Etkinlikler

Beyoğlu Sohbetleri: Beyoğlu Hatıraları

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 21 Aralık 2006
Yer: Saint-Benoît Fransız Lisesi, Karaköy - İstanbul
İletişim
Web Sitesi: www.beyoglu-bld.gov.tr/
Beyoğlu Belediyesi''nin, her ay Beyoğlu''nun tarihi mekanlarında farklı bir konukla bereber gerçekleştirdiği buluşmaların bu ayki konuğu, "Beyoğlu Hatıraları" konulu konuşması ile yazar Selim İleri. 21 Aralık 2006 tarihindeki buluşmaya ev sahipliği yapacak mekan ise Karaköy''deki Saint-Benoît Fransız Lisesi.

Selim İleri Hakkında
Atatürk Erkek Lisesi’ni bitiren (1968) Selim İleri, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenimini yarım bıraktı. "Dünya" gazetesinin sanat sayfasını (1979) ve "Argos" dergisini yönetti. Çok sayıda dergi ve gazetede eleştiri ve inceleme yazıları ile öyküleri yayımlandı. On dokuz yaşındayken yayımlanan "Cumartesi Yalnızlığı" adlı ilk öykü kitabında tutturduğu edebî düzeyle dikkatleri üzerine çekti.

Öykülerinde bireyin zengin iç dünyasını yansıtmaya öncelik veren Selim İleri''nin ilk romanlarında bireyler arasındaki iletişimsizlik öne çıktı. Daha sonraları ise bazı siyasal konulara da yer veren yazar, son romanlarında yakın tarihte yaşamış bazı tanınmış kişilerin yaşamlarını ele aldı.
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.