Haberler

Haberler

Toplam 126 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Boris, Vinoly''nin Battersea Elektrik Santralini Yeniden Geliştirmesi için Destek Veriyor (5 Ocak 2011)Londra Belediye Başkanı Boris Johnson Battersea Elektrik Santrali''ne ait Rafael Vinoly''nin 5,5 milyar Pound''luk tasarısını onayladı. Belediye Binası''nda düzenlenen planlama toplantısında belediye başkanı, Londra ekonomisine fayda sağlayacağını iddia ederek planlara yeşil ışık yaktı.
Kuleli Askeri Lisesi yenileniyor (4 Ocak 2011)Bugüne kadar çeşitli onarımlardan geçirilen Kuleli Askeri Lisesi, İstanbul İl Özel İdaresi''nin ayırdığı kaynak ile baştan aşağı yenileniyor.
2010 Yılına Damgasını Vuran Olay Nedir? (4 Ocak 2011)2010 yılını geride bırakırken kent gündemi ve mimarlık açısından birçok sürpriz gelişmeleri yaşadığımız bir yıla da veda ettik. Üzücü olayların yanı sıra şaşırtıcı gelişmelerin de yaşandığı 2010 senesinin sizce en çarpıcı olayı neydi? Bu soruya cevap aramak üzere gerçekleştirmiş olduğumuz "2010 yılının kent gündemi ve mimarlık açısından en önemli olayı nedir?" anketinin sonuçları belli oldu.
Dolmabahçe salgınında dramatik son! (4 Ocak 2011)HT İstanbul''un defalarca uyarmasına rağmen Beşiktaş ile Dolmabahçe arasında tarihe tanıklık eden asırlık anıt ağaçlar kurtarılamadı. Kökleri günden güne çürüyünce yoldan geçen araçların üzerine devrilme tehlikesi yaratan ağaçlar, sürücülerin korkulu rüyası olmuştu. HT İstanbul''un sayfalarına taşıdığı bu sorun bir türlü çözüme kavuşmamıştı.
Amerikalı Mimarlar 2007 Yılından Bu Yana En Olumlu Dönemini Yaşıyor (4 Ocak 2011)Amerikalı mimarlar Aralık 2007''den beri en olumlu aylarını geçirdiklerini bildirdi. The American Institute of Architects'' tarafından belirlenen mimari bedel endeksi 2010''un tamamı düşünüldüğünde ikinci kez 50''yi geçerek genişleme gösterdi ve Kasım ayında en az 3 puanlık artışla 52''ye ulaştı.
Bilişim Vadisi için imzalar atıldı (4 Ocak 2011)Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Kocaeli Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, GYTE, KOSGEB ve TSE''nin taraf olduğu Bilişim Vadisi''nin Kurucu Heyet Protokolü imzalandı.
Yeşil Cami "Altın"la Süsleniyor (4 Ocak 2011)Osmanlı Sultanı Çelebi Mehmet tarafından yaptırılan Bursa Yeşil Cami''deki restorasyon çalışmaları hızla sürüyor. 6 asırlık çinilerin duvarlarını süslediği caminin eski ihtişamına kavuşması için duvarlarında 1 kilogram altın kullanılacak.
Koç Holding''den, Balçova''ya 25 Milyon Dolarlık Yatırım (4 Ocak 2011)Koç Holding tarafından İzmir''in Balçova ilçesinde yapımına başlanan butik alışveriş merkezinin 2011''in ilk çeyreğinde hizmete girmesi hedefleniyor.
Belediyelerin 2011 Projeleri (4 Ocak 2011)İzmir''deki metropol ilçelerin belediye başkanları bir yandan yıllardır biriken ve sonuç bekleyen sorunlarını çözmek bir yandan da yeni yatırımlar gerçekleştirmek için geliştirdikleri projeleri 2011 yılı içinde hayata geçirmek için harekete geçti.
Yayalar mutlu esnaf öfkeli (4 Ocak 2011)Sultanahmet ve Beyazıt arasında 90 cadde ve sokağa getirilen araç giriş yasağına esnaf tepki gösterdi. Çevre esnafı müşteri kaybedeceği için öfkeliyken, yayalar ise rahatça yürüme imkânı buluyor.
