Etkinlikler

Kentsel Dönüşüm Mağdurları Açık Arşiv 2

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 13 Mart 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 15:00 - 18:00
Yer: Tütün Deposu, Tophane


p1 ‘kentsel dönüşüm mağdurları - açık arşiv'' buluşmalarının ikincisi, 13 Mart Cumartesi günü saat 15.00''de Tütün Deposu''nda gerçekleşecek.

p1, isteyen herkesin, kentsel dönüşüm konusunda deneyimlerini yine kendi istediği şekilde paylaşabileceği bir açık arşiv süreci başlattı ve bu süreci tüm şeffaflığıyla, kendisinden doğru oluşturduğu tüm tepkilere de yer verecek şekilde görünür kılma çabasında.

1 ay önce yine Tütün Deposu''nda gerçekleşen ilk toplantıda varılan ortak karar doğrultusunda, katılımcılar isterlerse arşiv için öngördükleri çalışmayı tartışmaya açabilecekler.

2. toplantıda, arşive, inisiyatiflerle gerçekleştireceği röportajlar serisiyle katkıda bulunacak olan Amber Eroyan Niksarlıoğlu, p1 ile yapmış olduğu ilk röportajının ardından kısa bir değerlendirme yapacak. Sanatçı Elmas Deniz, Izmir Belediyesi''nin kendisinden isteği üzerine gerçekleştirdiği ‘Fazla Mesai'' sergisi sırasındaki deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

Bu toplantının, Rotterdam Mimarlık Bienali: Açık Şehir: Biraradalığı kurgulamak sergisinin,12 mart cuma günü Tütün Deposu''ndaki açılışının hemen ertesi günü yapılacak olması, eleştiri zeminini genişletmek açısından önemli.

Herkesin katılımına tabi ki açıktır.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.