Etkinlikler

IV. Ankara Tasarım Günleri: Tasarımda İnovasyon

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 21 - 23 Mayıs 2010
Yer: Cermodern
İletişim
Adres: Bardacık Sokak No:62/1 06660 Çankaya Ankara
Telefon: 0312 425 12 10
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.ankaratasarimgunler...


Bu yüzyıl "tasarım" yüzyılı olacak. Tasarım farklılık yaratır. Keşifler çağı bir biçimiyle kapandı. Artık farklılaşma çağındayız. Teknolojiden sanayiye, sanayiden hizmet sektörüne sizi "farklılaştıracak" temel unsur bu dönem de bu sihirli kelime de yatmaktadır.

Bakma-Görme-Algılama-Anlama-Farkına varma ve Hareket Etme. Bu sıralama size "farkındalığın" kapısını açmaktadır ki, bu "tasarım" ile mümkündür.

Ankara Tasarım Günleri, ilkini 2007 yılında gerçekleştirmiş ve "Tasarım Etkinlikleri" alanında Ankara''nın sahip olduğu ilk ve tek etkinliktir. 2007 yılından bugüne her yıl kesintisiz olarak devam eden Ankara Tasarım Günleri, bu yıl 21-22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. ATG, seminerler, sunumlar, etkinlik tarihleri boyunca gezilebilecek tasarım sergileri, video art gösterimleri, çeşitli workshoplar ile, 3 gün yoğun bir biçimde Ankara''yı bir tasarım merkezi haline dönüştürmektedir.

Ülkemizde, tasarım etkinlikleri konusunda Ankara''yı da bir ağırlık merkezi haline getirmeye başaran Ankara Tasarım Günleri''nin bu yıl ki konu başlığı "Tasarımda İnovasyon".

ATG''2010, yasadığımız çağın temel sorunlarına ayna tutarak, tasarımın katabileceği "artı değerin farkındalığından" hareketle, yaklaşımını "Çevre, Yenilenebilir-Sürdürülebilir Enerji Kaynakları, Geri Dönüşüm ve Sosyal Kampanyalar" gibi alt başlıklar üzerinde kurgulamaktadır.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.