Haberler

Haberler

Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Disneyland''e Şanghay kapısı aralandı (5 Kasım 2009)Disneyland, 10 yıldır girmeye uğraştığı Şanghay için sonunda izni kaptı. Walt Disney Company''nin devasal bir eğlence merkezi kurmak için Çin''den onay aldı ve ülkedeki ilk yatırımını böylece gerçekleştirebilecek. Bundan sonra hükümet yetkilileri ile Disney yetkilileri projenin detayları konusunda anlaşmak zorunda. Fakat alınan onay, Disneyland için mihenk taşı olma özelliği taşıyor. Yakın bir zamanda nihai anlaşmanın tamamlanması bekleniyor. Walt Disney''in hayali 2014 yılına kadar, Şanghay Disneyland''ı açabilmek.
Tarih: 5 Kasım 2009 Kaynak: Hürriyet
Çevreyolu Menemen''e kadar uzuyor (5 Kasım 2009)Yıl sonuna kadar ihalesi yapılacak olan 9 kilometrelik bölümün 25 milyon dolara mal olması ve iki yılda tamamlanması planlanıyor.
"Mimarlık Dolu İki Gün" 3 Kasım''da Sona Erdi... (4 Kasım 2009)Garanti Galeri (GG) ve Arkitera Mimarlık Merkezi''nin yerel destekçisi olduğu "Londra - İstanbul Mimarlık Değişim Programı", 2 - 3 Kasım 2009 tarihlerinde İstanbul''da gerçekleşti. Kent ve Mimarlık Günleri''nin 3 Kasım 2009''daki paneli garajistanbul''da gerçekleşti.
"Kendimi High-tech Tasarımcı Olarak Görmüyorum, İnsanlar Tarafından Yakıştırılmış Birşey" (4 Kasım 2009)Lloyd''s Binası, Pompidou Center (Renzo Piano ile birlikte), Madrid Barajas Havaalanı 4. Terminal, Millenium Dome gibi projelerin mimarı, Pritzker dahil olmak üzere pek çok ödül sahibi Richard Rogers, 3 Kasım 2009''da Bahçeşehir Üniversitesi''nin desteği ile ARKIMEET''in konuğu oldu. Konuşmasına İstanbul''a ilk 1960''larda geldiğini ve o zamandan bu yana kentte çok değişimler olduğunu söylerek başlayan Rogers, kentin konumu sayesinde sahip olduğu manzarasından dolayı büyülendiğini ifade etti. Çalışmalarını aktarırken ailesi için yapmış olduğu "Dr. Rogers House" tasarımı ile başlayan Rogers, tasarımlarında etkin olarak kullandığı bazı ilkeleri ifade etti. Bu ilkeler şunlardı: Işık ve transparanlık, hafiflik, okunabilirlik ve düzen, inşa süreci, ölçek, parça ve ritim, esneklik ve uyumluluk, mekanın duygusu, özel ve kamusal, çevresel sürdürülebilirlik.
Neden "yeşil ulaşım"? (4 Kasım 2009)Fosil yakıtlar olarak da bilinen kömür , petrol ve doğalgaz bugün hem insan sağlığına hem de çevreye verdiği zararla büyük bir tartışma konusu...
Akenerji 3 milyar $ ile enerji üretimini 10''a katlayacak (4 Kasım 2009)Akenerji üç milyar dolarlık yatırımla enerji üretimini 10''a katlamayı hedefliyor. Firma 5 yıl içinde doğalgaz ve hidroelektrik yatırımlarıyla kapasitesini 3.000 megawatt''a çıkaracak.
Kazdağları''nın yaraları sarılıyor (4 Kasım 2009)Balıkesir''in Edremit ilçesine bağlı Ortaoba ve Pınarbaşı köylerinde geçen ağustos ayında çıkan yangında tahrip olan 180 hektarlık alanda ağaçlandırma yapılabilmesi için çalışma başlatıldı.
"Trabzon Limanı merkez olabilir" (4 Kasım 2009)Trabzon ve Ticaret Sanayi Odası''nın (TTSO) 29. Grup Meslek Komitesi (Finansal Hizmetler Ve Holdinglerin Faaliyetleri) Meclis Üyesi Mustafa Yılmaz Kar, Ekim ayı meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Trabzon''un hangi alanda merkez olabileceğini bir anket ile araştırdıklarını söyledi.
