Etkinlikler

Dünden Yarına Gayrimenkul Söyleşileri II

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 07 Ocak 2008
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 17:00
Yer: Swissotel, Maçka - İstanbul
İletişim
Adres: Halyolu, Çayyolu Cad. Özce Center No: 3/8 İçerenköy 34752 Kadıköy / İstanbul
Telefon: 0216 577 05 01
Faks: 0216 573 93 13
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.uli.org
İlki Haziran 2007''de yapılan “Dünden Yarına Gayrimenkul Söyleşileri” seri toplantılarının ikincisi ULI Yürütme Kurulu üyelerinden Firuz Soyuer’in moderatörlüğünde 7 Ocak 2008 tarihinde İstanbul Swissotel’de gerçekleştirilecek.

Konuşmacılar
- Hans Otto Nagel, Ortak - Yönetim Kurulu Başkanı Multi Turkmall Gayrimenkul, Turkmall ve Colin Investments Inc.
- Prof.Dr. Hüseyin Kaptan, İstanbul Metropoliten Planlama Koordinatörü

Moderatör: Firuz Soyuer, Kurucu Ortak DTZ Pamir & Soyuer

“Türkiye’de gayrimenkul Sektörünün dünü ve yarını” ana başlıklı toplantında ele alınacak diğer konular şu şekilde:

Bugüne kadar Yunanistan’da, Türkiye’de, Balkanlar’da ve Çin’de 3.000.000 metrekareden fazla alışveriş merkezi alanının geliştirilmesinde veya hayata geçirilmesinde rol alan Hans Otto Nagel’in genel geliştirme konseptinin temeli “Benzersiz – Kaliteli - Eğlenceli” olma ilkesine dayanıyor. Hans Otto Nagel, gayrimenkul sektöründe geçirdiği 30 girişimci yılını, Metro AG, Carrefour, Bauhaus, Real, Praktiker ve Ikea’nın Türkiye’ye geliş öyküsünü, Turkmall, Multi Turkmall ve Colin Investments başkanı ve ortağı olarak Türkiye ve dünyada perakende sektöründeki deneyimlerini, sektörü nasıl değerlendirdiğini, kriz zamanlarında nasıl ayakta kaldıklarını ve Türkiye için nasıl bir gelecek beklediğini aktaracak.

Türkiye’de kentsel planlama deneyimlerinin oluşmasına, çoğalmasına ve akademik ortama aktarılarak plancı formasyonun güçlenmesine 40 yılı aşkın deneyimi ile büyük katkı sağlamış olan İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP)’nin kurucu yürütücüsü Prof.Dr. Hüseyin Kaptan ise; meslek yaşamı boyunca yapmış olduğu çalışmalarının büyük bir kısmının İstanbul Metropoliten Alanı’nın planlanması üzerine yoğunlaşması sebebiyle, İstanbul’un dününü ve yarınını, geçmişindeki problemleri, yeni kentsel dönüşüm projelerini ve gelecekte İstanbul’u bekleyen fırsatları anlatacak.

Simültane tercüme mevcuttur. Katılım formu için tıklayın.

Program

07 Ocak 2008
17:00 - 19:00
Konuşmalar
19:00 - 19:45 Kokteyl

Oturum Sponsoru: Multi Turkmall Gayrimenkul
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.