Etkinlikler

ARKIMEET: MVRDV Konferansı

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 12 Aralık 2006
Yer: Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi, Harbiye - İstanbul
İletişim
Web Sitesi: www.arkimeet.org/
Dünyadaki mimarlık ve tasarım gündeminin İstanbul ve Türkiye''deki ortama taşınmasına katkıda bulunan Arkitera Mimarlık Merkezi, ARKIMEET ile 2006 yılının konferanslarının ikincisinde; Winy Maas, Jacob van Rijs ve Nathalie de Vries tarafından 1991 yılında kurulan MVRDV''yı davet ederek, Türkiye''deki profesyoneller, akademisyenler ve öğrencilerle buluşturuyor.

MVRDV Hakkında
MVRDV, Berlin Europan Yarışması''nda birincilik ödülünü aldıktan sonra Winy Maas, Jacob van Rijs ve Nathalie de Vries tarafından 1991 yılında kuruldu. Rotterdam eksenli MVRDV, Mimar Kromhout tarafından yapılmış eski bir basımevinde, mimarlık, kent tasarımı ve peyzaj mimarlığı alanında çalışmalarını ve tasarımlarını yapmaktadır.

MVRDV''nin mimari anlayışı her türdeki ve büyüklükteki binalardan kent tasarımlarına kadar ayrılmakta ve çeşitlenmektedir. Hanover''deki 2000 Dünya Sergisi için yaptıkları Hollanda Pavyonu, Eindhoven''daki Flight Forum, Amsterdam / Borneo Sporenburg''daki Double House, yine Amsterdam''da Atelier ve fütüristik bir kuruluş olan METACITY / Datatown gibi gerçekleştirilmiş projeleri de bulunmaktadır.

MVRDV''nin 50 civarında çalışan mimarı, tasarımcısı ve personeli proje liderlerinin başkanlığındaki takımlar halinde organize olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Her takımda MVRDV projelerinin değişik ölçüleri ve alanları hem işlerin çeşitliliğiyle hem de takım üyelerinin uluslararası arka planları ile yansıtılmaktadır.
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.