Arkitera E-Bültenleri

Email adresiniz yeterli
Üyelikten Çıkış
E-Bülten Arşivi

Proje

Meydan Alışveriş Merkezi

Tarih: Ocak 2008
Projeden Örnekler
İmajları büyütmek için üzerlerine tıklayın.İmaj Galerisi
Meydan Alışveriş Merkezi
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!

23 Temmuz 2008, 13:52Yazan: AZMİ AÇIKDİLOff... demenin anlamı yok,cevap vermek zorunda değilsiniz.
Veriyorsanız da of'la başlayan cevap olmaz.
Aman alın Meydan'ınızı bana dar geliyordu zaten.

23 Temmuz 2008, 13:33Yazan: omeryilmazBornova Forum'un neresini seviyorsanız diye sorsanız. İkea'ya gidişi derim. Ne sokak ne meydan ikisi de var ama yok. Ama Meydan AVM çok meydanlık. FOA'sı ne ? Bize gelince reklam oluyor. Off...

23 Temmuz 2008, 13:23Yazan: AZMİ AÇIKDİLBornova Forum'un neresini seviyorsanız diye sorsanız.
İkea'ya gidişi derim.
Ne sokak ne meydan ikisi de var ama yok.
Ama Meydan AVM çok meydanlık. FOA'sı ne ?
Bize gelince reklam oluyor.

22 Temmuz 2008, 23:02Yazan: luminaBornova Forum bence Amerikan kasaba özentilerine kurban gitmiş bir yaklaşım. Yemek kotu olarak ele alınmış üst teraslar ise koyverilmiş gelmişti bana. Koku bulutları da cabası. Meydan'ın öykünme derdi olduğunu pek düşünmedim. Yokohama Terminali'nde üretilmiş bir topoğrafya kurgusunun içinde belirmiş potansiyellerin denendiği ve sınandığı ve Türkiye şartlarında kısmen iyi kotarılmış, mekan algısı dar bir toplumsal yapıya farklı sayılabilecek aralıklar sunan bir iş olarak daha cazip geliyor kişisel olarak... (devamı)

22 Temmuz 2008, 20:06Yazan: AZMİ AÇIKDİLKibarca çenemi kapatıyor derken samimi olarak söylemiştim,ayrıca kibarlığın ötesine gittiğinizi de düşünmemiştim. Siz kibarlığı geçtiğinizi söylüyorsanız, şimdi alındım.

Kimsenin rahatsızlık duyduğunu ben duymadım. Aksi bir yorum da yok ne sizi ne beni destekleyen.
Siz karizmayı çizdirmişsiniz, müdahaleci olma adına biraz imajınız öyle... (devamı)

22 Temmuz 2008, 18:10Yazan: omeryilmazKibarlığın ötesine geçmek zorunda bırakan siz değil misiniz! Forum Bornova'yı sizinle tartışabilirim çünkü gezdim. Gezmeden ahkam kesmek çok rahatsız edici oluyor. Bundan sadece ben rahatsız olmuyorum; başkaları da oluyor. (Eminim size bu müdahalelerim de rahatsızlık veriyordur okurlara... (devamı)

22 Temmuz 2008, 15:59Yazan: AZMİ AÇIKDİLBu AVM herhalde açık yani rüzgar, güneş, yağmur, alabilen bir yapı olduğu için seviliyor olabilir.
Bunun benzeri veya üstü açık olup sokak olgusu veren ve yanında İkea'yı bulunduran bir komplex de İzmir-Bornova'da var. Forum AVM. Tabii serinliği olduğu için güneş batımına yakın gidiyorum... (devamı)

22 Temmuz 2008, 15:00Yazan: ZulkarneynMimar olan herkesin rahatlıkla sevebileceği bir yapı, evime yakın olduğu için bazende yolumun üstünde olduğu için uğruyorum, ilk gördüğümde türkiyeden bir büronun işi değil sanırım demiştim, vakit geçirmek için klasik avm anlayışından uzak olmak bütün herkesin yaptığını söyleyebileceği birşey ama vaziyet planı çözümü ve avm yi çevreye oturtmak ilişkiyi kurmak gerçekten görülmemiş birşey... (devamı)

22 Temmuz 2008, 13:28Yazan: omeryilmazAnlatamayınca "I see..." ne yapsanız anlamam. Bir sürü insan, fotoğrafını görelim. Mart'a kadar dayanamayabilirim. Fotoğraf açılış günü fotoğrafı olmasın yemem. Avans vereyim. Herhangi bir firmanın kampanya günü fotoğrafı olabilir. Ama şunu demeden geçemeyeceğim. Hani Vizontele Filmin'de çatıda uyuyan çocuklar damdan düşmüştü ya aman ne gülmüştüm, dönüp dönüp bana bakmıştı seyirciler... (devamı)

22 Temmuz 2008, 13:24Yazan: AZMİ AÇIKDİLAnlatamayınca "I see..." ne yapsanız anlamam. Bir sürü insan, fotoğrafını görelim. Mart'a kadar dayanamayabilirim.
Fotoğraf açılış günü fotoğrafı olmasın yemem.
Avans vereyim. Herhangi bir firmanın kampanya günü fotoğrafı olabilir.

Ama şunu demeden geçemeyeceğim.

Hani Vizontele Filmin'de çatıda uyuyan çocuklar damdan düşmüştü ya aman ne gülmüştüm, dönüp dönüp bana bakmıştı seyirciler... (devamı)

Bütün yorumları forumda okuyun!
Meydan Alışveriş Merkezi
Proje Arşivi
Dönem içinde yayınlanan projelerin listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz proje başlığını listeden seçiniz.