Etkinlikler

Multi-Konfor Binalar Buluşması

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 15 Nisan 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 09:30 - 17:30
Yer: Yapı-Endüstri Merkezi
İletişim
Web Sitesi: www.yemetkinlik.com/mul...


15 Nisan 2010''da Yapı-Endüstri Merkezi''nde düzenlenecek etkinlikle, %90 oranlarında enerji tasarrufu sağlayan, bunun yanında akustik konfor ve yangın güvenliği içeren "Multi Konfor Binalar" kavramı Türk ve yabancı uzmanlar tarafından anlatılacak. Multi Konfor Binalar Buluşmasının amacı, enerji kullanımını en aza düşüren sistemleri ve yapılmış örnekleri yapı ve yalıtım sektörü çalışanları, mimarlar, makina mühendisleri ve ilgili bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri ve ilgili üniversitelerin öğretim görevlileri ile paylaşmak.

Konferansın yabancı konuşmacıları, Pasif Enstitünün kurucusu ve ilk pasif evin sahibi Alman fizikçi Prof. Dr. Wolfgang Feist, pasif evler ve multi konfor binalar konusunda uzman mimar, Roland Matzig, Isover Fransa''dan multi konfor binaların standartlaştırılması konusunda görev alan Zdenka Debartoli olarak belirlendi. İTÜ''den Yrd. Doç. Dr. Gülten Manioğlu ise "Geleneksel binalarda iklimle dengeli tasarım örnekleri"ni paylaşacak.

Günümüzde tükenen enerji kaynakları, doğaya yapılan zararlı salımlar, gelecek kuşaklara aktarılamayan sağlıklı çevre, en önemli sorunlar olarak gündemde yer alıyor. Etkin olmayan, eski, konforsuz teknolojilerin yerine yüksek etkinlikte, yeni, konforlu teknoloji içeren, enerji ihtiyacını ve kullanımını en aza indirgeyen Multi Konfor Binalar, toplumların bilinçlenmesi ve artan duyarlılıkla birlikte hızla yaygınlaşıyor.

1965 yılından bu yana kaliteden ödün vermeyen ürünleri ve sosyal sorumluluk bilinci ile faaliyetlerini sürdüren İzocam, yalıtımın önemini her platformda vurgulamaya devam ediyor. Özellikle de ısı yalıtımı, hem ev hem de ülke ekonomisine sağladığı katkı ve çevre dostu nitelikleri ile öne çıkıyor. Yalıtım, ısıyı daha verimli kullanarak Türkiye gibi enerjisinin dörtte üçünden fazlasını ithal etmekte olan ülkelerde dışa bağımlılığı azaltıcı katkılar sağlıyor.

Kamu ve özel kuruluşlarının proje birimlerinin de ilgi göstermesinin beklendiği Multi Konfor Binalar Buluşmasının duyuruları, yurtiçinde ve komşu ülkelerde yapılıyor.

Konferans simultane olarak İngilizce''den Türkçe''ye çevrilecektir.

Katılım için www.yemetkinlik.com/multikonfor adresi üzerinden kayıt yaptırılması gerekiyor.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.