Etkinlikler

Mimarlık, Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım İlişkileri

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 02 Aralık 2008
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 13:30
Yer: Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Bolu
İletişim
Adres: Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Gölköy Kampüsü - Bolu
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.mmf.ibu.edu.tr
Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 02 Aralık 2008 tarihinde bir panele ev sahipliği yapıyor: "Mimarlık, Şehir Planlama ve Kentsel Tasarım İlişkileri" başlıklı toplantıda, bu tartışmalı sorunu ele alacak olan konuşmacılar ise Baran İdil, Hasan Özbay, Doç.Dr. Mehmet Tunçer ve Doç.Dr. Burcu Özgüven.

TH & İDİL 25. Yıl Mimarlık Sergisi''nin Bolu durağı çerçevesinde düzenlenen panelde, çalışmalarının önemli bir ağırlığını kentsel tasarım projelerinin oluşturduğu ekibin deneyimleri, konuyu irdelemeye olanak sağlayacak.

Meslek hayatına İller Bankası''nda planlama çalışmalarıyla başlayan Baran İdil, serbest meslek hayatına atıldığı 1964''den sonra Trabzon, Elazığ, Çaycuma, Safranbolu - Karabük, Balçova - Narlıdere - Güzelbahçe, Urla, Çan, Çubuk, Tokat, Aliağa gibi birçok kentin imar planlarını hazırladı. Ekibin TH&İDİL olarak birlikte çalışmaya başladığı 1987 yılından buyana projelendirdiği kentsel ölçekteki çok sayıda tasarımın bir bölümü sergide yer alıyor. TH & İDİL mimarisinin ayırt edici özelliklerinden biri olan kentsel girdilerin tasarımlarında etkin rol oynaması durumu, panelde konunun farklı örnekler üzerinden tartışılmasına zemin hazırlıyor.


Konuyla İlgili Linkler

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.