Haberler

Haberler

Toplam 99 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Kütahya Seramik UNICERA''da Yeni Ürünlerini Sergileyecek (3 Mart 2011)Geçen yıl 70 ülkeden yaklaşık 54 bin kişinin ziyaret ettiği Türk seramik sektörünün en önemli fuarı Unicera açıldı. Fuarda stand açarak yeni ürünlerini görücüye çıkartan Kütahya Seramik, 2''nci holde bulunan 480 metrekarelik standında el işçiliğiyle üretilen Brezza serisi, 3 boyutlu Versatile serisi ve kişiye özel tasarlanan Sujet serisi gibi özel koleksiyonlarının yanı sıra bu yıla damgasını vuracak yeni ürünlerini de sergiliyor.
İstanbul bölgesel ve küresel diplomasinin merkezi olacak (3 Mart 2011)İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş''ı ziyaret eden Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Biz İstanbul''u bölgemizin ve dünyanın diplomasi merkezi haline getirmeyi istiyoruz. Başkanımız Kadir Topbaş''ın vizyonu da elimizi güçlendiriyor" dedi.
Roma İmparatorları''nın tahıl deposuna dinamit (3 Mart 2011)Antik Çağ''da Anadolu''nun ve Roma İmparatorluğu''nun en büyük tahıl ambarlarından biri olan Andriake Limanı''na defineci saldırısı. Gözetleme kulesi dinamitle patlatıldı. Depolardaki hasar ise bilinmiyor.
Maliye''nin konut satışına yoğun ilgi (3 Mart 2011)Maliye Bakanlığı tarafından Antalya''da atıl durumda bulunan Hazine arazisine kat karşılığı yaptırılan ve açık artırma usulü ihale ile satışa çıkarılan 88 lüks daireye yoğun ilgi olduğu bildirildi.
İlk hızlı tren garına bir teklif, bir teşekkür (3 Mart 2011)Yılda 15 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak Ankara hızlı tren garına Limak İnşaat ve (Hindistan Merkezli) GMR Infrastructure Ortak Girişimi Ic İçtaş ve Cengiz İnşaat Ortak Girişimi teklif verdi. Yüksel İnşaat teşekkür mektubu sundu.
İstanbullu kendi taksisini seçecek (3 Mart 2011)İBB, "İstanbul için Taksi Sistemi Tasarımı Fikir Projesi Yarışması" düzenliyor.
Meydan parkı önemli bir yaşam alanı olacak (3 Mart 2011)Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, yeniden düzenleme çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden Meydan Parkında incelemelerde bulunarak yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
Diyarbakır''da arsa fiyatları 50 kat arttı (3 Mart 2011)Diyarbakır, arsa fiyatında 5 yılda meydana gelen 50 kat artışla "taşı toprağı altın" olarak tanımlanan İstanbul''a adeta nispet yapıyor.
Ülke, boş adaları kiraya verip ekonomiyi canlandıracak (3 Mart 2011)Çin, bazı adalarını kiraya vermeye hazırlanıyor. Geçen yıl onaylanan yasa, bireylerin ve şirketlerin kimsenin yaşamadığı ülkeye ait adaları kiralamalarına izin veriyordu.
Hasankeyf için ölüm kalım virajı (3 Mart 2011)Diyarbakır İdare Mahkemesi, Hasankeyf ilçesini sular altında bırakacağı gerekçesiyle Ilısu Barajı Projesi''nin yapımı ve imzalanan sözleşmenin iptal edilmesi talebiyle açılan davada, Batman''ın Hasankeyf ilçesinde 23 Mart 2011 Çarşamba günü keşif ve bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi.
Şirince''de söz bakanlıkta (3 Mart 2011)Kültür Bakanı Günay, Şirince''yi koruma bölgesi ilan edeceklerini açıkladı. Köyde plan yapma, yıkma yetkisi bakanlığa geçiyor.
Bir Kentle Lego Oynamak: Budapeşte Maketi (2 Mart 2011)Avrupa''nın pek çok büyük kentinin elle tutulur büyüklükte maketleri olduğunu biliyor muydunuz? Bu maketlerden biri de Budapeşte için yapılmış ve makette Macaristan''ın başkentinin binalarını 500 kez küçültülmüş boyutta görmek mümkün. Hatta, kentin yaşamında meydana gelen değişiklikler yıldan yıla takip ediliyor ve yeni yapılan mimari açıdan önemli yapılar maketteki yerlerine yerleştiriliyor. Peki bu devasa ve gizemli maket nerede bulunuyor, neden herkes tarafından görülemiyor?
Girne Amerikan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü "COME-ON-Interiors" Sergisi''ne Çağırıyor (2 Mart 2011)"COME-ON-Interiors" sergisiyle Girne Amerikan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, tasarımla ilgilenen herkesi projelerindeki heyecanlarına çağırıyor.
16 büyükşehir daha geliyor (2 Mart 2011)MHP, büyükşehir kriteri olan 750 bin nüfusun 400 bine indirilmesini istedi. Kanun teklifi benimsendiği taktirde 16 olan Büyükşehir Belediyesi sayısı 32''ye yükselecek.
Uydukent''e yargıdan bir kötü haber daha geldi (2 Mart 2011)Aydın 1. İdare Mahkemesi, Kuşadası Belediye Meclisi''nin yeni imar planı tadilatına yapılan itirazı değerlendirdi, yürütmeyi durdurma kararı verdi.
Tokyo Kulesi, daha bitmeden Dünya rekoru kırdı (2 Mart 2011)Japonya''nın başkenti Tokyo''da yapımı devam eden kule, şimdiden dünyanın en yüksek kulesi ünvanını ele geçirdi.
Dünyanın en kirli havası (2 Mart 2011)Çin''in Çevre Bakanı Zhou Shengxian, çevre kirliliği ve doğal kaynak talebinin, ülkenin ekonomik büyümesi önünde engel teşkil edebileceği uyarısında bulundu.
Kaçak Yahudi yerleşimlerine yıkım (2 Mart 2011)İsrail Başbakanı Netanyahu, Savunma Bakanı Barak ve Başsavcı Weinstein, Filistinlilere ait topraklarda bulunan inşaat halindeki yerleşimleri yıkma kararı aldı.
Müzenin açılmasına daha iki yıl var (2 Mart 2011)İstanbul Resim Heykel Müzesi tartışmasına, Milli Saraylar''dan yanıt geldi. Dün Radikal''e konuşan Milli Saraylar''dan bir yönetici, ‘Kusura bakmasın ama rektör restorasyon işinden anlamıyor.'' dedi.
Dünya''dan bir Sinan geçti... (2 Mart 2011)Osmanlı''nın geniş topraklarına uzanan şaheserler inşa etti. Damgasını vurduğu yüzlerce eserle bir gelenek yarattı. Kendisinden sonraki nesillere bu geleneği taşıdı.
Toplam 99 haber 5 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 21. haberden 40. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.