Etkinlikler

Michel Rojkind YEM''de

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 8 Haziran 2010
Etkinlik Başlangıç - Bitiş Saati: 19:00
Yer: Yapı - Endüstri Merkezi
İletişim
Adres: Fulya Mah.Yeşilçimen Sok.No:12/430 (Polat Kulesi Yanı) 34394 Fulya /İSTANBUL

Telefon: 0212 266 70 70
Faks: 0212 266 70 10
E-posta: [email protected]
Web Sitesi: www.yem.net
Bir Rock grubunun davulcusu ve iflah olmaz bir kâşif olan Meksikalı mimar Michel Rojkind, Siemens Ev Aletleri''nin ana sponsorluğunda Yapı-Endüstri Merkezi''nin konuğu olarak İstanbul''a geliyor. Rojkind, 08 Haziran 2010 Salı günü saat 19.00''da Yapı-Endüstri Merkezi''nde "Bulaşıcı Risk" başlıklı bir konferans verecek.

Meksiko''dan dünyaya açılan mimar Michel Rojkind, aynı zamanda eski bir rock davulcusu ve iflah olmaz bir kaşif. Rojkind, modern yaşamı hedefleyen ve fonksiyonun ötesine geçen deneyimler tasarlarken, her projeyi tüm katmanlarıyla derinlemesine ele alıyor. 2002 yılında kurduğu "Rojkind Arquitectos" bünyesinde çalışmalarını sürdüren Rojkind, endüstri ürünleri tasarımından yapı ölçeğine kadar farklı ölçeklerde projeler üretiyor.

Architectural Record dergisinin, 2005 yılında 10 tasarım öncüsünden biri olarak gösterdiği Rojkind, son dönemde Kuveyt, Çin, Singapur, Dubai ve İspanya''da büyük ölçekli pek çok yarışmaya da davet edildi. FWD dergisinde teknoloji bölümünün editörlüğünü yapan Rojkind; Ordos, Marcus ve Chernikov başta olmak üzere çok sayıda önemli ödüle sahip. Yenilikçi biçimler ve çarpıcı renk kullanımı ile Rojkind''in, mimarlık dünyasının izlenmeye değer yükselen yıldızları arasında yer aldığı söylenebilir.

Meksiko City merkezli ofisinde çalışmalarını sürdüren Rojkind, YEM''de gerçekleştireceği "Bulaşıcı Risk" başlıklı konuşmasında, süregelen ekonomik kriz bağlamında tasarım yapmanın güçlüklerinden ve farklı bağlamlara uyum sağlamak için gerekli strateji bilincinin gerekliliğine değinecek.

Sınırlı kontenjan nedeniyle kayıt yaptırılması gereken konferansta simultane olarak İngilizce''den Türkçe''ye çevirinin bulunacağı bildiriliyor.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.