Etkinlikler

İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 17 Şubat 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 17:30 - 19:00
Yer: İstanbul 2010 AKB Ajansı
İletişim
Adres: İstiklal Caddesi No:146, Atlas Pasajı 1. Kat, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 244 45 63
Web Sitesi: www.istanbul2010.org
Kültürel Miras ve Müzeler Direktörlüğü projelerinden "İstanbul 1910-2010 Kent, Yapılı Çevre ve Mimarlık Kültürü Sergisi" projesi 17 Şubat 2010 Çarşamba günü İstanbul 2010 Çarşamba buluşmaları etkinliğinde ele alınacak.

Proje çalışmalarını yürüten İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı öğretim üyeleri ve proje ekibi, projenin geliştirilme ve yürütülme süreçleri hakkında deneyimlerini paylaşacaklar. Toplantıda, proje kapsamında seçilen temalar ve dönemler hakkında bilgi verilecek, bu kapsamda bugüne kadar ilişkiye geçilen kurumlar, taranan arşivler hakkında bilgi aktarılacak. İstanbul''un son yüzyılda büyüyen nüfusu ve iskân alanlarının, sosyal ve kültürel hayatı olduğu kadar sosyal, yapılı çevre ve kent kültürünü de ne şekilde değiştirdiği sergi konseptinin temaları ve dönemleri aracılığıyla anlatılacak.

Gerek sahip olduğu kültürel mirası gerekse coğrafi konumu nedeniyle dünyanın en önemli kentlerinden biri olan İstanbul''da kentsel gelişimin gözler önüne serildiği, kentin gelecek vizyonunun tartışıldığı bir kent müzesinin olmayışı ve böylesi bir boşluğun nasıl doldurulabileceği de konuşulacak.

Konuşmacılar
Prof. Dr. Sibel Bozdoğan
Prof. Dr. Murat Güvenç

Etkinlikler herkesin katılımına açıktır.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.