Etkinlikler

"Çocuk ve Mimarlık: Çocuklar İçin Tasarım Eğitimi"

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 9 - 10 Şubat 2010
Yer: Yıldız Teknik Üniversitesi
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.yildiz.edu.tr/duyur...


9-10 şubat 2010 tarihleri arasinda YTÜ ICUS Merkezi, restorasyon ve bina bilgisi anabilim dallari tarafindan düzenlenecek ve ankara üniversitesi eğitim bilimleri fakültesi''nden Yrd.Doç.Dr. Dilek Acer yürütücülüğünde gerçekleşecek.

"Çocuk ve mimarlık: çocuklar için tasarım eğitimi" başlikli konferans sonrasi atölye çalişmalarina katilmak isteyenlerin koordinatörlere ön kayit yaptirmalari rica olunur.

Program:
9 şubat 2010:

a) konferans: "çocuk ve mimarlik: çocuklar için tasarim eğitimi" (ytü, prof. alpay aşkun salonu, saat 10.00-13.00)

b) atölye çalışması: görsel hikayeler (baloncuklarin doğumu, yaşami ve ölümü, büyük balon yarişi, oyuncak taslak çizimi, kesit çizim ve bir fare için ev tasarlayalim) (ytü, restorasyon yl dersliği, bodrum kat, saat: 14.00-17.00)

10 şubat 2010:
a) atölye çalışması: doğada tasarim, tasarim elemanlarinin 2 ve 3 boyutlu görselleştirilmesi roman, gotik vb. mimari örnekleri tanima ve bedenle canlandirma, renkli kağit şeritlerle bu mimari örneklerden bir şehir oluşturma) (ytü, restorasyon yl dersliği, bodrum kat, saat: 10.00-13.00)

b) atölye çalışması: dünyadan farkli mimari örnekler, barinak tasarimi (ytü, restorasyon yl dersliği, bodrum kat, saat: 14.00-17.00)

Koordinatörler:
Y.Doç.Dr. Aynur Çiftçi (restorasyon anabilim dalı, [email protected])
Y.Doç.Dr. Tolga Akbulut (mimari tasarım sorunları bilim dalı,[email protected])

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.