Etkinlikler

Mimar Sinan Araştırma Merkezi ve Müzesi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Yarışması Kolokyum - Ödül Töreni - Sergisi

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 9 Nisan 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 15:00 - 17:00
Yer: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi


Mimar Sinan''ın ve eserlerinin tanıtılması, korunması için gerekli araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek, "Mimar Sinan Araştırma Merkezi ve Müzesi" için proje geliştirmek ve üniversite öğrencileri arasında bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, "Mimar Sinan Araştırma Merkezi" ile TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından; Süleymaniye Külliyesi''nde Mimar Sinan Türbesi''nin yer aldığı yapı adasında, "Mimar Sinan Araştırma Merkezi ve Müzesi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Yarışması" başlığıyla serbest, ulusal, tek aşamalı bir mimari fikir projesi yarışması düzenlenmiştir.

MSGSÜ, Mimar Sinan Araştırma Merkezi ile Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından düzenlenen ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansınca desteklenen yarışmanın kolokyumu, ödül töreni ve sergisi 9 Nisan 2010 Cuma günü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi''nde gerçekleşecek.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.