Haberler

Haberler

Toplam 314 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
4 FB''li, Arabistan''da 1 milyar dolarlık iş peşinde (26 Mart 2008)Fenerbahçe''nin asbaşkan Mithat Yenigün, bugün Türkiye dışında NATO''dan iş alan tek Türk müteahhitlik firmasının sahibi. İlk yurtdışı işine 1995''te Rusya''da başlayan Yenigün, bugün bu ülkede 500 milyon dolarlık iş yapıyor.
Küba''ya "müteahhitlik heyeti" gönderiliyor (26 Mart 2008)Türkiye-Küba Karma Ekonomi Komisyonu 8. dönem toplantısında iş birliği olanakları araştırılıyor. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Türkiye''nin Latin Amerika ve Karayipler''e açılımı açısından Küba''ya özel önem verdiğini belirterek, bu yıl içinde bu ülkeye bir müteahhitlik heyetinin gönderilebileceğini bildirdi.
"Gebze-Orhangazi-İzmir" yolu ihaleye çıktı (26 Mart 2008)Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez geçişi köprüsü ve bağlantı yolları dahil) Otoyolunu, yap-işlet-devret modeli kapsamında yaptıracak. İhale kapalı teklif alma usulü ile 7 Ekim''de.
"5 Nisan direnç günü olacak" (26 Mart 2008)Çevreciler, 5 Nisan''da Çanakkale''de gerçekleştirilecek büyük mitinge hazırlanıyor. Eyleme destek vermeleri için Ankara ve İstanbul''daki sivil toplum örgütleriyle görüşen Kaz Dağları ve Madra Dağı Çevre Platformu Yürütme Kurulu üyeleri, "5 Nisan direnç günü olacaktır" dediler.
EXPO İzmir''e Yakışır (26 Mart 2008)Geçen hafta gazeteler EXPO ile ilgili ilginç gelişmeleri duyurdular. EXPO Yürütme Kurulu için Türk hükümetince ayrılan 12 milyon USD''lik bütçe yetmeyip 4 milyon USD''lik ek bütçe çıkarılırken 10''a yakın EXPO yürütme kurulu heyeti son dört ayda 100 ülkeye gitmiş. Bunlardan en ilginç olanı ise 7 kişilik yürütme kurulu heyetinin 40 bin dolarlık özel uçak kiralayarak Karayipler''den oy istemeye gitmeleri.
"Avrupa''dan 40 Yaş Altı 40 Mimar" Listesinde 3 Türk Mimar Yer Alıyor (26 Mart 2008)Avrupa’nın başarılı genç mimarları, “Avrupa’dan 40 Yaş Altı 40 Mimar” (Europe 40 Under 40) listesinde toplandı. The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies ve The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design, Avrupa’da 2008 yılının en başarılı genç mimarlarını “Avrupa’dan 40 Yaş Altı 40 Mimar” adlı bir listede biraraya getirdi.
Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması''na TSMD''den İtiraz (25 Mart 2008)İstanbul Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı Projeler Müdürlüğü tarafından 7 Mart 2008 tarihinde, Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi için, 6.761m2’ye yayılan alanda tasarlanacak tiyatro kompleksi ve yakın çevresinin düzenlenmesini kapsayan, ulusal ve tek kademeli olarak İBB Şehir Tiyatroları Beyoğlu Sahnesi Mimari Proje Yarışması düzenlendi. Son başvuru tarihi 7 Nisan 2008 olarak belirlenen ve yeni tiyatro binası projesinin, yapılacağı alanda bulunan tescilli Beyoğlu Vergi Dairesi binası ile entegrasyonunun da sağlanmasını amaçlayan yarışmanın şartnamesine Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) itiraz ediyor.
4M Teknik Yazılım Yeni Ofisine Taşındı (25 Mart 2008)4M Teknik Yazılım, 6. yılının ardından İzmir Çankaya’da (Hürriyet Bulvarı, 1362 Sokak, No: 45, Çamyamaç İş Merkezi) bulunan yeni ofisine taşındı. 2002 yılında çalışmalarına başlayan 4M Teknik Yazılım 2005 yılından itibaren Limited Şirketi sıfatıyla faaliyetlerine devam ediyor. Firma, bina tasarım süreçlerini oluşturan 4M Yazılım Setini hazırlar ve destekler. 4M Yazılım Seti, mimari yazılım IDEA, mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat yazılımları FINE, yapısal analiz ve tasarım yazılımları STEEL ve STRAD, profesyonel tasarım için en ünlü alternatif CAD yazılımı 4M-IntelliCAD’den oluşan bütün bir paket halinde sunuyor.
Tarih: 25 Mart 2008
Erk ve Mimarlık (25 Mart 2008)Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından bu yıl 20.’si düzenlenen “Erk ve Mimarlık” konulu Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi oldukça yoğun geçen bir programla geride kaldı.
Tuz gölü tükendi (25 Mart 2008)Tuz gölü''nün 90 yıllık haritalar ve günümüz uydu fotoğraflarıyla yapılan çalışmalar sonucunda, 90 yılda yaklaşık yüzde 85 küçüldüğü tespit edildi.
RAF Ürün Dergisi’nin Kapak Tasarımı William Alsop’tan (25 Mart 2008)Her geçen gün abone sayısında yoğun artış yaşanan RAF Ürün Dergisi’nin Mart sayısı yayınlandı. 2005 Kasım ayından itibaren sürekli genişleyen bir içerik ile yayın hayatına devam eden derginin yeni sayısında, Türkiye’den güncel yapı malzemelerinin detaylı tanıtımlarının yanı sıra, Antrium Residence Projesi ve Çatı Dosyası yer alıyor.
