Haberler

Haberler

Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Yayalaşma sırası ''Alt Laleli''de (20 Nisan 2011)Tarihi Yarımada''da yayalaştırma çalışmaları ''''Alt Laleli'''' ile devam ediyor.
Köprü yaptırdım gelip geçmeye (20 Nisan 2011)Artvin''in Borçka İlçesi''nde yaşayan emekli işçi Ali Güner (66), İçkale Deresi''nin ikiye böldüğü vadide, karayolunun karşı tarafında kalan evine 29 yıldır kendi imkanlarıyla yaptırdığı 55 metre uzunluğundaki asma köprüden ulaşıyor.
Başkan Topbaş Budapeşte Metrosu''nda incelemelerde bulundu (20 Nisan 2011)İstanbul ulaşımına kalıcı çözüm getirmek için çalışmalarını yoğunlaştıran Başkan Topbaş, Budapeşte Belediye Başkanı Istvan Tarlos''un daveti üzerine gittiği Macaristan''ın Başkenti Budapeşte''de yapımı devam eden metro çalışmalarını yerinde inceledi.
Türkiye''nin en büyük bahçe marketi açılıyor (20 Nisan 2011)İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İstanbul Ağaç A.Ş. tarafından Türkiye''nin en büyük bahçe marketi Alibeyköy''de açılıyor.
"Koleksiyon/TSMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin ikincisi açıldı (20 Nisan 2011)‘Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor'' sergileri, ikinci buluşmasında A Tasarım Mimarlık ofisini ağırlıyor.
Büyük Anadolu Yürüyüşü başladı (20 Nisan 2011)Doğaya ve yaşama zarar veren tüm yatırımların durdurulması için ''''Anadolu''yu Vermeyeceğiz'''' sloganıyla düzenlenen ''''Büyük Anadolu Yürüyüşü''''ne, Türkiye''deki son konar-göçerler olarak bilinen Sarıkeçili Yörükleri de destek veriyor.
IRSN''den Çernobil''in yayılma haritası (20 Nisan 2011)Radyolojik Koruma ve Nükleer Güvenlik Enstitüsü''nün (IRSN) yayınladığı haritada Çernobil''deki patlama sonrasında yayılan radyoaktif Cesium 137 izotopu yüklü bulutun hareketi gün be gün izlenebiliyor. Radyoktif bulut Türkiye''yi tümüyle etkisi altına almış.
İtalya, Nükleer Santral Planlarını Rafa Kaldırıyor (20 Nisan 2011)İtalya hükümeti, Japonya''daki deprem ve tsunami felaketinde hasar gören nükleer santraldeki radyasyon sızıntısı üzerine nükleer santral planlarını süresiz olarak rafa kaldırmayı öngören yasa değişikliği teklifi hazırladı.
"Yabancılar dört gözle güzel haberler bekliyor" (20 Nisan 2011)Küresel çapta enerji fiyatlarını yukarı çeken gelişmelerin ardından, alternatif enerji yeniden gündeme geldi.
Sagrada Familia''da Yangın Çıktı (19 Nisan 2011)Barselona polisinin kundakçılıktan şüphelendiği olayda, Sagrada Familia Bazilikası''nın içinde ufak bir yangın başladı ve yüzlerce turist tahliye edilmek zorunda kaldı. Kısa sürede yangın söndürüldü ve yaralanan kimse olmadı.
"AA Istanbul Visiting School" Konferansları Başladı (19 Nisan 2011)"AA Istanbul Visiting School" kapsamında gerçekleştirilecek panel serisinin ilki 18 Nisan 2011 tarihinde İTÜ Taşkışla Kampüsü''nde gerçekleşti. "Düşey Kentsellik" konulu panelin konuşmacıları Yrd.Doç.Dr. Binnur Öktem Ünsal, Yrd.Doç.Dr. Eda Ünlü Yücesoy ve Mimar Boğaçhan Dündaralp olurken panelin moderatörlüğünü Ömer Kanıpak üstlendi. Düşey kentsellik kavramının kentsel ve mimari ölçekte tartışıldığı panelin ilk konuşmacısı Binnur Öktem Ünsal oldu. Büyükdere-Maslak aksında küresel kent söylemi üzerine gerçekleştirdiği çalışmayı aktaran Ünsal bu söylemin tarihsel süreçte nasıl değiştiğini ve kentte, özellikle de bu aks üzerinde nasıl etkiler yarattığı konusunda etkileyici bir konuşma gerçekleştirdi.
