Etkinlikler

APART-MAN

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 6 Şubat 2010
Yer: İstanbul
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.imkanmekan.org


Eylül 2009''dan bu yana, çalışmalarına İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti''nin desteği ile devam eden İmkanmekan grubu, bu proje kapsamında dördü tasarım atölyesi olan yedi etkinlik, İmkanmekan web sitesi ve kamusal mekan tasarımına ilişkin yazılar ve projelerden oluşan kitabını 2010 yılı sonunda tamamlayacaktır. Bu dört tasarım atölyesinden biri olan APART-MAN, 06 Şubat 2010 tarihinde gerçekleşecektir.

Atölyenin amacı kentte ikametin en yaygın biçimi olan ‘apartman''ın olanaklarını kamusal mekan perspektifinde tekrar düşünmektir. APART-MAN atölyesi 06 Şubat 2010 tarihinde, sizi gündelik hayatın içinde ve kamusal mekanın hemen eşiğinde ; giriş katında, çatı kotunda, sokak veya arka bahçe ile ilişkisinde, sağır cephesinde belki balkonlarında hatta bizzat kurgusal olarak ele alınışında hangi ‘imkan''ları sunabileceğini yeniden düşünmeye çağırıyor.

Atölye''ye katılım için bir A2 poster ve bir digital sunum yeterlidir. Posterler, 18 Ocak 2010 tarihine kadar [email protected] adresine gönderilmelidir. Atölye, digital sunumun ardından kamuoyuna açık olarak gerçekleşecek ve tasarımcıların katıldığı bir yuvarlak masa toplantısı ile tamamlanacaktır. Yuvarlak masa toplantısı ve öneriler daha sonra atölye kitapçığında ve İmkanmekan web sitesinde yayınlanacaktır.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.