’a ödülDMC Ankara, Loft ve Zorlu Center’a ödülDubai’de düzenlenen ve ’Mimarlık Oscar’ı olarak bilinen ’Cityscape 2008 Mimarlık Ödülleri Yarışması’nda, Türkiye’den tasarımı ve mimari projesi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yapılan Doğan Medya Center (DMC) Ankara ’ofis yapısı’ dalında, Levent Loft ’konut’ dalında büyük ödülü kazandı. Tabanlıoğlu- EAA ortak projesi Zorlu Center projesi ise jüri değerlendirmesiyle en iyi ’master planlaması’ seçilerek özel ödüle layık görüldü. Dubai’de 6 ekim günü açılan Cityscape Uluslarasası Gayrımenkul Yatırım ve Gelişim Fuarı yarın sona erecek. Dünyanın en büyük yatırımcıları Trump Organization, Nakeel, EMAAR, MERAAS, Jones Lang LaSalle, Dubai Properties, Merrill Lynch Investment, Morgan Stanley gibi kuruluşların desteklediği Dubai Cityscape Uluslarasası Gayrimenkul Yatırım ve Gelişim Fuarı’na 40 ülkeden 410 firma katıldı.
Tarih: 8 Ekim 2008 Kaynak: Hürriyet
Rusya’dan Dünya Milyarderleri Listesi’ne Uzanan Başarı Öyküsünün Mimarı ArkiPARC 2008’deRusya’dan Dünya Milyarderleri Listesi’ne Uzanan Başarı Öyküsünün Mimarı ArkiPARC 2008’deEngineering News Record Dergisi’nin 2006 yılı cirolarını baz alarak yaptığı ve Ağustos 2007’de yayınladığı sıralamada Türkiye’nin 2. en büyük, dünyada ise 61. en büyük uluslararası müteahhitlik şirketi olarak yer alan Rönesans İnşaat’ın kurucusu Erman Ilıcak, VitrA ve Siemens Ev Aletleri ana sponsorluğunda 15 – 17 Ekim tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze’de “Kentsel Kalite için Diyalog” temasıyla düzenlenecek olan ArkiPARC 2008’e ana konuşmacı olarak katılıyor.
Kemeraltı Restorasyonunda 3. Etap BaşlıyorKemeraltı Restorasyonunda 3. Etap BaşlıyorKemeraltı Çarşısı’nda Türkiye’nin en kapsamlı restorasyon projelerinden birini yürüten İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3. etabın ihalesini de tamamladı.
Manisalı Anemon, 12’nci otelini Malatya’da açacakManisalı Anemon, 12’nci otelini Malatya’da açacak“Cumhuriyet’in 100’üncü yılında 50 otel” hedefiyle dikkat çeken Manisa merkezli Anemon Oteller Zinciri, 12’nci işletmesini Ocak 2009’da Malatya’da açmaya hazırlanıyor.
Dubai’deki Manhattan’ı Yaratmaya Hazırlanan Rem Koolhaas, ArkiPARC 2008 için İstanbul’a GeliyorDubai’deki Manhattan’ı Yaratmaya Hazırlanan Rem Koolhaas, ArkiPARC 2008 için İstanbul’a GeliyorDünya’nın yaşayan en etkili düşünür mimarı, tüm dünyadaki güncel mimarlık teorisi ve üretimine önemli etkileri olan Rotterdam merkezli Office for Metropolitan Architecture’ın (OMA) kurucusu ve yöneticisi Rem Koolhaas, Siemens Ev Aletleri’nin sponsorluğunda, ana konuşmacı olarak ArkiPARC 2008’e katılıyor. 2005 yılında ARKIMEET konferansına konuk olarak İstanbul’a gelen Koolhaas, 2.500’e yakın konuğu etkinlik mekanına çekerek bir rekora imza atmış, unutulmayacak bir sunum yapmıştı. Üç sene aradan sonra tekrar İstanbul’da bir konferans vermek üzere ArkiPARC 2008’in konuğu olacak Koolhaas’ın büyük ilgi çekmesi bekleniyor.
Bursa''yı gelecekte bekleyen sorun: UlaşımBahar gelip, doğa canlanmaya başladığında, aklıma hep Bursa gelir. Hele, leylaklar ve erguvanlar açtığında, Bursa''da doğup büyüdüğüm için kendimi çok şanslı sayarım. Çünkü, bu kadar güzel bir şehirde yaşamak çok az kimseye nasip olur.
Marmaris’te çevre katliamı Marmaris’teki Cennet Adası’nda marina butik otellerin yapıldığı alanların sit bölgesi olduğunu öne süren çevreciler hukuk mücadelesi başlattı. Belediye ise “Yapılaşmalardan haberimiz yok” dedi.
