Haberler

Zonguldak Limanı''nda kirlilik

Tarih: 23 Eylül 2008 Kaynak: Cumhuriyet
Üzülmez Deresi''nin aktığı limanda, yağış nedeniyle katı atıklardan kaynaklanan kirlilik oluştu. Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, yurttaşların duyarsız davranarak derelere attıkları çöplerin, yağmurla denize ulaştığını belirtti.

Zonguldak''ta etkili olan yağışın ardından Üzülmez Deresi''nin aktığı limanda, katı atıklardan kaynaklanan kirlilik oluştu.

Yağışın ardından akıntının derelere taşıdığı moloz yığınları ve genellikle pet şişelerden oluşan katı atıklar, liman ile derenin birleştiği bağlantı noktasına yerleştirilen kirlilik önleyici bariyeri koparttı. Yağışın derelere taşıdığı moloz yığınları ve çöplerin denizi kirletmesi, balıkçıların yanı sıra yurttaşların tepkisini çekti.

Zonguldak Belediye Başkanı Secaattin Gonca, bariyerin, yağmurla akışının hızlanması ve büyük kütükleri sürüklemesi nedeniyle koptuğunu, bundan dolayı atıkların limana karıştığını söyledi.

Yurttaşların duyarsız davranarak derelere attıkları çöplerin, yağmurla denize ulaştığını anlatan Gonca, ''''Ekiplerimiz, deniz yüzeyinde biriken atıkları toplayacaklar. Halkımızdan derelere çöp atmamalarını istiyoruz. Bariyer onarılacak. Daha sağlam yapıya kavuşturulması için de gerekli önlemler alınacaktır'''' dedi.
Takvim
<<Mayıs 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.