Etkinlikler

Charles Jencks

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 23 Aralık 2009
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 19:00
Yer: Yapı-Endüstri Merkezi
İletişim
Adres: Fulya Mah.Yeşilçimen Sok.No:12/430 (Polat Kulesi Yanı) 34394 Fulya /İSTANBUL

Telefon: 0212 266 70 70
Faks: 0212 266 70 10
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.yem.net
Postmodernizm kavramının bundan otuz yıl önce mimarlığın gündeminde yer almasını sağlayan, tartışmaya açan, dünyaca ünlü mimarlık teorisyeni, tasarımcı ve peyzaj mimarı Charles Jencks Yapı-Endüstri Merkezi''nde konferans verecek. Charles Jencks''in sanat, mimarlık ve politika alanlarında bu gün neler yaşandığını "Kritik Modernizm" başlığı altında anlatacağı konferans, 23 Aralık 2009 Çarşamba günü, saat 19.00''da gerçekleşecek.

Charles Jencks hakkında
Amerikalı mimarlık kuramcısı, tasarımcı ve peyzaj mimarı Charles Jencks 1939 yılında doğdu. Modernizm ve postmodernizm üzerine yazdığı eleştirel kitapları mimarlık camiası başta olmak üzere geniş çevrelerde yankı buldu. Eğitimine Harvard Üniversitesi''nde İngiliz Edebiyatı Bölümü''nde başlayan Jencks, 1965''de aynı üniversitenin tasarım lisans programını tamamladı.

Londra University College''da mimarlık tarihi doktorası yapan Jencks''in 1977''de kaleme aldığı "Post Modern Mimarlığın Dili", postmodernizm kavramının mimarlık içinde kullanılıp yaygınlaştırılmasında çok önemli bir aşama olarak kabul edilmektedir.

Jencks aynı zamanda İngiliz peyzaj mimarisinin önde gelenlerinden isimlerinden biridir ve mobilya tasarımı ve heykeller yapmaktadır.

Konferans simultane olarak İngilizce''den Türkçe''ye çevrilecektir. Sınırlı kontenjan nedeni ile katılım için kayıt yaptırmak gereklidir.

Kayıt ve detaylı bilgi için www.yemetkinlik.com/charlesjencks

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.