Haberler

Haberler

Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"Berta''nın Peçesi" Osmanlı Bankası Müzesi Sineması''nda (12 Şubat 2007)Osmanlı Bankası Müzesi Sineması''nda "Doğal – Kentsel Çevre" teması altında, Jeannette Paillán''la Esteban Larrain''in yönetmenliğini yaptığı Berta''nın Peçesi adlı Şili yapımı belgesel gösterilecek.
Edirnekapı-Sultançiftliği çilesi nihayet bitiyor (12 Şubat 2007)İnşaatına 2002 yılında başlanan ve 5 yıldır adeta çileye dönüşen Edirnekapı- Sultançiftliği Hafif Metrosu mayıs ayında tamamlanarak hizmete girecek. Edirnekapı - Sultançiftligi Hafif Metro Projesi’nin tamamı hemzemin cadde tramvayı olacak şekilde 2002 yılının Ağustos ayında ihale edilerek inşaatına başlandı.
İstanbul’un tarihî güzelliği Fransız çizerleri cezbetti (12 Şubat 2007)Fransız çizgi roman ustası Charles Berberian, İstanbul’da trafiğin ortasında beklerken ışığın yansımasının kendisine “muhteşem” kelimesini çağrıştırdığını belirterek, “İstanbul’un ne kadar muhteşem bir şehir olduğunu düşündüm. Paris de çok güzel ama orada trafikte beklerken ne kadar muhteşem bir şehir olduğunu düşünmüyorum” dedi.
Gökçek, Alman Gazetecilere Projelerini Anlattı (12 Şubat 2007)Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara''nın AB''ye Türkiye''den önce girdiğini belirterek, "Sosyal ve kültürel projelerde Ankara, Avrupa kentlerinin önünde" dedi.
Ilısu Barajı inşaatı ihale kararı bozuldu (12 Şubat 2007)Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Bakanlar Kurulu''nun 20 Mart 1997 tarihli Ilısu Barajı inşaatına ilişkin ihale kararının iptal istemini reddeden Danıştay 10. Dairesi''nin kararını bozdu.
Gayrimenkulde rekor Renault binasına geçti (12 Şubat 2007)Gayrimenkulde talep patlaması Levent’teki Renault Mais binasının satışı ile zirveye çıktı. Kazak Landmarkk binaya 56.2 milyon euro teklif etti. Binanın metrekaresi 6 bin 880 dolara geldi ve bölgenin rekorunu ele geçirdi.
Vakıf arazisi işgalcilerine tapu verilecek (12 Şubat 2007)Emlak Genel Müdürlüğü, aldığı bir kararla vakıf arazilerini işgal edenlerin tapu sahibi olmasının yolunu açtı. İstanbul’da mülkiyeti Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait 4 binden fazla parselin işgalcisine gün doğdu.
Tarihi mekanlar canlanacak (12 Şubat 2007)Üsküdar Belediye Başkanı Mehmet Çakır, ilçedeki tarihî mekanların amacına uygun olarak restore ettirildikten sonra kütüphane ve kültür merkezi olarak kullanıma açılacağını bildirdi. Çakır, yaptığı açıklamada, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile 10 yıllık kiralama protokolü imzaladıklarını, bu protokolle ilçe sınırları içerisinde kalan ve 1925 yılında kapatılan tekke ve dergahların bir kısmının restorasyonuna başladıklarını söyledi. Divitçiler ve Şehit Ahmet Paşa Sübyan Mektepleri ile Valide Sultan, Şeyh Sadık Efendi, Feyzullah Efendi, Sandıkçılar Tekkeleri, İskender Baba Türbesi ve Şeyh Balaban Dergahı’nın amacına uygun olarak bir yıl içerisinde restore edileceğini belirtti.
Tarih: 12 Şubat 2007 Kaynak: Türkiye
Nişantaşı klasikleri (12 Şubat 2007)Tarih boyunca İstanbul''un seçkinlerinin rağbet ettiği Nişantaşı''nda, dünden bugüne kalan ve müdavimleri bulunan çeşitli mekânlara ve semtin tarihine, kısaca göz attık.
