Etkinlikler

Müzelerde Yeni Teknolojiler

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 18 Mayıs 2010
Yer: Pera Müzesi
İletişim
E-posta: [email protected]


Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye''de de, yeni müzecilik yaklaşımları ile birlikte müzeler de yeni teknolojiler ile gelişmekte ve ziyaretçilere çok farklı deneyimler sunuyor. Müzeler haftası kapsamında düzenlenen "Müzelerde Yeni Teknolojiler" konulu kolokyum, müzelere teknoloji açısından bakıyor.

Terminal ve Diessner Concept Team ev sahipliğinde, 18 Mayıs 2010 tarihinde tüm gün boyunca sürecek "Müzelerde Yeni Teknolojiler" konulu kolokyumda, müzelerdeki bu yeni deneyimler aktarılacak ve tartışılacak. Pera Müzesi Oditoryumu''nda gerçekleşecek olan etkinlikte müze aydınlatmasından sergileme tekniklerine, depolama yöntemlerinden güvenliğe ve yönlendirme ve bilgilendirme araçlarına kadar müze mekanlarını ilgilendiren ve geliştiren tüm yeni teknolojiler konuşulacak.

Not. Tam gün sürecek etkinliğe katılım sınırlı tutulduğu için ilgilenenlerin belirtilen e-posta adresinden bilgi edinmeleri gerekiyor.

Terminal Hakkında
Tasarım ve mekân çözüm merkezi olarak kurgulanan Terminal, aynı dili konuşan geniş bir ürün ailesinin biraraya gelmesi ile oluşan bir tasarım merkezidir. Terminal, mekân çözümleri konusunda fark yaratan birçok markayı ve tasarım hizmetini bir arada sunarak, tasarımcıların, mimarların ve işverenlerin çözüm ortağı olmayı hedefliyor. Terminal showroom''unda pek çok öncü markayı ve farklılık taşıyan yenilikleri birarada görmek mümkün.

Diessner Concept Team Hakkında
1990 yılında Berlin''de Hartmut Diessner tarafından kurulan Diessner Concept Team müzelere danışmanlık, konsept geliştirme, organizasyon, etkinlik yönetimi ve proje koordinatörlüğü konularında hizmet vermektedir. "Kolokyum" etkinlik serisini bu yıl Türkiye''de gerçekleştirmek üzere danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.