Ege''de bir medeniyet yok olmuş (4 Kasım 2009)Bilim adamları, Ege Denizi''nde 3 bin yıl önce Thera yanardağının patlaması sonucu oluşan tsunaminin Ege kıyılarında kurulu olan Minoan uygarlığını tarihten sildiğini ortaya çıkardı.
Dağ Yöresi kültür merkezine kavuşuyor (4 Kasım 2009)Tarihi Dağ Yöresi Türkmen ve Yörük Kültür Merkezi''nin restore edilerek özgün kimliğiyle Bursa''ya kazandırılmasına yönelik proje ortaklığı protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Dağ-Der Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Erkan Aydın arasında imzalandı.
Son Osmanlı mirası yıkılıyor (4 Kasım 2009)Mekke''de, Kabe''nin etrafındaki Osmanlı mirası revaklar yıkılıyor. Bin Ladin Şirketler grubu tarafından yürütülen proje kapsamında tavaf alanının genişletilmesi hedefleniyor. Yıkım işlemi Kurban Bayramı''ndan hemen sonra hacılar döner dönmez başlayacak.
TOKİ''den, Kayabaşı''nda yoksula konut sevinci (4 Kasım 2009)Başbakan Erdoğan, video konferans ile katıldığı kura çekilişi töreninde yoksula 100 lira taksitle ev sözünü tutmanın gururunu yaşadığını söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 10 Ödül Aldı (4 Kasım 2009)İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve 28 ödülün verildiği Örnek Belediyecilik Projeler Yarışması''nda 10 ödül alarak büyük başarı sağladı.
Afetzede Yönetmeliğinde Değişiklik (4 Kasım 2009)Tunceli, İzmir ve Bingöl depremlerinde zarar gören afetzedelere açılan konut kredilerinde miktar 20 bin liradan 27 bin liraya yükseltildi, faiz de 2 puan düşürüldü.
Çevrecilerin geciken zaferi: Önce yol, sonra dava bitti (4 Kasım 2009)Karadeniz Sahil Yolu''nun Rize-Fındıklı-Aksu geçişindeki dolgu çalışmasının iptalini isteyen çevrecilerin mücadelesi zaferle bitti. Danıştay''daki dava, hukuki süreç başladıktan 8 yıl, yolun da tamamlanıp hizmete girmesinden 2.5 yıl sonra çevrecilerin lehine sonuçlandı. Danıştay kararında, "Buradaki çalışma ekolojik felakete sebep olacaktır" denildi. Çevrecilerin avukatı Yakup Şekip Okumuşoğlu, "Şimdi belediye başkanı yolu trafiğe kesmezse suç duyurusunda bulunacağız" dedi. Fındıklı Belediye Başkanı Adnan Özbalaban ise gerekirse yolu kapatmak için girişimde bulunabileceğini söyledi.
Tarih: 4 Kasım 2009 Kaynak: Sabah Yazan: Selman Kutlu
Londra''da Noel ışıkları (4 Kasım 2009)Her yıl çok sayıda turistin ziyaret ettiği İngiltere''nin başkenti Londra''da, noel ve yılbaşı kutlamaları için hazırlıklar başladı.
İşte Kurilpa Köprüsü (4 Kasım 2009)Avustrulya''nın eyaletlerinden Queensland''ın başkenti Brisbane''de Kurilpa Köprüsü Aborijin halkı için tarihi önem taşıyan Kurilpa parkına geçişleri kolaylaştıracak.
Antik kenti keşfedilmeyi bekliyor (4 Kasım 2009)Adıyaman''a 5 kilometre uzaklıktaki Perre antik kenti keşfedilmeyi bekliyor. Adıyaman Valiliği ve Müze Müdürlüğü''nün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla 2001 yılında başlatılan Perre kazılarında sürekli yeni bulgular ortaya çıkıyor.
Starların gözdesi Türk mimar (4 Kasım 2009)ABD''de yaşayan Türk mimar Esra Kestirengöz Hollywood ve NBA yıldızlarının pahalı evleri için çizdiği iç mimarlık projeleri ile Kaliforniya''da ünlülerin yaşadığı Beverly Hills''de ünlülerin gözdesi oldu.
Hizmet aşkıyla değil kâr aşkıyla (4 Kasım 2009)Foça Çevre ve Kültür Platformu Dönem Sözcüsü Hakan Barçın, Antik Kyme kentinin bitişiğinde yer alan Pınartepe mevkiine yapılmak istenen çimento öğütme ve paketleme tesisinin hizmet aşkıyla değil kâr için yapıldığını söyledi.
Toplam 169 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 41. haberden 60. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2009>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.