Etkinlikler

6. Uluslararası Sinan Sempozyumu

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 29 - 30 Nisan 2010
Yer: Edirne
İletişim
Web Sitesi: muhmim.trakya.edu.tr/v4...


Bugünün küresel ölçekli sorunlarının mimarlık ortamındaki yansımalarına çözüm olabilecek yaratıcı fikir ve uygulamaların tartısılmasını sağlamak ve ulasılan sonuçları geleceğe yönlendirmek önemlidir. Mimarlık mesleğinin misyonu gereği üstlendiği stratejiler, senaryolar ve uygulamaların gelistirilmesi farklı bakıs açılarının birlikteliğiyle anlam kazanacaktır. 6. Uluslararası Sinan Sempozyumunun "Geleceği Tasarlamak" fikri bugünü yarına bağlayan bir köprü kurmayı amaç edinmektedir. Bu bakıs açısı ile asağıdaki temalara yer verilmistir.

1. arayıslar/geleceğe aktarımlar
2. tasarım eğitimi/deneyimler
3. kültür/yerel kimlik/koruma
4. sürdürülebilirlik/çevre/enerji kullanımı
5. teknoloji/yapım teknikleri/yapı malzemesi

Bildiri tam metinlerinin gönderimi 15 Mart 2010
Düzeltilmis metinlerin teslimi 22 Nisan 2010
Sempozyum 29-30 Nisan 2010

Katılım Biçimleri ve Format
Metinler
Bildiri metinleri; 6 sayfayı asmayacak sekilde İngilizce veya Türkçe, Times New Roman, 10 punto, bir satır aralığı ve iki yana yaslanmıs olmalıdır. Sayfa yapısı soldan ve sağdan 2,5 cm, üstten 4 cm, alttan 2,5 cm kenar bosluğu bırakılacak sekilde hazırlanmalıdır. Bildiri baslığından sonra 3 satır aralığıyla bildiri yazarı/yazarlarının adları, adresleri ve e-mailleri yer almalıdır.

Posterler
A0 ebadındaki kağıtlara, dikey kullanılacak sekilde tasarımı serbesttir. Ancak kağıt sayısı 1 ile sınırlıdır. Poster dili Türkçe veya ?ngilizce olabilir. Posterin alt bölümünde çerçeve içerisinde: Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 6. Uluslararası Sinan Sempozyumu 29-30 Nisan 2010 "Geleceği Tasarlamak" (Verdana- Koyu- Tümü Büyük) olarak yazılmalıdır.

Sempozyum Katılım Ücreti
Bildirileri veya posterleri kabul edilen katılımcıların bildiri veya poster basına ödeyecekleri katılım bedeli 100 Euro/ 200 TL dir (konaklama hariç).
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.