İhracat lideri çeliği küresel kriz vurduSon aylarda otomotiv sektörünü ihracat şampiyonluğu tahtından indiren demir-çelikçileri, küresel kriz ve yüksek elektrik fiyatları vuruyor.
Marmara DepremiBoğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Gülay Altay katıldığı "Gemlik İlçesi Deprem Riski Paneli''''nde Marmara Depremine ilişkin soruları yanıtladı.
Dev antik tiyatronun sırrı 2 bin yıllık taştaİnşaat kazısından çıkan taşın üzerindeki yazıt çözüldü. Akyaka’da dev antik tiyatro olduğu anlaşıldı. Yerinin bulunması için yüzey araştırmalarına başlandı.
Deniz taksi 10 çağrıdan ancak 3''üne yetişebildi İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) tarafından 26 Temmuz''da hizmete açılan deniz taksi, beklenilenden daha çok ilgi gördü. Deniz üzerinden kolay ulaşım sağlayan araçlar, 70 günde 7 bin yolcu taşıdı.
Marmaray''daki kazı alanı taşınacak Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul''un tarihî mirasının korunmasının yanı sıra, yaşanacak bir şehir olmasının da önemli olduğunu söyledi ve Marmaray''daki arkeolojik kazı alanının büyük kepçelerle taşınacağını belirtti.
‘Rafet’, Hasankeyf için Almanya’da Ilısu Barajı’na Avusturya, İsviçre bankalarından sonra kredi sağlayacak üçüncü ülke olan Almanya, ‘Hasankeyf’ protestosuna sahne oldu.
Krize aldırmayan Çekler, Akenerji ile 3 milyar dolar yatırım yapacak Akenerji ile Çek Cumhuriyeti’nin kamu şirketi CEZ, Türk enerji piyasasında eşit ortaklığa dayalı stratejik ortaklık anlaşması imzaladı. Ömer Dinçkök, ortaklık sürecinde yaklaşık 3 milyar dolar yatırım planladıklarını açıkladı.
Başkent caddelerine dayanıklı asfaltAnkara Büyükşehir Belediyesi, asfaltta dayanıklılığı daha da artırmak amacıyla bazalt karışımlı aşınma tabakasının serimine başladı.
Londra Olimpiyatları da krizle zorlanıyorDünyayı pençesine alan mali kriz 2012’de yapılacak olan Londra Olimpiyatları’nda hem düzenleme komitesini, hem de tesisleri inşa için kredi arayan şirketleri zorluyor.
Tarihi sinagoglar sergisi açıldı Dışişleri Bakanlığı himayesinde düzenlenen “Türkiye’nin Tarihi Sinagogları” sergisi, AKP Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış ve Türkiye Musevileri Hahambaşı İshak Haleva’nın da katılımıyla açıldı.
Asırlık Ağaçları KestilerAnkara’nın Çayyolu semtinde korkunç bir doğa katliamı yaşandı. Asırlık yüzlerce ağaç dere ıslahı çalışmaları gerekçe gösterilerek kesildi.
Nükleerde teklifler ay sonuna tamam Enerji Bakanı Hilmi Güler, iptal edilmesi beklenen nükleer santral ihalesiyle ilgili olarak teklifin ay sonuna kadar sonuçlandırılacağını söyledi.
Bosna Havayolları’na en iyi teklif THY’den THY, Bosna-Hersek Havayolları’nın yüzde 49’unun satış ihalesinde en iyi teklifi verdi. Bosna-Hersek hükümetinden bir yetkili Türk Hava Yolları’nın (THY), Bosna-Hersek Havayolları’nın yüzde 49 hissesinin satılması için açılan ihalede en iyi teklifi verdiğini söyledi.
TOKİ’nin karakol projesi hazırToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, güvenli karakollarla ilgili teknik ön çalışmayı tamamladıklarını, Başbakan’ın kendilerini çağırması halinde konuyu arz edeceklerini söyledi. Bayraktar, Başbakan’ın kendisinden karakollarla ilgili bir çalışma yapmasını istediğini, kendilerinin de bu doğrultuda bir ön teknik çalışma gerçekleştirdiklerini kaydetti. Bayraktar, “Sayın Başbakan bu karakollar konusunda (sen de bir çalışma yap) dedi. Biz çalışmamızı tamamladık. Başbakan ne zaman bizi çağırırsa takdim edeceğiz. En ileri teknolojilerin gerektirdiği detaylar var’’diye konuştu.