“Küresel ısınmaya” evden darbe vurun (12 Şubat 2007)Uzmanlar hazırladıkları yeşil tüketici rehberinde, iklim değişimine yol açan zehirli gazların ne kadarının sanayiden, ne kadarının evlerdeki tüketimden kaynaklandığı konusunda ilginç tahminlerde bulunuyor. Gelişmiş ülkeler için yapılan tahminler, yüzde 25’le 40 arasında değişiyor. Öyleyse evinizdeki alışkanlıklarınızı değiştirerek siz de bu çabalara bir katkıda bulunabilir misiniz?
''Anadolu''yu talandan kurtarın'' (12 Şubat 2007)TAY Projesi''nin koordinatörü Oğuz Tanındı, antik yerleşim yerlerinin envanterinin yakında "www.tayproject'''' internet sitesinde de yer alacağını belirtti.
1 milyon maddelik İstanbul sözlüğü için yazmaya ne dersiniz? (12 Şubat 2007)Yayıncı Ömer Aşan, internette kurduğu ve sadece İstanbul ile ilgili haberlerin yayınlandığı www.gazeteistanbul.com adresine, İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilmesiyle İstanbul Sözlüğü ekledi.
Küresel ısınmaya hazır mıyız? (12 Şubat 2007)Küresel ısınmanın etkilerini artık yaşayarak görüyoruz. Küresel ısınmayı ve potansiyel etkilerini bir güvenlik sorunu olarak tanımlamak ve etkili bir strateji geliştirmek şart.
Perret''nin yeniden kurduğu kent (12 Şubat 2007)Garanti Galeri''de17 Mart''a kadar izleyebileceğiniz sergi, mimarları, kent planlayıcılarını yakından ilgilendiriyor. Peki, ya bizleri, İstanbul''da oturanları da ilgilendiriyor mu? Kesinlikle evet. Hem de kendisine özendirterek yapıyor bunu.
''Kentsel dönüşüm'' kulağa hoş geliyor ama bunun için en az 40 yıl gerekli (12 Şubat 2007)Büyük çaplı köy haline gelen büyükşehirlerin yaşanabilir hale gelmesi için tüm belediyeler proje geliştiriyor. Ancak Üsküdar Belediye Başkanı Çakır, durumu özetliyor: Bu güzel hayal 40 yıldan önce gerçekleşmez.
Epoksi zeminler fabrikalardan çıktı evimize girdi (12 Şubat 2007)Epoksi, reçine esaslı bir zemin kaplama sistemi. Çoğunlukla sanayi alanlarında kullanılan bu kaplama, son yıllarda mağaza ve ev dekorasyonunda da karşımıza çıkıyor. Mekana ferahlık ve hijyen gibi pek çok özellik sağlıyor, bir fotoğrafı veya beğendiğiniz bir tabloyu bile zemine uygulayabiliyorsunuz.
Hasankeyf''e yargıdan umut (12 Şubat 2007)DİDDGK''nin "Danıştay''daki davanın sürmesi"ne yönelik son kararı, Ilısu Barajı projesi ve uygulanması yönündeki idari işlemlerle birlikte; 1. derece sit alanında tarihi yok edecek bu inşaata ait "kredi sözleşmeleri"nin de Türk mahkemelerince yeniden "yargılanacak"ları anlamına geliyor.
Hasankeyf için geçici kurtuluş (12 Şubat 2007)Danıştay İdari Davalar Genel Kurulu, Hasankeyf''i su altında bırakacak olan Ilısu Barajı''nın ihalesine onay veren 10. Daire''nin kararını bozdu.
''Alışveriş merkezlerinin bir bölgede yoğunlaşması İstanbul''a da zarar verir'' (12 Şubat 2007)2007''de Türkiye''de gayrimenkul sektörüne 700 milyon avro yatırım planlayan Cenor Group''un Başkanı Khoi, bir bölgeye yığılan alışveriş merkezlerinin trafikten güvenliğe ciddi sıkıntı yarattığını söyledi.
Saraybahçe''de inşa edilen istinat duvarları heyelan riskini azalttı (12 Şubat 2007)Kocaeli Büyükşehir Belediyesi''nin alt kademesi olan Saraybahçe Belediyesi, İzmit''te 4 ay içinde 12 kilometre uzunluğunda istinat duvarı yaptı. Kocaeli''nin Saraybahçe Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ile 4 ayda 12 kilometre uzunluğunda istinat duvarı inşa edildi.
Toplam 163 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 101. haberden 120. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2007>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.