Etkinlikler

Japon Mimarisinde Mekan-II

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 12 Mart 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 19:00
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi
İletişim
Telefon: 0212 236 54 90
Web Sitesi: www.bahcesehir.edu.tr


Japonya Mukogawa Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki, Bahçeşehir Üniversitesi''nin davetlisi olarak Türkiye Hazır Beton Birliği''nin (THBB) katkılarıyla 12 Mart Cuma günü Saat 19:00''da Beşiktaş yerleşkesi Büyük Konferans Salonunda (B-Konf ) ''Japon Mimarisinde Mekan''konulu konferansının ikincisini gerçekleştirecektir.  2008 yılında gerçekleştirdiği ilk konferansın devamı niteliğinde olacak bu konferansta, Prof. Dr. Okazaki Japon mimarisindeki "mekan" kurgusunun kültürel ve felsefi boyutuna değinecektir.

Shigeyuki OKAZAKI
Japon mimar,  şehir plancısı ve teorisyen Shigeyuki Okazaki mimarlık çalışmalarının yanı sıra Japonya Kyoto üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği ve dekanlık yaptı. Fukui şehrindeki ''Sun-dome'' spor salonu tasarımı 1997 yılı Japonya Mimarlık Enstitüsü Ulusal ödülü ve Chubu Mimarlık ödülünü kazandı. Tasarımlarındaki teknolojik malzemelerin özgün kullanımı ile beraber özellikle brüt beton ve ahşabın uyumlu birlikteliği onun Japonsu tavrının en önemli göstergesidir. Geleneksel kavramları sorgulayan teorik araştırmalarının yanında, kalabalık mekanlardaki ''Yaya Sirkülasyonu İçin Simülasyon Modeli'' ve  ''Mimari Mekan Montaj Tekniği'' gibi pratik uygulamaya yönelik ulusal ve uluslararası yayınlanmış çok sayıda araştırma ve bildirileri bulunmaktadır. Kyoto şehir planlama kurul başkanlığını da yürüten Prof. Dr. Shigeyuki Okazaki, halen Osaka şehrindeki Mukogawa Women''s üniversitesi mimarlık fakültesi dekanlık görevini sürdürmekte ve serbest mimarlık çalışmalarına devam etmektedir.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.