Tarih: 9 Ekim 2008 Kaynak: Akşam
İtalyanlar İzmir''e yatırıma geliyor Türkiye ile İtalya arasındaki iyi ilişkiler meyvelerini veriyor. Avrupa''da yaşanan kriz ortamına rağmen 20 Kasım tarihinde temaslarda bulunmak üzere İzmir''e gelecek olan 72 İtalyan firması, işbirliği imkanlarını araştıracak.
Manisa''da çevre kirliligi isyanıKentin bugünkü sorunlarını, şehirleşme, trafik, çevre yolu şeklinde sıralamak mümkün. Manisa''nın büyük bir tehdit unsuru olan Gediz Nehri’nin kirliliği önemli sorunların başında geliyor. Yetkililer kol kola verip, sorunların üzerine gidecek.
Ankaralı arkeologlar tanrı heykeli bulduAnkara Üniversite Öğretim Üyesi ve Zeugma Kazı Ekibi Başkanı Doç. Dr. Görkay "Kazı çalışmalarımız sırasında mitolojik tanrılara ait bir heykel bulduk" dedi.
Çanakkale’ye AB uyumlu çöplükÇanakkale Belediyesi, 2004 yılında fon kaynaklarından yararlanmak amacıyla AB’ye "katı atık yönetim projesi" sundu. Türkiye’den AB’ye değişik konularda sunulan 260 proje arasından Çanakkale Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi’nin katı atık yönetim projeleri seçildi.
Bursa''nın ''anıt ağaçları'' koruma tedbirlerine rağmen lodosta devriliyor Özel bir macunla kaplanan, köklerini korumak için etrafı mantarlara karşı sterilize edilen tarihî çınarlar, şiddetli lodosa yenik düşüyor. 870 anıt ağacı bulunan Bursa, kayıplarına çare arıyor.
Akdeniz Makilikleri SOS VeriyorDoğal Kaynak ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği (Doğa-Der) Başkanı Orman Mühendisi Halil Sarıbaşak, Antalya bölgesinde Akdeniz bitki örtüsünde yer alan makilik alanlarda kurumaların meydana geldiğini bildirdi.
Belçikalılar İzmir''in çöpüne talip Belçika Brüksel Bölgesi Devlet Bakanı Emir Kır, Türkiye ile Belçikalı firmaların evsel atıkların (çöp) geri dönüşümü alanında ortak yatırım yapabileceğini söyledi.
Bitlis Kalesi tedirgin ediyorM.Ö 312 yılında Büyük İskender tarafından Komutan Betlis’e yaptırılan tarihi Bitlis Kalesi’nde taş ile kayaların düşebileceği ve bu nedenle bir an evvel önlen alınması gerektiği açıklandı.
Sera Gölü, Artık "Çöp" Göl OlduTrabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Yıldızlı beldesi sınırları içerisinde yer alan Sera Gölü, derelerle gelen çöpler ve toprakla doluyor.
Bakan Özak: Hükümet olarak kentsel dönüşüm çalışmalarında doğa ve çevreye zarar vermeyecek her projenin arkasındayız Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, ülke genelinde sürdürülebilir yerleşme, kentleşme, sağlıklı ve güvenli yapılaşmayı sağlamayı, afet zararlarını azaltmayı ve önlemeyi misyon edindiklerini ve doğa ve çevreye zarar vermeyecek her projenin arkasında olduklarını söyledi.
Yıkım değil imar istiyorlarMahallelerinin imara açılmasını isteyen Yakup Abdal Mahallesi sakinleri, Kuruçayır mevkisini trafiğe kapatarak, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni protesto etti.
Tasarımcılar Türk Lirası''na not verdi: Daha güzel olabilirdiDört yıl önce tedavüle giren Yeni Türk Lirası''nı silik ve heyecansız bulan tasarımcılar, yılbaşından itibaren kullanıma girecek olan Türk Lirası banknotlar için ''güzel ama daha güzel olabilirdi'' değerlendirmesini yaptı.
Atatürk Havalimanı, 4. pist için askerden onay bekliyor Yolcu kapasitesi oranıyla Avrupa''nın önde gelen limanlarından olan Atatürk Havalimanı''na 4''üncü pistin yapılması planlanıyor. Genelkurmay''dan izin çıkarsa inşaata başlanacak.
Zeugma''da mitolojik tanrı heykeli bulundu Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Zeugma Kazı Ekibi Başkanı Doç. Dr. Kutalmış Görkay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zeugma''da şimdiye kadar tek bir tanrıça heykelinin varlığının bilindiğini belirtti.
Babil Kulesi Dubai’de yükseliyorYapım aşamasında da olsa dünyanın en yüksek binalarına evsahipliği yapan Dubai, küresel ekonomideki çalkantıya meydan okuyor.