İlk kez açıldı (4 Ocak 2011)Van Kalesi''nin batı bölümünde kilitli kapılar arasında yer alan, Urartu Kralı I. Argişti ve ailesine ait 3 bin yıllık mezar odaları ilk kez görüntülendi. Doğu Anadolu Bölgesi''nde M.Ö. 6. ve 9. yüzyıllarda hüküm süren Urartu Krallığı''nın en görkemli yapıları, bu medeniyete ''Tuşpa'' adıyla başkentlik yapan Van''da bulunuyor.
Başbakan''dan zirveye cami talimatı (4 Ocak 2011)Başbakan Erdoğan, Rize''nin Güneysu ilçesinde, Kıbledağı''nın zirvesinin yaklaşık 2 metre tıraşlanarak genişletilmesini, kazanılacak alanda da yeni ve büyük bir cami yapılmasını istedi.
İzmir-Ankara arasında EXPO 2020 kavgası (4 Ocak 2011)EXPO 2020 adaylığı konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kocaoğlu, "Sayın Başbakan kürsüden İzmir''in EXPO''sunu desteklediğini söyledi, diğer bakanlar söyledi. Onların vereceği karar karşısında yapacağımız bir şey yoktur" dedi.
Trabzon kabuğunu kırıyor (4 Ocak 2011)Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon''da 5 yıl boyunca çalışmayan ve atıl durumda bırakılan derin deşarj sisteminin 3 ayrı noktada faaliyete başladığını söyledi.
Marmaray''ın kesin tarihi açıklandı (4 Ocak 2011)Bakan Yıldırım, Marmaray Projesi''nin adım adım tamamlanmak üzere olduğunu, çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Harvest City: Haiti''ye Tarım ve Sanayiyi Getiren Yüzer Adalar (4 Ocak 2011)Haiti''de yaşanan o korkunç deprem felaketinden bu yana neredeyse 1 sene geçti. Haitili vatandaşlar parçaları toparlarken, iyi gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor.
Müjdeli haber Bakan Günay''dan geldi (4 Ocak 2011)Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2009 yılında dünya genelinde yaşanan ekonomik krizin 2010''da da etkilerini gösterdiğini ifade ederek, dünyanın önde gelen on turizm ülkesi arasında sadece Türkiye''nin yılı artıyla kapattığını söyledi.
Girit''te arkeolojik bulgu (4 Ocak 2011)Yunan ve Amerikalı arkeologlar, Girit adasında yaptıkları kazılarda insanın atalarının 130 bin yıl önce denize açıldıklarına dair ilk kanıtları elde ettiler.
Bu da baraj göçü (4 Ocak 2011)Tabiat harikası Ankara''nın Kızılcahamam ilçesinde, bölgenin içme suyu ihtiyacını karşılayan 4 barajın su havzalarını kuruttuğu ve tüm tarımsal üretimi yok ettiği öne sürülürken, yöredeki köylülerin evlerini terk ettiği belirtildi.
''Denizi Seviyoruz'' ziyaretçilerini bekliyor (4 Ocak 2011)Haliç Körfezi''nden çıkarılan atıklara dikkati çekmek amacıyla hazırlanan "Denizi Seviyoruz'''' adlı sergi, ziyaretçilerini bekliyor. Florya Bahçeşehir Koleji''nin açıklamasında öğrencilerinin katılımıyla Haliç Körfezi''nde "Deniz Çevre Temizliği ve Dalış Etkinliği'''' yapıldığı belirtildi. Denizden çıkarılan materyallerin incelendiği ve kıyı şeridindeki atıkların Florya Bahçeşehir Koleji''nde sergilemek üzere toplandığı aktarılan açıklamada, iki hafta önce açılan "Denizi Seviyoruz'''' adlı serginin 7 Ocak Cuma gününe kadar Florya Bahçeşehir Kolejinde ziyaret edilebileceği bildirildi.
Tarih: 4 Ocak 2011 Kaynak: Sabah
Toplam 126 haber 7 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.