Etkinlikler

38. Yunus Aran Konferansı: "Güzel Sanatlar Akademisi''nde Yabancı Hocalar"

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 13 Nisan 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 14:30
Yer: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
İletişim
Telefon: 0212 244 71 71
Faks: 0212 244 71 81
Web Sitesi: www.yunusaran.org/giris


Mimar Sinan Üniversitesi 1999 Mimarlık Bölümü mezunu mimar Yunus Aran''ın anısını yaşatmak, mimarlık fakültesi öğrencilerinin birikimlerine katkıda bulunmak ve mesleki kariyerlerini mimarlık alanıyla kesiştiren farklı disiplinlerden konuşmacıların katılımıyla her yıl düzenli olarak Yunus Aran Birlikteliği ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Yunus Aran Konferansları''nın 38. konuğu Prof. Ataman Demir olacak.

"Güzel Sanatlar Akademisi''nde Yabancı Hocalar" başlıklı konuşmasında Prof. Demir, Cumhuriyetin kuruluşu ile başlayan Türkiye''de mimarlık ve sanat eğitiminin gelişmesi ve modernleşmesi sürecinde, yirminci yüzyıl''ın ilk çeyreğinde Avrupa''da egemen olan Modern Sanat Eğitimi''nin ülkemiz''deki eğitim müfredatına entegrasyonunu Güzel Sanatlar Akademisi-GSA örneği üzerinden aktaracak; söz konusu bu değişim sürecinde görev yapmış yabancı hocaların büyük katkı ve çabalarını dinleyenleriyle paylaşacak.

Giriş ücretsizdir.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.