reklam

Haberler
Ocak 2004

Ressam Büte Floransa Bienali’nde derece aldı

Adanalı ressam Safa Büte, İtalya’nın Floransa kentinde yapılan 4. Uluslararası Floransa Çağdaş Sanat Bienali’nde, kategorisinde 271 sanatçı arasından 4’üncü oldu.

Ressam Büte, yaptığı açıklamada, somut sentez çalışmasıyla katıldığı yarışmada, 76 ülkeden binlerce sanatçının yarıştığını, elde ettiği derecenin de önemli bir başarı olarak değerlendirdiğini söyledi.

Büte, sanat tarihçisi ve eleştirmen John Spike’ın, eseriyle ilgili yorumunu yazılı olarak kendisine”Bu eserde, her bir resmin onbinlerce çizgiden meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu resimleri meydana getirebilmek için günler, aylar veya mantık sınırları ötesinde bir zaman gerekebilir. Eserin en önemli yanlarından biri de büyük bir ustalık ve incelikle çizilirken bir tek hata bile yapılmamış olmasıdır.
Bu resimlerde, tonlama ve çizgi değerlerinin baştan sona hünerli bir şekilde kontrol altına alınması, eserin, insanı aşırı derecede şaşırtan ve hayret ettiren bir ustalıkla uygulandığını göstermektedir” şeklinde ilettiğini söyledi.

Büte, açıklamasında, aldığı başarı ile yetinmediğini, bundan sonraki yıllarda hedefinin daha üst sıralarda yer almak olduğunu kaydetti.
NTVMSNBC 

 

 

 

 

 

 

Arşiv

Copyright © 2000-2002 Arkitera Bilgi Hizmetleri [email protected]

Reklam vermek için - Danışmanlarımız - Editörlerimiz