Etkinlikler

ARKIMEET: Yury Grigoryan

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 11 Mayıs 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 19:00
Yer: Bahçeşehir Üniversitesi
İletişim
Adres: Arkitera Mimarlık Merkezi Cemil Topuzlu Caddesi, İş Bankası Blokları, A Blok Daire 8, 34726, İstanbul
Telefon: 0216 355 07 22
Faks: 0216 386 94 30
Web Sitesi: www.arkitera.net


2003 yılından beri Arkitera Mimarlık Merkezi''nin dünya çapında ünlü 25''ten fazla mimarı İstanbul''a davet ederek mimarlıkla ilgili mesleki görüşlerini ve projelerini İstanbullu meslektaşlarına aktardığı ARKIMEET konferansları 2010 itibari ile yeni bir ivme kazandı. Konferans kapsamında sırayla Hırvatistan, İran ve Mısır''dan gelen mimarlar İstanbul''da meslektaşları ile buluştular. Bu serinin son konferanası Rusya''nın önemli mimarlık ofislerinden biri olan Project Meganom''un kurucusu Yury Grigoryan''ın katılımı ile gerçekleşecek.

Konferans, 11 Mayıs saat 19:00''da Bahçeşehir Üniversitesi''nin desteğiyle üniversitenin Beşiktaş''taki kampüsünde yapılacak.

Yury Grigoryan
Yury Grigoryan 1965''te Moskova''da doğdu. Eğitimini Moskova Mimari Enstitüsü''nde tamamladı.1994''ten beri Moskova Mimarları Birliği üyesi olan Grigoryan 2006''dan beri Moskova Mimari Enstitüsü''nde ders veriyor.

Alexandra Pavlova ile birlikte kurduğu mimarlık ofisi Project Meganom''da kentsel ve kültürel peyzaj üzerine çalışıyor. Kentsel boşluklarla, boşluğu şekillendirmekle ilgileniyor. Form bulma ve çağdaş sanat yerleştirmeleri mimarlığının ilham kaynakları.

1995 yılından beri yapılan ve 2008 yılında Moskova Mimarlık Bienali''ne dönüştürülen ARCH MOSCOW sergilerine çeşitli işleri 4 kere seçildi. Ayrıca Venedik Bienal''inde ve Londra''da işleri sergilendi. Uluslararası ve ulusal mimarlık dergilerinde birçok röportajı, yazısı ve işi yayınlandı.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.