Etkinlikler

Büyükşehir Nasıl Yönetilir?

Etkinlik Başlangıç - Bitiş Tarihi: 12 - 13 Haziran 2010
Yer: Ankara
İletişim
Web Sitesi: www.marmara.gov.tr


İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği''nin ortaklığında düzenlenen "25. Yılında Türkiye''de Büyükşehir Yönetimi Ulusal Kongresi" 12-13 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan''ın yoğun programı dolayısıyla katılamayacağı etkinlikte "Büyükşehir Nasıl Yönetilir" sorusuna, büyükşehir belediye başkanları ve konusunda uzman birbirinden seçkin akademisyenler tarafından cevap verilecek.

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Marmara Belediyeler Birliği''nin (MBB) işbirliğinde, TBB Hizmet Binası''nda düzenlenecek olan "25. Yılında Türkiye''de Büyükşehir Yönetimi Ulusal Kongresi"nde, 1984''ten buyana Türkiye''de uygulanmakta olan büyükşehir belediye sistemi masaya yatırılacak. Kongrenin ilk gününde, İçişleri Bakanı Prof. Dr. Beşir Atalay ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş''ın konuşmalarının ardından, "Türkiye''de Büyükşehir Yönetim Sistemi" ile "Büyükşehirlerde Ulaşım Yönetim Sistemi" oturumları yapılacak. İkinci gün ise, "Büyükşehir Mali Yönetimi" ve "Toplu Konut, Kentsel Altyapı ve Planlama Sorunu" oturumları gerçekleştirilecek ve son olarak, "Dünyada Büyükşehir Yönetimleri" konusunda çeşitli örneklemeler sunulacak.

12-13 Haziran tarihlerinde yapılacak etkinliğe, İçişleri Bakanı Prof. Dr. Beşir Atalay ve Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bilal Eryılmaz''ın yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek''in de aralarında bulunduğu birçok yerel yönetici ile, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Prof. Dr. Ali Türel, Prof. Dr. İbrahim Baz ve Prof. Dr. Zerrin Toprak Karaman gibi akademisyenler de katılacak.

Etkinlik Arşivi
Yayınlanan etkinliklerin kategorik olarak listesi aşağıdadır. Ayrıntılarına ulaşmak istediğiniz etkinliği listeden seçiniz.