Etkinlikler

Enerji Duyarlı Binalar - LEED Sertifikası

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 20 Mayıs 2009
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 19:30
Yer: Mimarlar Derneği 1927, Çankaya - Ankara
İletişim
Adres: Birlik Mah. 14. Sok. No. 9/B06610 Çankaya - Ankara
Telefon: 0312 495 06 64
Faks: 0312 495 06 66
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.md1927.org.tr/
"Mimarlar Derneği 1927, 20 Mayıs 2009''da düzenlediği "Enerji Duyarlı Binalar - LEED Sertifikası" başlıklı sunumda Arif Künar''ı konuk ediyor. Etkinlikte, sürdürülebilir bina konusunda ODTU-MATPUM Binası, MATPUM-Kızılay Binası, OSTİM Yönetim Binası örnekleri, MATPUM''un TOKİ''ye yaptığı çalışmalar, LEED Sertifika sistemi, Ulusal LEED çalışmaları, Bina Enerji Performans Yönetmeliği vb. konularda bilgilendirme ve tartışmalara yer verilecek.

1989 ODTÜ''den Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun olan Künar,  kurucu ortağı olduğu EDSM enerji firmasında Genel Müdürlük yapıyor ve ODTÜ MATPUM''un da Enerji ve Çevre Danışmanlığı''nı yürütüyor.

Elektrik Mühendisliği, 3E, Yeni Enerji ve BEST Bina Teknolojileri Dergisi''nde yayın kurulu üyesi olan Künar''ın enerji, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve çevre konularında yayınlanmış 2 kitabı, 3 broşürü bulunuyor. 200''den fazla gazete ve dergide ise makalesi yayınlandı.

Künar, Sürdürülebilir, çevre dostu ve enerji verimli binalar konusunda 2008 yılında "tasarım ödülü" kazanan ODTÜ-MATPUM''da, ODTÜ''de yapılmakta olan Kızılay Ar-Ge Binası''nda ODTÜ, Sabancı, Muğla ve 19 Mayıs Üniversiteleri''nin ortak olarak hazırlamakta oldukları "İklim Dostu Kampus Projesi"nde, MATPUM tarafından TOKİ toplu konut projeleri için "enerji verimli ve çevre dostu" standartlarının geliştirilmesinde, Teknokent''te yapılacak olan Türk Telekom Ar-Ge Binası Yarışması''nda "enerji ve çevre danışmanlık" görevlerini sürdürüyor. ODTÜ-MATPUM dışında da sürdürülebilir ve enerji etkin Ar-Ge merkezi, iş merkezi, alışveriş merkezi ve konut tasarım ve projelerinde yer alıyor.

Künar aynı zamanda, "Yenilenebilir Enerji, Yenilenebilir Enerji ve Bölgesel Kalkınma, Enerji Verimliliği, Sürdürülebilir Yapılar" konularında ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri''nin derslerinde sunuşlar yaptı ve "Sürdürülebilir Toplu Konutlar ve LEED" konulu tezde jüri üyeliğinde bulundu.
Takip
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.