Etkinlikler

"Yapı Sektöründe Uluslararası Pazarlar ve Fırsatlar - Rusya, Doğu Avrupa ve Ortadoğu Pazarları"

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 22 Mart 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 15:00
Yer: Yapı-Endüstri Merkezi
İletişim
Adres: Fulya Mah.Yeşilçimen Sok.No:12/430 (Polat Kulesi Yanı) 34394 Fulya /İSTANBUL

Telefon: 0212 266 70 70
Faks: 0212 266 70 10
E-posta: pazar[email protected]
Web Sitesi: www.yem.net
Yapı-Endüstri Merkezi, her yıl düzenli olarak hazırladığı Türk Yapı Sektörü Raporu verileri ışığında, DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu işbirliği ile "Yapı Sektöründe Uluslararası Pazarlar ve Fırsatlar" başlıklı toplantıyı düzenliyor. 22 Mart 2010 Pazartesi günü, saat 15.00''te, Yapı-Endüstri Merkezi''nde düzenlenecek olan toplantıda, Rusya, Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgesindeki pazarın durumu, büyüklüğü, bu pazarlardaki yeni iş fırsatları gündeme getirilecek. Toplantıda Türk yapı malzemesi üreticileri, gayrimenkul ve müteahhitlik sektörünün üst düzey yöneticileri ve karar vericileriyle, ilgili sivil toplum kuruluşları, kamu/yerel yönetimlerin liderleri biraraya gelecek.

"Yapı Sektöründe Uluslararası Pazarlar ve Fırsatlar" toplantısı üç ana başlıkta gerçekleşiyor. İlk bölümde, Türkiye''deki yapı sektörünün mevcut durumu, karşılaştırmalı olarak son yıllardaki eğilimleri; Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdür Yardımcısı Barış Onay tarafından YEM''in 1994 yılından bu yana yayımladığı, yapı malzemesi üreticileri, profesyoneller ve yatırımcılar için yol gösterici bir kaynak olan "Türk Yapı Sektörü Raporu" verilerine göre değerlendirilecektir.

Toplantının ikinci bölümünde; DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk Afgan İş Konseyi Başkanı, Yüksel İnşaat A.Ş. Genel Müdürü/Yönetim Kurulu Üyesi Cihan Candemir, Türkiye''deki yapı sektörünün yurtdışı açılımı, Türk yapı malzemesinin yakın coğrafyadaki pazarlama olanakları ve buralardaki yeni iş fırsatlarını değerlendirecektir. DEİK Türk Rus İş Konseyi Başkan Yardımcılığı, DEİK Türk - Irak İş Konseyi Üyeliği ve Türkiye Müteahhitler Birliği Yüksek İstişare Komite Üyeliği görevlerini de yürüten Candemir, konuşmasında ayrıca, yapı sektörü için uluslararası ticaretteki gelişmeleri ve Avrasya bölgesindeki Türk Müteahhitleri ve çalışmaları ile ilgili bilgileri de aktaracaktır.

Toplantının son bölümünde ise; Avrupa''nın yapı ve konut üretimi ile ilişkili sektörler konusunda en güvenilir pazar araştırma firmalarından B+L Markdaten''in kurucusu ve ortağı Martin Langen''in görüşlerine yer verilecektir. Martin Langen, Doğu Avrupa pazarlarının dahil olduğu geniş coğrafyada yer alan bölgeyi güncel/karşılaştırmalı yapı sektörü verileriyle değerlendirecek, son yıllarda bu pazarlardaki genel değişim ve eğilimler üzerinden önümüzdeki döneme dair öngörüler sunacaktır.

Program
14.30 - 15.00 Kayıt ve Kahve İkramı
15.00 - 15.05
15.05 - 15.20 Açılış Konuşmaları "İnşaat Sektörünün Yurtdışı Açılımı ve Avrasya''daki Türk Müteahhitleri" Cihan Candemir, DEİK Türk-Afgan İş Konseyi Başkanı, Yüksel İnşaat A.Ş. Genel Müdürü/Yönetim Kurulu Üyesi
15.20 - 15.40 "Türk Yapı Sektörünün Güncel Durumu ve Fırsatlar" Barış Onay, YEM Genel Müdür Yardımcısı
15.40 - 16.00 Kahve Arası
16.00 - 17.00 "Yapı Sektörü İçin Doğu Avrupa''daki Fırsatlar" Martin Langen, B+L Marktdaten, Firma Sahibi

Toplantıya katılım için www.yemetkinlik.com/yapisektoru adresinden kayıt yaptırılması gereklidir.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.