Etkinlikler

Japon Mimarisinde Mekan

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 30 Ekim 2008
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 18:00
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi, Beşiktaş - İstanbul
İletişim
Telefon: 0212 236 54 90
Web Sitesi: www.bahcesehir.edu.tr
Japonya Mukogawa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Shigeyuki Okazaki "Japon Mimarisinde Mekan" konulu konferansla Bahçeşehir Üniversitesi''nin konuğu oluyor. 30 Ekim 2008 tarihinde saat 18:00’de Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi Fazıl Say Salonu''nda gerçekleşecek etkinlik, Türkiye Hazır Beton Birliği ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’nin katkılarıyla düzenleniyor. Japon mimarisindeki “mekan” kurgusu üzerine bir sunum yapacak olan Okazaki, Japonya’nın önde gelen mimar, şehir plancı ve kuramcılarından.

Okazaki, mimarlık çalışmalarının yanı sıra Japonya Kyoto Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği ve dekanlık yaptı. Fukui şehrindeki "Sun-dome" spor salonu tasarımı 1997 yılı Japonya Mimarlık Enstitüsü Ulusal Ödülü ve Chubu Mimarlık Ödülü''nü kazandı. Tasarımlarındaki teknolojik malzemelerin özgün kullanımı ile beraber özellikle brüt beton ve ahşabın uyumlu birlikteliği onun Japonsu tavrının en önemli göstergesi. Geleneksel kavramları sorgulayan teorik araştırmalarının yanında, kalabalık mekanlardaki "Yaya Sirkülasyonu İçin Simülasyon Modeli" ve "Mimari Mekan Montaj Tekniği" gibi pratik uygulamaya yönelik ulusal ve uluslararası yayınlanmış çok sayıda araştırma ve bildirileri bulunuyor. Kyoto Şehir Planlama Kurul Başkanlığı''nı da yürüten Prof.Dr. Shigeyuki Okazaki, halen Osaka şehrindeki Mukogawa Women’s Üniversitesi Mimarlık Fakültesi dekanlık görevini sürdürüyor ve serbest mimarlık çalışmalarına devam ediyor.


Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.