Sinan’a meydan okuyan mimar: Topbaş!Haliç için 10 yıldır süren tartışma yeniden alevlenecek. Tarihi Yarımada’nın siluetini bozduğu için tartışmalara konu olan Haliç Metro Geçiş Köprüsü Projesi ihaleye açıldı.
Bu hastane yıkılırsa sorumlusu kim?Aktif fayların bulunduğu Aydın’daki Atatürk Devlet Hastanesi poliklinik binasının iki yıl önce yapılan kontrollerinde, çürük olduğu ve yıkılması gerektiği yönünde rapor verildiği ortaya çıktı.
Özelleştirilen limanlar devredilmeyi bekliyorÖzelleştirme ihaleleri gerçekleştirilen TC Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) limanlardan İzmir, Bandırma, Derince ve Samsun limanları devredilmeyi bekliyor. Mersin Limanı’nın devri gerçekleştirilirken, İskenderun Limanı’nın ise özelleştirilen limanların devir sürecine girmesinden sonra ihaleye çıkarılması planlanıyor
Yatırımcı İskenderun’da arsa arıyorAtakaş Şirketler Grubu Başkanı Recep Atakaş, İskenderun bölgesinde yatırımcıların arsa bulmakta zorlandıklarını belirterek, sanayici için arsa üretilmesini istedi.
Yalıtım sektörü büyüyorIsı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Başkanı Levent Ürkmez, yalıtım sektörünün 2007 yılında yüzde 22 büyüdüğünü; 2008 yılı sonunda ise yüzde 5-8''lik büyüme beklediklerini söyledi.
Konutta gerçek bedel belli olacakYeni Gelir Vergisi Kanun taslağı üzerinde çalışan Maliye Bakanlığı, tapu harcının oranlarını düşürecek. Değişiklikle şu an yüzde 3 olan tapu harç oranı yüzde 1’e indirilecek, emlak alım satımında bedelin tapuda düşük gösterilmesinin önüne geçilecek.
Mahkeme kararıyla işhanları kurtulduİzmir İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi CHP Grubu''nun dava açması ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı alması üzerine, satış kararı bulunan Bergama, Tire ve Menemen''deki işhanlarını listeden çıkardı.
Türk şirketlerden Ukrayna’da yatırımAlarko Holding’in bağlı ortaklığı Alsim- Alarko, Doğuş İnşaat ve YDA İnşaat, Ukrayna’da Boryspil Havaalanı’nın inşası projesini 372 milyon dolar bedelle üstlendi.
Almanlar, İzmir’e yatırımı çok sevdiAlmanya’dan ziyarete gelen milletvekili ile Hamburg ve Çevresi Türk Toplumu Derneği yöneticileri, yatırım yapmak için en iyi tercihin İzmir olduğunu söyledi.
İstanbul’da gece tarifesinin kalkması neye bağlı?Taksilerde gece tarifesi ilk olarak İzmir’de kaldırıldı. Ankara’da da geçen sene yüzde 50 olan zamlı tarife yüzde 25’e düşürüldü. Şimdi de İstanbul’da gece tarifesinin kaldırılması tartışılıyor.
TOKİ itibar, vatandaş para kaybediyor!Bir süre önce, müteahhitler TOKİ''nin yaptığı inşaatların sektörü olumsuz etkilediğinden yakınmıştı. Aslında yakınan sadece müteahhitler değil, vatandaş da TOKİ''den muzdarip.
Proje sahipleri de elini taşın altına koyarsa şimdi ev almanın tam zamanıGayrimenkulde, konut almak için en uygun dönemin yaşandığını belirten Regnum Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, ‘Piyasayı canlandırmak için proje sahipleri de tüketiciye cazip kampanyalar sunmalı’ dedi.
Ankara’nın içme suyuyla tarla bile sulanmaz DSİ, hazırladığı raporda Ankara’ya içme suyu olarak verilen Kızılırmak suyunun ‘tarla sulamaya uygun kalitede’ olmadığını tespit etti.
Mimarlık şenliği başladıMimarlar odası Ankara Şubesi’nin 2003 yılından beri her yıl düzenlediği Mimarlık şenliği ‘Kentli Hakları’ sergisinin açılmasıyla dün başladı.
TOKİ karakol yapacakToplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın önceki gün akşam üzeri kendisini arayarak, "güvenli karakol" projesi konusunda bir çalışma yapmalarını istediğini söyledi.
AVM''ler Anadolu''ya yayılıyorTürkiye''de sürekli artan AVM''lerin sayısı 217''ye ulaşırken, bunların 144''ü Anadolu''da bulunuyor. Türkiye''de 217 alışveriş merkezi hizmet verirken, 71''inin inşaatının sürdüğü, 31''inin de proje aşamasında olduğu bildirildi.
Takvim
<<Ekim 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.