Kars''daki "ucube" heykelinin yıkımından ilk görüntüler (19 Nisan 2011)Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın 8 Ocak''ta geldiği Kars''ta "Ucube" diye tanımladığı İnsanlık Anıtı''nın kaldırılması için başlatılan çalışmalar tamamlandı. Anıtın kaldırılmasını üstlenen firmanın üç gündür sürdürdüğü iskele kurma çalışması bugün tamamlandı.
SALT Beyoğlu''nda Tasarımcı Mimarlarla Söyleşiler (19 Nisan 2011)Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi''nde açılan yeni kültür mekanı SALT Beyoğlu mekanında yer alan Açık Sinema mekanının tasarımcısı Hakan Demirel SALT Beyoğlu''nda 26 Nisan''da mekanın projesi üzerine bir söyleşiye katılacak. SALT etkinliklerine ve kamusal projelere ev sahipliği yapacak mekânın, hem kurumsal hem de toplumsal bir işleve sahip olması amaçlanıyor. Demirel, söyleşide bu alanın potansiyel gelişimi ve çok yönlülüğünü tartışacak. 26 Nisan Salı günü 18:30''da SALT Beyoğlu Açık Sinema''da gerçekleştirilecek söyleşi herkesin katılımına açık ve ücretsiz. Aynı mekanda ertesi gün yine aynı saatte ise SALT Beyoğlu''nun mimari tasarım projesini yürüten Han Tümertekin binanın yeniden işlevlendirilmesi ve mimari yaklaşımları üzerine bilgi verecek.
Tarih: 19 Nisan 2011
Bizans''ın Anadolu''ya açılan sarayına restorasyon (19 Nisan 2011)Bizans imparatorlarından II. Tiberius ile Maurikios (578-602) tarafından, Samandıra''da inşa edilen ve günümüzde harabeye dönen Damatry''s Sarayı kurtarılıyor.
''Çılgın plan'' İngiliz basınında (19 Nisan 2011)İngiliz Guardian gazetesi "Erdoğan''ın İstanbul''u ikiye bölmeye yönelik çılgın planı" diyerek manşetini çılgın projeye ayırdı.
''İki şehir diye bahsedilen, yeni bir yerleşimdir'' (19 Nisan 2011)Kadir Topbaş, İstanbul''a kurulacak olan iki yeni şehir planını değerlendirdi.
Atatürk Havalimanı''nda kapasite yüzde 30 artacak! (19 Nisan 2011)DHMİ, THY ve TAV Atatürk Havalimanı için birlikte karar alacak.
Osman Hamdi Bey, Kaplumbağa Terbiyecisi''ni Yeşil Cami''de çizmiş (19 Nisan 2011)Ensar Tuna Alatürk Bursa - 19.04.2011 Dünyaca ünlü Türk ressam Osman Hamdi Bey''in, değer biçilemeyen ''Kaplumbağa Terbiyecisi'' isimli tablosunu Bursa Yeşil Cami''de çizdiği ortaya çıktı.
''İstanbul''un parlayan yıldızı Silivri olacak'' (19 Nisan 2011)İstanbul''a "iki yeni kent" söylemi, gözleri Silivri ve Kartal''a çevirdi. Bu iki ilçenin adının bu projelerde yer alması, bölgeyi nasıl hareketlendirecek? Özellikle Silivri''ye havaalanı yapılması gündemde; peki planda başka neler mevcut?
Hormonlu kabak Demirören AVM (19 Nisan 2011)İstiklal''in hormonlu AVM''si Demirören''in, iznin iki katı fazla alana kaçak inşaat yaptığı ortaya çıktı. İstanbullular, uyanın! Demirören''den alışveriş yapmayın, tepkinizi gösterin.
Toplam 174 haber 9 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 61. haberden 80. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.