Etkinlikler

Mimarlık Haftası''09

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 5 - 11 Ekim 2009
Yer: İzmir / Konak
İletişim
Adres: 1456 sok. No:8/10 35220 Alsancak İzmir
Telefon: 0232 463 66 25
Faks: 0232 463 52 12
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.izmimod.org.tr


05 Ekim Pazartesi

Saat 17.00: Açılış Konuşmaları
Saat 17.15: Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması Ödül Töreni
Meslekte 30 ve 50. Yıl Plaket Töreni
Saat 18.30: Mimarlık Günü Kokteyli

06 Ekim Salı
Saat 10.00: Atölye Çalışmaları:
Kentsel Notalar; Zehra Ersoy - Erdem Yıldırım
Ekonomik Kriz Karşısında Mimarların Gücü; Reşit Soley
Saat 10.30: Mimarlar Yapılarını Gezdiriyor
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi - Tevfik Tozkoparan ve Emre Ulaş eşliğinde
Saat 10.30: Gezi: Agora Kazı Alanı - Akın Ersoy eşliğinde
Saat 10.30: Gezi; Edebiyatçı Gözüyle İzmir: Tilkilik -Agora - Ünal Ersözlü eşliğinde
Saat 11.00: Açık Ofis
Makomim Derya Akdurak
İKİ+1 Mimarlık Orhan Ersan - Ferhat Hacıalibeyoğlu - Deniz Dokgöz
Not Mimarlık Merih Feza Yıldırım - Serdar Uslubaş
Salih Seymen Tasarım ve Planlama OfisiSalih Seymen
Saat 13.00: Film Gösterimi: Kısa Film Yarışması''ndan
Saat 14.00: Film Gösterimi: Bir Sosyalist Bir Mimar ve Gökdelen: Santiago Calatrava
Saat 16.30: Tematik Sunuş: Ekonomik Kriz Karşısında Mimarların Gücü
Hasan Ünal Nalbantoğlu
Saat 18.00: Ara
Saat 18.30: Söyleşi: Bir Mimar ve Uygulamaları
Kurtul Erkmen - Gürhan Bakırküre

07 Ekim Çarşamba
Saat 10.00: Atölye Çalışmaları
Tasarım ve İlişkisel Sistemler; Onur Yüce Gün
‘İğne Deliği''nden Fotoğraf; Gökçeçiçek Savaşır - Erdem Yıldırım
Mimarca Sinema; Gül Kaçmaz Erk - Tuna Yılmaz
Saat 10.30: Mimarlar Yapılarını Gezdiriyor
Eski Merkez Bankası Binası Butik Otel Şantiyesi - Derya Akdurak eşliğinde
Saat 10.30: Gezi: Buca Kentsel Sit Alanı - Hümeyra Birol Akkurt eşliğinde
Saat 11.00: Açık Ofis
Dekom Mimarlık Işıl Turan Öznur
Pakben Res. ve Mimarlık Tamer - Dilek Pakben
Sentez Yapı Noyan Umur Vural
Aula Mimarlık Cenk Kocaman - Mert Oğuz
Saat 13.00: Film Gösterimi: Kısa Film Yarışması''ndan
Saat 14.00: Film Gösterimi: Le Corbusier ve Hindistan
Saat 16.30: Söyleşi: Bir Mimar ve Uygulamaları
Güngör Kaftancı
Saat 18.00: Ara
Saat 18.30: Söyleşi: Tasarım ve İlişkisel Sistemler
Onur Yüce Gün

08 Ekim Perşembe
Saat 10.00: Atölye Çalışmaları
Müzik ve Mimarlık: Ses-Mekân; Burkay Pasin - Ruken Güleryüz
Çocuk ve Mimarlık; Hikmet Gökmen
Saat 10.30: Gezi: Edebiyatçı Gözüyle İzmir - Nedim Atilla
Saat 10.30: Gezi: Kruvaziyer Gezisi
Saat 10.30: Gezi: Kente "Mimarlık" Üzerinden Bakmak: Tarihi ve Modern İzmir
Emel Kayın eşliğinde
Saat 11.00: Açık Ofis
Tozkoparan Mimarlık Tevfik Tozkoparan - Emre Ulaş
Çil Mimarlık Nafi Çil
Portal Mimarlık Ali Okan Yılmaz
Saat 13.00: Film Gösterimi: Kısa Film Yarışması''ndan
Saat 14.00: Film Gösterimi: Michael Scott - Değişen Bir Adam
Saat 16.30: Söyleşi: Bir Mimar ve Uygulamaları
Durmuş Dilekçi - Emir Uras
Saat 18.00: Ara
Saat 18.30: Söyleşi: Bir Mimar ve Uygulamaları
Jülien De Smedt

09 Ekim Cuma
Saat 10.00: Atölye Çalışmaları:
Ekonomik Kriz Karşısında Mimarların Gücü; Ahmet Özgüner
Heykel ve Mimarlık; Yılmaz Zenger
Saat 10.30: Mimarlar Yapılarını Gezdiriyor
SEV İlköğretim Okulu - Bülent ve Serpil Altay eşliğinde
Saat 11.00: Açık Ofis
TH&İdil Mimarlık Tamer Başbuğ
Ersin Pöğün Mimarlık Ersin Pöğün
Saat 11.00: Açık Ev
Melih Pekel Apartmanı - Zuhal Ulusoy eşliğinde
Tikveşli Apartmanı - Yeşim Aşıkoğlu eşliğinde
Akad Apartmanı - Sedef Akad ve Hande Mete eşliğinde
Saat 13.00: Kısa Film Yarışması''ndan
Saat 14.00: Kısa Film Yarışması''ndan
Saat 16.30: Söyleşi: Çin''de Güncel Mimarinin Ortaya Çıkışı
Stanislaus Fung
Saat 18.00: Ara
Saat 18.30: Söyleşi: Bir Mimar ve Uygulamaları
Eric Owen Moss

10 Ekim Cumartesi
Saat 11.00: Kentte Mekân Bulmacası - Ali Okan Yılmaz
Saat 20.00: Kapanış Partisi: "Mimarlar Siyah Giyer"
Konser: Blue Note

11 Ekim Pazar
Saat 08.00: Teknik Gezi
Nazilli Sümerbank Fabrikası - Özlem Arıtan ve Erdal Uzunoğlu eşliğinde

Not: Yabancı konuşmacıların söyleşilerinde simultane çeviri yapılacaktır.
Atölye ve söyleşilere katılabilmek için isim yazdırılmalıdır.

Sergiler
Fotomaraton Yarışması Sergisi Metro/ Konak İstasyonu
İzmir Mimarlığı Sergisi Havagazı Fabrikası
İnşaat Zamanı / Zamanı İnşa Etmek Yaşar Üniversitesi
İzmir''de Cumhuriyet Dönemi Mimarlık Mirası Sergisi 1. Kordon Gündoğdu Meydanı
Erdem Yıldırım Fotoğraf Sergisi AKM, 2. Kat
Güngör Kaftancı Yapıları Sergisi AKM Zemin Kat
Renkli Yapıların Ustası - Bruno Taut Berlin''de Ekonomi Üniversitesi
Öğrenci Projeleri Sergisi AKM, 2. Kat
Denizli Bel. Hizmet Binası Proje Yarışması Sergisi DEÜ

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.