Arkitera E-Bültenleri

Email adresiniz yeterli
Üyelikten Çıkış
E-Bülten Arşivi

Takip

Kadıköy Salı Pazarı

Haberler
Toplam 40 haber 2 sayfada yayınlanmıştır.
Bu sayfada 1. haberden 20. habere kadar olanlar gösterilmektedir.
Söyleşi
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!

16 Kasım 2009, 14:09Yazan: Ömer KanıpakProje pazar projesi olmaktan çoktan çıkıp bildiğimiz alışveriş merkezine dönüşmüş bile. Fenerbahçe Stadı, Söğütlüçeşme tren ve metrobüs istasyonları, Evlendirme Dairesi ve bir de bu alışveriş merkezi ile burası artık çözülemeyecek bir düğüme dönüşecek.

1 Kasım 2009, 13:38Yazan: omeryilmazProjenin yeni bir versiyonuna Hakankiran.com'da rastladım. Salı Pazarı projesi olduğuna dair hiç bir açıklama yok ancak Salı Pazarı olduğu bir bakışta anlaşılabiliyor. (FB stadı, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu yollar, vb.gibi elemanlar sayesinde)

24 Ocak 2009, 15:57Yazan: Salih ÖmeroğluSalı pazarı bulunduğu çevre dışına da hitap eden bir çarşı olması nedeniyle üzerinde çok yönlü düşünülmelidir.

Bakış açısına göre fikirler oluşturulabilinir.

Salı pazarı kurulduğunda, trafik, görüntü kirliliği,pislik kültür başkentimize yakışıyormu dersiniz?

Ben her zaman trafiği rahatlatacak çözümlerden yana olmuşumdur... (devamı)

19 Ocak 2009, 23:51Yazan: ayasofyaForum üyeleri size bir sorum var. Sizce bu meydan bu hali ile tasarıma ihtiyaç duyuyor mu? Yani aşağıdaki tasrıma gerek var mı? Bir şey -tasarlanarak- bozulabilir mi? Bence bozulabilir. Ben değil görseller konuşsun.

7 Ocak 2009, 17:48Yazan: AZMİ AÇIKDİLBir Pazar yeri daha, bu pazar yeri için, henüz bir şey yokken “ne yapılabilir” diye bir arkadaşımız sormuş, hatta bir gün önce üye olmuş 14 / 12 /2001 ‘de de mesajını yollamış.
Birilerin kulağına kar suyu akıtmış, ancak yorumlardan anlaşılıyor ki kar suyu değil, kâr suyu akıtmış... (devamı)

23 Aralık 2008, 15:40Yazan: nccSalı Pazarı'nda meydan kavgası - YAŞAM - HABERTÜRK - Türkiye'nin En Büyük İnternet Gazetesi Proje için start verildi mi acaba?

9 Nisan 2008, 23:18Yazan: omeryilmazGiderek daha çetrefilli bir hal alıyor bu iş... Henüz Hakan Kıran tarafından burası için hazırlanan projeyi ayrıntıları ile görme fırsatımız bile olmadan bir başka durumla karşı karşıyayız. Kıssadan hisse: [/FONT] Bugün bir görüşmede New York'taki The Municipal Art Society of New York'un kentte ne kadar etkin olabildiğini konuştuk; daha iki saat önce... (devamı)

9 Nisan 2008, 19:16Yazan: AZMİ AÇIKDİLHaberi bugün okudum daha önce ki yorumlara baktım.Beğenen de var ,olmasın diyen de iktidarın istediğini yaptırması mümkün nitekim kurul değişmiş proje onay almış.Rant var yoktan ziyade bu projeyi tartışalım.Şehircilik.çevre,bölge halkı ,İstanbul, bütün bunları ele alırsak ben yaptım olduya getirilemez böyle bir proje... (devamı)

28 Eylül 2007, 11:23Yazan: Zeynep Güneyİhalesini Taş Yapı ve Emrullah Turanlı’nın kurduğu Salı Pazarı isimli şirketin kazandığı, tasarımını Hakan Kıran'ın hazırladığı Salı Pazarı Projesi, 18 Temmuz 2007 Çarşamba günü Koruma Kurulu'nda onaylandı. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Mimarlar Odası Anadolu Yakası Şube Başkanı Arif Atılgan; 1/5000, 1/1000'lik planların ve hazırlanan projenin kurulda bir arada onaylanmasını eleştirerek, Koruma Kurulu kadrosunun değişmesinden sonra projeye onay verildiğine dikkat çekiyor... (devamı)

17 Temmuz 2007, 16:26Yazan: omeryilmazKonu kurulda sanıyorum. Gündemden düşmemesi bizlere bağlı. Kadıköy Belediyesi eğer "ben buraya mimarlarla beraber karar vermek istiyorum" diyebilirse, belediyeden alınacak bir destekle burası için alternatifler geliştirmek olası. Ama Kadıköy Belediyesi'nin bu tavrı göstermesi önemli ilk aşamada... (devamı)

Bütün yorumları forumda okuyun!