Haberler

Haberler

Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Malatya''ya 1700 metrelik kayak tesisi (22 Nisan 2011)Yama Dağı''nda yer alacak tesisin yapımına 2 ay içinde başlanacak.
Türkiye çelik üretiminde fark attı (22 Nisan 2011)Türkiye en büyük 15 çelik üreticisi arasında üretimini en fazla arttıran ülke oldu.
Sanayi batıdan doğuya kayıyor (22 Nisan 2011)Kayma eğilimi doğu bölgeleri için olduğu kadar, Türkiye geneli için de olumlu bir nitelik taşıyor.
En büyük adliyeye cezaevi aracı giremiyor (22 Nisan 2011)Avrupa''nın en büyük adliyesi olarak inşa edilen Çağlayan''daki yeni İstanbul Adliyesi''ne otopark girişinin tavanı alçak yapıldığı için cezaevi araçları giremiyor.
Bir havaalanı daha geliyor (22 Nisan 2011)Havaalanı, tamamlandığında Türkiye''nin en büyük 4. havaalanı olacak. Temeli cuma günü atılıyor. Kütahya''nın Altıntaş ilçesine yap-işlet-devret modeli ile yapılacak olan Zafer Bölgesel Havaalanının temeli, yarın Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu''nun katılacağı törenle atılacak.
Brezilya, Dünyanın En Büyük Lego Kulesini İnşa Etti (21 Nisan 2011)Dünyanın en büyük Lego kulesi Sao Paulo''da inşa edildi. Sao Paulo''da çoğu çocuk olan yaklaşık 6000 Lego fanı, vinçlerler taşınarak birleştirilecek Lego taşlarını bir araya getirdi.
Bu köye giriş 8 lira (21 Nisan 2011)Evlerinin yolu Kaunos Antik Kenti''den geçen Çandır köyü halkı, köylerine her girişte 8''er lira ödemek zorunda kalıyor.
Kırım, turizmin gözde ülkesi (21 Nisan 2011)120 değişik ülkeden insanların yaşadığı Kırım''ın gelir kaynağı turizm. Her yıl 5 milyon turist geliyor. Buğday, mısır, ayçiçeği tarımı yapılıyor. Nüfusunun yüzde 99''u okuryazar...
"İzmir çekim merkezi olacak" (21 Nisan 2011)İZSİAD''ın konuğu olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentteki istihdam olanaklarının artırılmasından "yaratıcı kent" hedefine kadar pek çok yatırım ve projelerini paylaştı. Başkan Kocaoğlu, turizm ve hizmet sektörlerini tetikleyecek fuarcılık etkinliklerini iki misline çıkaracaklarını söyledi.
Banksy''nin Babası Blek Le Rat (21 Nisan 2011)Dünyanın en büyük müzesi desek neresi dersiniz? St Petersburgh''daki Hermitage değil mi? Hayır, dünyanın en büyük müzesi kentsel manzaranın ta kendisidir. Sokaklarını arşınladığımız, içinde kaybolduğumuz, yaşadığımız, evcil hayvanların sığınağı, evsizlerin başını sokamadığı ama bir duvar dibine sığındığı, ağaçların gölgesinin binbir desen yarattığı, ara mahallelerde çocukların koşturduğu, bir başka kıtada insanların vurulduğu, savaşlarda cephe barış zamanı festival alanı olan sokaklar ve caddelerdir dünyanın en büyük müzesi.
"Uğraşacağız, şiddet kullanmadan ama vargücümüzle." (21 Nisan 2011)İklim Değişikliği ve küresel ısınma konusunu dünyada en kapsamlı biçimde ele alan kişilerden gazeteci, akademisyen ve 350.org''un kurucusu, aktivist Bill McKibben, dünyada küresel iklim hareketinin yeni stratejisi hakkında ilk açıklamalardan birini, dinleyicisi olduğu Açık Radyo''ya yaptı. Kanada''nın Vancouver kentinde kalabalık bir izleyici kitlesi önündeki konferansı öncesinde Avi Haligua kendisiyle kısa ama özlü bir söyleşi gerçekleştirdi.
Dünya Günü: "Bir Milyar Yeşil Hareket" (21 Nisan 2011)Türkiye''de adından çok da fazla söz edilmese de Dünya Günü, her yıl 22 Nisan''da dünya çapında kutlanan özel bir gün. Çevresel değerleri hatırlamak ve korumak adına ortaya çıkan Dünya Günü haftasında birçok aktivist bir araya geliyor, çevresel sorunlara dikkat çekmek üzere çeşitli faaliyetler düzenliyor. 1970 yılından bu yana her yıl farklı temalarla gündeme gelen Dünya Günü''nün 2011 yılı teması ise "A Billion Acts of Green (Bir Milyar Yeşil Hareket)" olarak belirlendi.
Fukuşima''ya 20 km''lik karantina (21 Nisan 2011)Japon yetkililer, tüm uyarılara rağmen Fukuşima Nükleer Santrali yakınlarına giriş çıkışları engelleyemeyince, 20 kilometrelik tahliye alanına girişler resmen yasaklandı.
ARDEX Varyap Meridian''da (21 Nisan 2011)Varyap Meridian projesinde ARDEX ürünleri tercih edildi. ARDEX seramik yapıştırıcıları ürünlerinin göstermiş olduğu performans, yüksek mukavemet, kolay ve rahat uygulama, çevreci ve tozuma yapmayan, tamamen kapalı ambalaj sistemi ve yüksek verim sayesinde bugüne kadar alışagelmiş yapıştırıcı özelliklerine yeni bir boyut getirdi.
Ekolojik Anayasa için çalışıyorlar (21 Nisan 2011)Seçimlerin ardından yeni bir Anayasa yapılması gündemde iken, Ekolojik Anayasa Girişi taslakların ekolojik boyutunun eksik olduğuna dikkat çekiyor...
Fukuşima, enerjide dönüm noktası (21 Nisan 2011)Fukuşima felaketi, dünya genelinde nükleer politikaların gözden geçirilmesine neden oldu.
Çernobil''de nükleer methiyesi (21 Nisan 2011)Çernobil kazasının yaklaşan 25 yıldönümü nedeniyle nükleer santralı ziyaret eden Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Başkanı Yukiya Amano, facianın yaşandığı yerde nükleer enerjiyi savundu.
Enerji Kimlik Belgesi yetkisi sınavla verilecek (21 Nisan 2011)Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Enerji Kimlik Belgesi düzenlemeye yetkili kuruluşlarda görevli olan mühendis ve mimarların eğitim ve eğitim sonunda yapılacak sınav kriterlerini tebliğ ile yayımlayacak.
Kepez Belediyesi, Mimarlar Odası Antalya Şubesi İşbirliği ile "Ulusal Ödüllü Mimari Proje Yarışması" Düzenliyor (21 Nisan 2011)Kepez Belediyesi, Mimarlar Odası Antalya Şubesi işbirliğinde Yeşiltepe Mahallesi''nde yapacağı ve Antalya''nın en büyüğü olacak olan 2 bin kişi kapasiteli çok amaçlı salon için "ulusal ödüllü mimari proje yarışması" düzenliyor.
İstanbul''a 2 yeni şehir, 8-10 milyon nüfus eklenecekse doğru olmaz (21 Nisan 2011)‘Urak İllerarası Rekabetçilik Endeksi''ni açıklayan Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu URAK''ın Başkanı Ali Koç, "Henüz tam netleşmemiş olan projeyle eğer İstanbul''un güneyindeki nüfus yoğunluğunu kuzeye taşıma amacı güdülüyorsa son derece olumlu bir proje.
Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.