Etkinlikler

Taç Vakfı Yaşam ve Kültür Seminerleri

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 17 - 27 Kasım 2008
Yer: Arkeopera, Galatasaray - İstanbul
İletişim
Telefon: 0212 230 96 80
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.tacvakfi.org.tr/
TAÇ Vakfı (Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı) Yönetim kurulu Başkanı Prof.Dr. Gül İrepoğlu önderliğinde Türkiye’de korunması gerekli ve risk altındaki tüm doğa ve kültür varlıklarını koruma sorumluluğu bilinciyle geliştirilen TAÇ Yaşam ve Kültür Seminerleri, vakfın onarım ve restorasyon projelerine destek sağlayabilmek amacıyla düzenleniyor.

TAÇ Vakfı''nın 2007-08 sezonunda düzenlenen Taçlı İstanbul Seminerleri bu yıl TAÇ Yaşam ve Kültür Seminerleri olarak, Arkeopera iş birliğiyle devam ediyor. 17 Kasım 2008''den itibaren Pazartesi ve Perşembe günleri, 14:00 - 16:00 saatleri arasında düzenlenecek seminerlerin ilk paketinin konsepti “Saraylar” olacak ve Osmanlı saray yaşantısının farklı yönleri incelenecek.

İlk seminer 17 Kasım''da Doç.Dr. Zeynep Tarım Ertuğ''un “Osmanlı Saray Törenleri" toplantısıyla başlayacak. 20 Kasım 2008''de Prof.Dr. Feryal İrez ile “Osmanlı Saray Mobilyası”, 24 Kasım 2008''de Dr.Hakan Gülsün ile “Dolmabahçe Sarayı-Pera İlişkisi” ve 27 Kasım 2008''de Dr.Şule Yum “Aynalıkavak Kasrı” seminerleri gerçekleşecek.

TAÇ Vakfı’nın restorasyon çalışmalarına kaynak sağlamak ve konuk sayısını limitli tutmak amacıyla seminer paketlerine TAÇ Vakfı’na en az 150 YTL bağışta bulunan ve rezervasyon yaptıran konuklar katılabilecek.
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.