Haberler

Haberler

Toplam 161 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
"En tehlikeli nükleer yanıbaşımızda" (16 Mart 2011)AB ve ABD''nin "En Tehlikeli Nükleer Santral" ilan ettiği Metsamor, Iğdır''a 16 km uzaklıkta... İstanbul''a denk bir deprem riskine sahip Metsamor''un nükleer yakıtını koruyacak bir koruma havzası yok... Tıpkı Çernobil''deki gibi...
Taraf yazdı, yalı işgali kalktı (16 Mart 2011)Kuzguncuk''ta Çarşı Caddesi üzerinde 578 ada 1 parsel ile 689 ada 7 parsel üzerinde kurulu iki yalı arasındaki kamuya ait 60-70 metrekarelik arsa üzerindeki işgal son buldu.
Çevre Bakanlığı''na büyük tepki var (16 Mart 2011)Rize İdare Mahkemesi''nin daha önce biri Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu iptali olmak üzere iki kez yürütmeyi durdurma ve iptal kararı verdiği Çayeli İlçesi Senoz Vadisi''ndeki Uzundere-2 HES projesi için yeniden ''ÇED Olumlu'' kararı vererek HES projesinin önünü açan Çevre ve Orman Bakanlığı, düzenlenen gösteri ile çevreciler tarafından protesto edildi.
Bir Çernobil vakası daha yaşanmasın... (16 Mart 2011)Depremin yaralarını sarmaya çalışan Japonya, bir taraftan da deprem sırasında hasar gören nükleer santrallarda arka arkaya meydana gelen hasar ve patlamalarla boğuşuyor.
Teknoloji devleri deprem mağduru (16 Mart 2011)Aralarında Sony, Panasonic, Toshiba ve Canon''un da olduğu pek çok elektronik firmasının Japonya''daki fabrikaları depremden zarar gördü.
Tsunami değil; heyelan yıkar! (16 Mart 2011)Uzmanlara göre depremde İstanbul''u tsunami değil, heyelan tehlikesi bekliyor. Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü ve Büyükçekmece heyelan riski altında...
Bu yapılar için imar planı şart değil! (16 Mart 2011)AK Parti''li Bayraktar, İmar Kanunu ile Kültürel Varlıklara ilişkin değişiklik içeren kanunu TBMM''ye sundu. Buna göre; imar planı olmayan köylerde, okul, ibadet yeri, sağlık ve güvenlik tesisi gibi yapılar için imar planı şartı aranmayacak.
''Ber-Rock'' ile yüzde 60 enerji tasarrufu (16 Mart 2011)"Faydalı Model Belgesi" alan ve patent için gün sayan yalıtım malzemesi, binalarda yüzde 60''ın üzerinde enerji tasarrufu sağlayacak.
Fransız Konsolosluğu kültür merkezi oluyor (16 Mart 2011)Kordon''daki asırlık binanın restorasyonunu gerçekleştirecek olan işadamı Lucien Arkas, "Böyle bir projenin içinde yer almak beni çok mutlu ediyor" diye konuştu.
Suda Ararken Çamurda Çıktı (16 Mart 2011)Amerikalı arkeologlar, ‘Kayıp Kıta Atlantis''i İspanya''nın güneyinde bir bataklığın dibinde bulduklarını öne sürüyor. Uzmanlara göre, tsunami kenti haritadan silmiş.
ABD, Libya''da da aslan payı peşinde (16 Mart 2011)Ankara Sohbetlerinin konuğu Şükrü Koçoğlu Ortadoğu''daki olayları BOP''un parçası olarak niteledi.
KA inşaat''tan yeni bir ısıtma teknolojisi (16 Mart 2011)KA İnşaat NOBO Isıtma Sistemleri yeni bir teknolojiyi sunuyor. KA İnşaat yetkilileri, "SmartRad, geleneksel radyatör sistemlerinden çok daha az miktarda ve çok daha düşük sıcaklıkta su kullanabilen, akıllı fanlı, normalde yerden ısıtma ile ilişkilendirilen düşük enerjili sıcaklıklarda, mükemmel ısıtma performansı sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir konvektör ısıtıcı. Geleneksel radyatörlerin aksine, ısının odaya yayılmasına yardımcı olmak için; daha kompakt, yüksek verimli ısıtıcı ve akıllı kontrollü fandan faydalanıyor" dediler.
Kıyamet bile ders olmadı (16 Mart 2011)Çernobil''den sonra Japonya''da da yaşanan nükleer santral facialarına karşın hükümet yetkilileri, bu ‘ölüm teknolojisi''ne dört elle sarılma inadını devam ettiriyor.
Köylüye imar cezası affı geliyor (16 Mart 2011)AK Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar ve arkadaşlarınca verilen kanun teklifi ile mera, yaylak ve kışlaklar "yöresel" yapı yapılması şartıyla tahsise açılırken, köylüye de imar cezası affı geliyor. Teklifle Bayındırlık Bakanlığı''nın re''sen imar planı yetkisinin kapsamı genişletiliyor.
Olası İstanbul depreminde riskli 4 bölge! (16 Mart 2011)TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Öztürk, olması beklenen Marmara depreminde Esenyurt, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Avcılar bölgesindeki heyelanların, depremle harekete geçme riskinin ciddi tehlike olduğunu belirtti.
Beylikdüzü-Kadıköy arası 82 dakika (16 Mart 2011)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 10 kilometrelik Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattı hizmete alındığında Beylikdüzü''nden Kadıköy''e 82 dakikada ulaşılacağını belirterek, ''Günde bir milyon yolcunun taşınacağı bu hattın bize maliyeti 79 milyon TL'' dedi.
İnönü Stadı İnşaatı Çıkmazda! (16 Mart 2011)Ertuğrul Günay`ın "İzin vermem" dediği Beşiktaş`ın yeni yapılacak stadı için Faruk Özak ılımlı konuştu. Beşiktaş ise mayısta verilecek karardan umutlu.
Depreme karşı bu detayın önemi büyük! (16 Mart 2011)Marmara Depremi''nde yıkımın büyük nedeni buydu...
Müze gibi köy! (16 Mart 2011)UNESCO Dünya Mirası listesine aday gösterilmesi için çalışmalar başlatıldı.
Çağdaş Türk Mimarlarıyla Mimarlık ve Felsefe Üzerine Söyleşi (16 Mart 2011)Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Emre Arolat, Murat Tabanlıoğlu, Han Tümertekin ve Nevzat Sayın''ı "Çağdaş Türk Mimarlarıyla Mimarlık ve Felsefe Üzerine" konulu söyleşi ile bir araya getirdi. Uzun bir aradan sonra yaşanan bu buluşmaya ilgi yoğundu. Bahçeşehir Üniversitesi''nin konferans salonu mimarlık mesleği ile ilişkili pek çok kişinin (1200 kişi) katılımı ile gerçekleşti.
Toplam 161 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.