Etkinlikler

Joan Clos i Matheu: "Barselona Örneği Üzerinden Kamusal Alan Kavramı ve Mekan Kalitesi Deneyimleri"

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 17 Mayıs 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 10:30
Yer: Santralistanbul
İletişim
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: mimarlik.bilgi.edu.tr


İspanya Büyükelçisi Joan Clos i Matheu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı''nın davetlisi olarak, 17 Mayıs 2010 Pazartesi günü "Barselona Örneği Üzerinden Kamusal Alan Kavramı ve Mekan Kalitesi Deneyimleri" başlıklı bir konferans verecek.

1997-2006 yılları arasında iki dönem Barselona Belediye Başkanı olarak görev yapan Joan Clos, Barselona örneği üzerinden, kent yönetimi ile ilgili deneyimlerini aktaracak. Kentte sosyal refahın artması, turizmin gelişmesi ve kentsel mekan kalitesinin artırılması amacıyla ortaya konan öncü örnek projelere imza atan Clos, örnekler üzerinden yerel yönetim anlayışıyla ilgili bir değerlendirme yaparken; projelerde kamusal mekan kalitesinin ve sayıca çokluğunun kent yaşamına getirdiği olumlu etkinin üzerinde duracaktır.

BİLGİ-MİMARLIK ve VitrA''nın ortaklaşa yürüttüğü "VitrA ile Mimari Keşif" projesi kapsamında düzenlenen konferans İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu''nde gerçekleşecektir. Konferans herkesin katılımına açıktır. Konferans dili İngilizce''dir.

Joan Clos i Matheu Hakkında
Joan Clos i Matheu, 1997-2006 yılları arasında 2 dönem Barselona Belediye Başkanı olarak görev yapmış, 2006-2008 yılları arasında ise Sanayi, Turizm ve Ticaret Bakanı görevini üstlenmiştir. Clos, Belediye Başkanlığı döneminde, Barselona''yı dünyanın gözde merkezlerinden biri haline getiren birçok yenileme-dönüşüm projesine imza atmıştır. 2009''dan bu yana "İspanya Büyükelçisi" olarak Ankara''da yaşamaktadır.
Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.