Arkitera E-Bültenleri

Email adresiniz yeterli
Üyelikten Çıkış
E-Bülten Arşivi

Haberler

Mühye’nin sorunları ivedilikle çözülecek

Tarih: 5 Mart 2009 Kaynak: Hürriyet Yazan: Deniz Gürel
Hürriyet'in gündeme getirdiği Mühye Köyü'nün yıllardır süren imar ve hizmet alımı konusundaki sıkıntılarını çözeceklerini söyleyen CHP Çankaya Belediye Adayı Bülent Tanık, "Göreve geldiğimizde ilk işlerimizden bir tanesi Mühye Köyü ve çevresindeki insanımızın Başkent'te yaşadığını hissettirmektir" dedi.

Hürriyet'in gündeme getirdiği Mühye Köyü'nün yıllardır süren imar ve hizmet alımı konusundaki sıkıntıları çözeceklerini söyleyen CHP Çankaya Belediye Adayı Bülent Tanık, "Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanında olan Mühye'ye hizmet götürmek yerine Eymir Gölü'ne el atmaya çalışmaktadır. Göreve geldiğimizde ilk işlerimizden bir tanesi Mühye Köyü ve çevresindeki insanımızın Başkent'te yaşadığını hissettirmektir" dedi.

Öncelikle imar sorunlarını çözeceklerini ardından bölgeyi turizm ve rekreasyon alanlarıyla donatacaklarını belirten Tanık Mühye projelerini şöyle anlattı:

"Eski nazım planında da 2023 planında da sorumluluk alanı esas olarak Büyükşehir Belediyesi'nde. Ama Büyükşehir Mühye'ye hizmet götürmek yerine başka yerlerde rant arama yolunu seçiyor. Mühye'nin imarlı gelişkin alanlarının bir kısmı Çankaya Köşkü'ne yalnızca 500 metredir. Ama bu bölgeye Mamak Çöplüğü'nün suları sızıyor. İmar belirsizlikleri yaşanıyor. Halk üzerinde bu belirsizlikler maalesef umutsuzluğa dönüştü.

Tüm Ankara'ya hizmet edecek
Ama Mühyeli'nin sıkıntılarının çözülmesine az kaldı. Seçimden sonra yapılacak işlerden bir tanesi Mühye'yi hak ettiği kimliğine kavuşturmak olacak. Bölgedeki su varlığını ve bitki örtüsünü öne çıkaracak uygulamalar yapacağız. Bölge AOÇ ve ODTÜ ormanıyla birlikte çanak içerisindeki Ankara'nın güneyini kuşatacak. Mühye bir turizm ve rekreasyon alanına dönüşecek. Mülk ve yapı sahiplerinin ihtiyaçlarının yanı sıra tüm Ankara hitap eden bir bölge haline gelecek. Bu düzenlemeleri Karayalçın'ın başkanlığı'nda Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi'yle ortak projelerle daha da zenginleştireceğiz. Bugün mahrumiyet bölgesi olan Mühye Köyü yakın zamanda çevresiyle birlikte refah alanına dönüşecek. Mühyeli vatandaş Başkent'te yaşadığını hissedecek, Başkentli de böylesi bir alanın keyfini çıkaracak."

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!

14 Nisan 2009, 21:51Yazan: AZMİ AÇIKDİL1999 MHP
2004 DYP
2009 DSP

Yuvarlanan taş yosun tutmaz.

14 Nisan 2009, 11:43Yazan: ayasofyaEfendim. Dikkatimi çeken husus şudur. Basın metninde "ben" iyelik zamiri her yerde, cümle içinde, sonunda "Ben" olarak yazılmıştır. Durumu anlamak için yeterlidir. Yorumu sizlere bırakıyorum.

14 Nisan 2009, 09:36Yazan: Emine MerdimAhmet Vefik Alp'in seçim sonrası görüşlerini içeren yazısı: Istanbul’a ‘96.896 Kerre Teşekkür…. Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp Mimar Kentbilimci DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yerel seçimler bitti. Hepimize hayırlı olsun... (devamı)

7 Nisan 2009, 15:49Yazan: Zeynep GüneyTMMOB Mimarlar Odası'nın 6 Nisan 2009 Pazartesi günü Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan ilanı: Büyütmek için üzerine tıklayın.

19 Mart 2009, 09:53Yazan: Emine Merdim"Yerel Seçim 09 Özel - İstanbul'un Mimar ve Şehirci Adaylarıyla Forum" programınınn ilk bölümünü Salı (Mimar ve Şehir Plancısı Adaylar İstanbul'un Sorularına Çözüm Bulabilecek mi? - 1) günü yayınlamıştık. Devamı Mimar ve Şehir Plancısı Adaylar İstanbul'un Sorularına Çözüm Bulabilecek mi? - 2 adresinde... (devamı)

19 Mart 2009, 00:30Yazan: AZMİ AÇIKDİLOktay Ekinci: İmar Dosyası Seçim Özel Programı'nda 5 ayrı siyasi partiden, 6 İstanbul'u yönetmeye aday mimar ve şehir plancısı arkadaşlarla, İstanbul'daki 3 üniversiteden sevgili öğrencilerle ve iki üniversiteden değerli hocalarımızla beraber olduk. Benim tek cümleyle ortaya çıkarttığım sonuç şudur: Partileri bir kenara bıraktığımız zaman, mimarlık ve şehirciliğin gösterdiği yol hep aynı... (devamı)

17 Mart 2009, 23:55Yazan: AZMİ AÇIKDİLKonuşulan projelerin ülkemiz için önemine binaen,

Kanal D, bu akşam Kılıçdaroğlu’na, Mısır Çarşı’sında yapılan protestoyu gösterdi.

Star TV, Başbakanın 41.mitingini yaptığını, çok yorulduğunu, beslenmesine dikkat etmeyip gittiği yerlerde yöresel yemekler yediğini, sağlığına dikkat etmediğini, Uğur Dündar ile haber yaptı... (devamı)

17 Mart 2009, 21:58Yazan: AZMİ AÇIKDİLProgramda Konuşulanlar

--------------------------------------------------------------------------------

Programda konuşulanların ilk bölümünü okumak isteyenler için: Mimar ve Şehir Plancısı Adaylar İstanbul'un Sorularına Çözüm Bulabilecek mi?Adayların meslek adamı olması ve mesleklerinde ki deneyimleri önerdikleri çözüm ve koydukları teşhisler doğru şeyler... (devamı)

17 Mart 2009, 21:37Yazan: omeryilmazYa dün akşam ya da Pazar akşamı TGRT'de Kadir Topbaş konuktu. Sunucu "Melih Gökçek'in Hayvanat Bahçesi gibi Disneyland gibi tüm Türkiye'yi heyecanlandıran projeleri var; sizin buna benzer projeleriniz yok mu?" sorusunu sordu. Topbaş'ın cevabında tutarsızlıklar da vardı ama beni asıl dehşete düşüren İstanbul'da birisi Avrupa birisi Anadolu'da olmak üzere iki tane ada yapmayı düşündüklerini söylemesi idi... (devamı)

17 Mart 2009, 15:17Yazan: Emine Merdim"Yerel Seçim 09-Özel, İstanbul’un Mimar ve Şehirci Adaylarıyla Forum" programında konuşulanların ilk bölümünü okumak isteyenler için: Mimar ve Şehir Plancısı Adaylar İstanbul'un Sorularına Çözüm Bulabilecek mi?

Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Ocak 2017>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.