Etkinlikler

İstanbul''da Osmanlı''dan İtibaren Gelişen Dini Mimari

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 27 Şubat 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 16:00 - 18:30
Yer: ArkeoPera
İletişim
Adres: Yeniçarşı Cad. Petek Han No: 16/A 34433 Galatasaray/İstanbul
Telefon: 0212 249 92 26
Faks: 0212 244 31 64
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.arkeopera.com
27 Şubat 2010''da ArkeoPera''da gerçekleşecek olan "Cumartesi Toplantısı"nda "İstanbul''da Osmanlı''dan İtibaren Gelişen Dini Mimari" konusu ele alınacak.

Konuşmacı

Asaf Ertan : Bir doğa gözcüsü..15 yıllık av hayatından sonra doğadaki fakirleşmeyi, av hayvanlarının sayısındaki azalmayı fark edip silahını askıya asmış ve doğayı koruma mücadelesine katılmış. İlk olarak 1983 yılında, daha sonra evleneceği eşi ile birlikte, Akdeniz foklarının korunması amacıyla yürütülen WWF-Doğal Hayatı Koruma Derneği ortak projesinde çalışmaya başlamış. Ardından tüm ülke sınırları içinde pek çok değişik koruma faaliyetinde yeralmış. Türkiye''nin Õnemli Kuş Alanları araştırmaları,Toros Dağları''ndaki Elmalı Havzası sedir ormanlarında bulunan kuşların tesbiti, Gala Gölü Havzası''nda koruma amaçlı alan araştırmaları, TRT 2 televizyonu için hazırlanan "Sulakalanlar ve Uygarlıklar" isimli belgesellerin danışmanlığı, Van Gölü''ndeki inci kefalı balığının sürdürülebilir avcılığı esaslarının tesbiti ve uygulanması, İğneada Havzası''ndaki subasar ormanların ve ekosistemin korunması için kamuoyu oluşturma, Bahçesaray ceviz ağaçlarının çoğaltılarak değerlendirilmesi, Doğa Gözcüleri Derneği''nin ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı''nın kuruculuğu gibi hep korumaya yönelik farklı etkinliklerde bulunmuş. Halen de bu çalışmalarını yürüten Asaf Ertan 2008 de "Türkiye''yi Kuşlarla Gezelim" isimli bir kitaba da imza atmış bulunuyor.
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.