Ahmet Gazi''nin hatırasına saygısızlık (25 Mart 2008)Muğla''nın Milas ilçesine bağlı Beçin beldesinde Ahmet Gazi''nin mezarının bulunduğu türbenin, yönetmeliğe uygun restore edilmediği iddia edildi.
Manisa''ya 200 milyon dolarlık AVM yatırımı (25 Mart 2008)Avrupa''da 20 ülkede faaliyet gösteren Hollandalı ticari gayrimenkul şirketi Redevco, Ankara ve Erzurum''un ardından Manisa''ya da alışveriş merkezi yatırımı gerçekleştireceğini açıkladı. Manisa''daki yatırımın bedeli 200 milyon dolar olacak. Açılış tarihi 2009 yılının son çeyreği olarak belirlenen projenin toplam alanı 90 bin metrekare olarak duyuruldu. Projede 125 mağazanın yanısıra 11 bin metrekarelik hipermarket, 5 bin metrekarelik yapı market yer alacak. Manisa Alışveriş Merkezi, bölgedeki ilk alışveriş merkezi olarak gerek Manisa gerekse de komşu illerde yaşayanlar için yeni bir alışveriş alanı ve sosyal çevre oluşturacak.
Tarih: 25 Mart 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Markalar da TOKİ ile proje yapmak istiyor (25 Mart 2008)Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu''nun (TESK) esnafı rekabetçi kılmak için TOKİ''den ''Esnaf Center'' projesi talep etmesinden sonra Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) de benzer bir proje yapmak istiyor. Konut, okul, hastane ve cami gibi sosyal üniteleri bulunan organize üretim birimleri kurarak üretimi doğuya kaydırmak istediklerini belirten BMD''nin yeni başkanı Ekrem Akyiğit, projeye destek bulmak için yönetimiyle birlikte Çarşamba günü Ankara''ya gidiyor. Üretimin doğuda teşviği için hükümetle görüşecek olan BMD yönetimi, organize üretim birimleri için de TOKİ''yle temasa geçecek. BMD Yönetim Kurulu üyesi Osman Arar, yeni yönetim olarak önümüzdeki dönemde Türk markalarını yurtdışında izlemeye alacaklarını söyledi. Osman Arar, yeni çalışmayla Türk markalarının yurtdışındaki yatırımları açılımları hakkında sağlıklı bir veritabanı oluşturulacağını vurguladı.
Tarih: 25 Mart 2008 Kaynak: Yeni Şafak
EXPO Elçisi Roberto Carlos (25 Mart 2008)Dünyanın en büyük fuarcılık organizasyonu EXPO’nun 2015 yılındaki sergisinin nerede yapılacağını belirleyecek oylama için geri sayım başladı.
Hizmet Binasına Yolsuzluk İddiası (25 Mart 2008)Antalya’da Büyükşehir Belediyesi’nin Adnan Menderes Bulvarı üzerinde inşaatı devam eden Belediye hizmet binası ile ilgili CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, ilginç iddialarda bulundu.
Urla''nın Denizi Maviye Kavuşuyor (25 Mart 2008)İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Urla’daki Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni açıp Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin temelini attı.
İzmir’de ‘Su Politik’ sempozyumu (25 Mart 2008)İzmir’de gerçekleştirilecek olan Uluslararası “Su Politik” Sempozyumu bugün MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi Anadolu Salonu’nda başladı. Sempozyum, Prof.Dr.Kamil Okyay Sındır’ın yönetiminde 5. Dünya Su Forumu’nu içeren ‘Suyun Ticarileştirilmesi ve Dünya Su Mücadelelerinden Örnekler’ konulu konuşma ile başladı. Prof. Dr Ümit Erdem’in ‘Suyun Ticarileştirilmesi ve Sonuçları’, Prof. Dr. Tayfun Özkaya’nın ‘Parayı Bastıran Suyu Almalı mı?’, Dr.Ahmet Alparslan’ın ‘İzmir’in Mevcut Su Potansiyeli’, Prof.Dr.Ali Osman Karababa’nın ‘Su ve Sağlığımız’, Adnan Çobanoğlu’nun ‘Suyun Özelleştirilmesinin Tarıma Etkileri’ , Sefa Taşkın’ın ‘Küreselleşmede Madencilik ve Su Hakkı İhlalleri - Ege Bölgesinin Dinamikleri’, Arif Ali Cangı’nın ‘Madenciliğe Feda Edilen Su’, Tahir Öngür’ün ‘Akarsu Kir Tutar!’, Yrd.Doç.Dr.Enver Yaser Küçükgül’ün “Su ve Yaşam”, Erhan İçöz’ün ‘Ege Çevre ve Kültür Platformu Yaşamın Korunması Mücadelesinde Toplumsal Hareketler ñ EGEÇEP Örneği’ konulu konuşmaları gerçekleşecek. Sempozyum, saat:17.00’de Halil Gezer’in yönetiminde Forum-Tartışma-Değerlendirme ile son bulacak.
Tarih: 25 Mart 2008 Kaynak: Akşam
İzmir''in Gurur Fuarı... (25 Mart 2008)İzmir’de yarın 14. kez kapılarını açacak olan MARBLE Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı için ‘gurur fuarı’ deyimini rahatça kullanıyorum.
Uzmanından kavşak uyarı ve eleştirisi (25 Mart 2008)Çok sık gelip gittiği için bir ayağı Bursa''da çalışıyor... Avrupa''nın büyük kentlerinde ulaşım ve trafik incelemesi yapan bir uzman olarak tanınıyor.
Toplam 314 haber 16 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 121. haberden 140. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2008>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.